SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress кирилица в URL въпрос

biks

Ex SEO
Местя от хост А на хост Б един WP v.2.3
ДБ са 1:1 но на новия хост кирилицата в URL-то не се поддържа. Сменях пермалинкс - не става при нито един вариант кадето има кирилица. УТФ 8 е всичко.

Някой имал ли е подобен проблем ?
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

пробвай да си върнеш URL-та по дефаулт и след това кирилските. Аз така един проблем при местене имах.
След местене на базата, като избереш даден пост и ми даваше, че URL-тата несъществуват. Ъпдейтнах на дефаулстките и после пак го къстамизирах...взе че стана :D
може да изръсих голяма глупост ... ама сработи при мене :D
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

Ъпдейтнах на дефаулстките и после пак го къстамизирах...взе че стана :D
Понеже и аз имам подобен проблем, я обасни точно как си ъпдейтнал и къстамизирал, плз.
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

Ем от permlinks избираш дефоулсткия формат ?p=12312 . Прелистваш няколко статии и после пак ги ъпдейтваш с къстъм. Примерно %postname%
При мен свърши работа...ама де да знам ся . Не съм имал проблем кат вашия :)
Аз местех на нов домейн и нов хостинг
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

Местя от хост А на хост Б един WP v.2.3
ДБ са 1:1 но на новия хост кирилицата в URL-то не се поддържа. Сменях пермалинкс - не става при нито един вариант кадето има кирилица. УТФ 8 е всичко.

Някой имал ли е подобен проблем ?


Провери ли колацията на DB-то?
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

Никога не съм бил :)

Взех кардинално решение : Всички линкове ги направих на http://dobavi.info/?p=127
Може да са 18 поста, но извода в важен. А на мен ми трябва решение+извод за 18'000 поста ;)

Руският плъгин BG-LAT сработи само за таговете и то след като кликах на всеки пост и го записвах отново.

Искам специално да БЛАГОДАРЯ на Kalin4y и на теб БГкулинар /+Мастера/ за времето, което отделихе.

P.S.Колации, енкодинги т.н. си бяха в UTF 8 - защо не сработи с кирилицата нямам идея.
 
Re: Wordpress кирилица в URL въпрос

днес аз имах подобен проблем - и при мен грешката беше тъпа - нямах .htaccess и съответно не можеше да запише настройките

А тая простотия и аз съм я правил ;) Много е идиотска ситуацията :)
 

Горе