SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress подреждане на категории

B

bedio

Guest
Не знам колко от вас са открили тоз малък пиниз. Но...
Предполагам много са се чудили как да си подредят категориите в Вордпрес.... ами ето.. ако искате главните категории да излизат най отгоре, а от доло останалите, и то без да добавяте тирета в името или долни черти - сложете отпред една Табулация :) Става идеално.

П.С. Аз правя вторите си стъпки във вордпреса :) и споделям интересности които намеря.
 
Последно редактирано:
Re: Wordpress подреждане на категории

Всъщност wordpress е една от най-лесно редактируемите системи. ;) В началото ти се струва всичко сложно, но ако и хванеш цаката на самата система.. може да направиш буквално всичко. Дори вече я ползвам и като платформа за сайтове, които нямат нищо общо с блогването :) Супер става...
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Има един плъгин: Category Order, който ти дава възможност да си ги подреждаш както си искаш с драг & дроп

Ето това е голям хелп. мерси.
Имам още един въпрос. за френдли УРЛ плугин ли се ползва, htaccess ли... ? не знам.
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Имам още един въпрос. за френдли УРЛ плугин ли се ползва, htaccess ли... ? не знам.
Не, джиткаш в Генералните сетинги -> пермалинк.
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Както е описал bgkulinar, отиваш там където те е насочил и имаш вариант да избереш как да ти се показва страницата. А можеш и ти да си зададеш точно как да става. За да те улесня, ще публикувам как става.

Значи ако решиш урл-ла да се сформира както ти желаеш даваш на къстом и въвеждаш как точно искаш да ти е пътя.

например: %year%/%postname%
което ще изведе сайта/годината/иметонастатията.

Ето и различните променливи:

%postname% - името на публикацията. Можеш да променяш урл-ла ръчно като в самата публикация има едно post slug, което си го променяш както желаеш.

%year% - Годината в която е публикувана статията. Изписва се с 4 цифри, например 2009

%monthnum% - Месеца в която е публикувана статията. Изписва се с 2 цифри, например 04

%day% - Ден от месеца в който се е публикувала статията. Изписва се с 2 цифри, например 06.

%hour% - Часа в който се е публикувала статията. Изписва се отново с 2 цифри. Например 16.

%minute% - Мунутите в които е публикувана статията. Отново се изписва с 2 цифри. Например 31.

%second% - Секундите в които се е публикувала статията. Отново се изписва с 2 цифри. Например 22.

%post_id% - Идентификационният номер на статията.

%category% - Категорията в която е публикувана статията.

%tag% - Ключовите думи към статията.

%author% - Авторът на статията.

Надявам се да съм помогнал :)
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Ехеееее ... съсипахте ме... мерси много за помощите :) Вирос, ще исползвам твоите примери директно :)
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Добре, а от каде си добавям авата. Има дефаут аватари, но никаде не виждам опция да си добавя мой .... ?
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Хехехех в интерес на истината всичко е много просто. И аз като тебе в началото се чудих как става тоя фокус... Принципа на който работят блоковете на wordpress е като използват един отделен сайт в който се качва аватара. Сайта се казва gravatar.com регистрираш се с мейла който си въвел в wordpress и после когато напишеш коментар в който и да е блог и посочиш мейла с който си се регистрирал в граватар, ти излиза аватара. Това е цялата философия. Ако все пак не си разбрал нещо, питай :)
 
Re: Wordpress подреждане на категории

И последно. Как сортирам Custom Fields ? В смисъл правя си един къстъм с ембед водео към поста, ама ми излиза най отгоре, а искам след поста.
 
Re: Wordpress подреждане на категории

:) Ами първо трябва да ти видя темата ;) И тогава мога да ти помогна евентуално. Ако искаш пиши ми в скайп - life_is_blood, ако мога ще ти помогна.
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Просто, темата която си избрал да позлваш е толкова бъгава, че нямам думи. Наскоро се наложи да едитвам подобна и направо се видях в приключение. Да не говорим, че просто цветовата гама беше еднаква, а всичко останало разбъркано и неподредено. Така на сляпо, няма как да ти помогна без да видя сорса на темата, съжалявам.
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Мен ме кефи много темата. Какво и е бъгаво, какво си видял ...
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Самата тема наистина е доста добра... наложи ми се един път да я преправям за един приятел. Не го знам откъде я изкопа и дали не е някой варез измишльотина, но там нямаше нищо като хората. Грешки в цсс-а. Подредбата... трябваше да гадаем какви плугини ползва... да преправям някой плугини и начина по който да е подредбата... след 20 минути работа, просто му отказах на момчето. В сравнение с други теми с които съм имал вземане, даване преправянето не беше чак толкова трудно. Дори бих казал доста простичко, но просто тази тема беше ме изкарала извън нерви :)
 
Re: Wordpress подреждане на категории

И отново помощ. Какво ползвате за да имате опции в коментарите за OpenID Google ID и други. Вийдал съм го в повечето Ваши блогове
 
Re: Wordpress подреждане на категории

нещо от този списък предполагам

wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=OpenID
 
Re: Wordpress подреждане на категории

Е аз питам за нещо което използвате. Иначе тоз сърч го направих отдавна :) и не само за OpenID a i za Google Има по коментарите по блоговете
 
Re: Wordpress подреждане на категории

отиваш в блога където си го видял и ти е харесало, пишеш в адрес бара

domeinanabloga.com/wp-content/plugins/

така ще видиш какви плъгини използва блога и от този списък остава да откриеш кой върши тази работа
 

Горе