SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

bgkulinar

Меринджей
Въпросът ми е някой ползвал ли е новата програма на Yahoo за спонсорирано търсене? Дават $25 бонус за всеки новооткрит акаунт, но ме притесниха няколко неща:

1. Чарджват ти картата със сума, която е приблизителна на сумата, която си предвидил за кампанията за един месец (изчисляват я въз основа на дневния бюджет). Можеш да промениш сумата и на $5, но има едно условие, а именно, че те чарджват всеки път, когато депозитът намалее до някакъв минимум, а именно тридневния бюджет или реално изразходвания бюджет за 3 дни (по-малката сума от двете). Има и $5 първоначална nonrefundable такса.

2. Така и не видях тези $25 долава, да се отразяват някъде по време на записването.

3. Не видях опция за паузиране на кампанията (може би защото все още не съм платил) или за изтриване на кампанията.

4. Гео таргетирането е само в САЩ и Канада. За Канада без френско говорящата й част.

5. Бидът думите се опредлеля от дневния бюджет, а не от търсенето, например. При $3/дневно, бидът за всяка дума е $0.39. При $10 скочи на $2 и нещо. Всички думи и фрази бяха с еднакъв бид (по-нисък от АдУърдс, но еднакъв). За $90 месечно ми обещаха ок.360 клика, което си е евтиния за bulgarian properties, ама пусто балканско недоверие. Пък и не вярвам някой от САЩ да се вдигне да купува у нас.

6. От условие едно излиза, че винаги ще имам някакъв депозит при Y!, а аз не искам. Не ми стига неснижаемия депозит в банката, ами сега и на още места да оставям "заключени пари" - няма да стане.

Нека някой сподели, ако съм изпаднал в заблуда или съм "lost in translation".
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

аз ги ползвам :) тези $25 бонус като се записвах бяха само $10 и ги даваха само на американци и канадци. Поне не ми искаха първоначална такаса .....

Не съм на такова условие за да ми дърпат пари от карата аз съм му дал препаид вкарам $50 и като се изклика вкарвам още (ако не вкарам рекламат спира)

кампанията се паузира като кликнеш на нея и и дадеш едит статус има он/оф

гео таргетиране има и за европа. Може да му дадеш само европа :) (не съм го пробвал, май трябва да се зададе като си правиш акаунта) Имаше и опция да се променя за самите кампании но нещо не ми много ясно..... еи тук има трябва да поработят

бидът си го решаваш сам както и дневния бюджет като го достигнеш кампанията спира иначе съвсем наскоро въведоха ранк по CTR ..... много по назад са от гоогле

за депозита не те разбрах..... вкарваш някакви $ и може да ги изликаш почти всичките... даже веднъж кампанията ми спря на -$0.01 :)

П.С. Активират всички акаунти/ кампании ръчно може да се наложи да чакаш повече от седмица преди да ти го пуснат :(

ППС Аз съм недоволен от контент нетуърка така че бих ти препоръчал поне отначало го остави изключен (CM bid - Off) и показваи реклама само за сърч а след това си прави експерименти и с него....

Ако имаш още въпросчета ще се постаря да отговоря :) бих се радвал ако се запишеш за нашият форум там обсъждаме доста подобни теми :)
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

Всичките ми наблюдения са до момента, в който трябва да вакарам данните на картата, така че може да липсват някои функционалности.

[офф]Бих писал и в твоя форум, но просто нямам място, там където е емблематичната личност Апостол - човекът, който си позволи да ме напсува във собствения ми форум.[/офф]
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

пробваи ги с някаква малка сума пусни нисък нисък бид отначало и като видиш как вървят кликовете може да го качиш, общо взето пробваи стандартните неща... трафикът които доставят е сравнително качествен... Успех с кампанията и дано бързо те апрувнат че много режат... от 200 keywords ми удобриха около 40 :(

/офф
Апостол НЕ Е емблематична личност стараем се да се държим еднакво толерантно към всички...

уебгорилите са особена порода уебмастъри, и някои наистина изкарват добри пари не визирам точно него, а горилите които лазят digg например (наскоро ми разказаха едн много яка история за един такъв). Ние искаме да претендираме за пълнота по темата за онлайн бизнес и маркетинг и не може да нямаме секция за горила маркетинг и да се правим че такова нещо не съществува :) Постове му са най-добрите и единствените на български до които имаме достъп затова ги пазим..... :) Ако тук се навърта някои горила маркетър желаещ да сподели някакво инфо по темата или дори да ни продава с удоволствие бих го поканил да го направи в нашият форум (стига да не спами а да го прави по правилата) :)

Аз лично гарантирам че държим на добрият тон няма да търпим никаквo нетолерантнo отношение от и към който и да е от членовете на форума независимо от кога влиза и колко разбира. И без това уебмастрите които сериозно се занимаваме с онлайн бизнес сме много малко остава да се караме заради някакви истории по форумите....

btw той маи сериозно те е засегнал щом чак саит си направил?

П.С Иначе и аз си признавам че като му видях саита за 1 път си казах що за шарлатания е това :)

@nbsp бате не ми махаи карма (ако смяташ че много съм се отклонил от темата сам ще си изтрия/редактирам поста или ти ми го изтрии/редактираи директно) Иначе и теб каня те и да влизаш при нас ако искаш...
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

Още, докато създавах кампанията, тул-а ми предложи 50 думи и фрази, от които само една е пендинг. Иначе съм решил да пробвам с нисък бид, естествено.

Офф. Сайтът за Апостол не е създаден от мен, но напълно покрива представите ми за него. БТВ, казва се герила, а не горила маркетинг.
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

много внимавай с първоначалната кампания, аз така се набутах с $15 ;)

карат те (задължително) да направиш кампания по време на signup-а: с ads, keywords и т.н., което е доста тъпо според мен. аз направих една такава 'тестова' default кампания като отгоре пишеше с червени букви, че е спряна и не показват обявите. забравих за YSM за около месец и онзи ден като си влязох в акаунта за голямо учудване видях, че са пуснали кампанията която уж беше спряна и са харчили около $1/ден за 15 дена. писах имейл, казаха, че проблема си е мой. та мисълта ми е, ако няма да ги ползваш веднага, спри обявите/кампанията ръчно, независимо какво пише отгоре .. ;)

П.П.
аз като се записах имаше бонус $100 - намерих го в dp. бонуса ти го добавят няколко дена след като внесеш членският внос от $5 ;)
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

Това, което ме притеснява е
Whenever your account balance is low**, your credit card will be automatically charged your deposit amount.
и понадолу обясняват
**Note: Your account balance is low if it falls below the prior three days worth of click charges or three times your account daily spending limit, whichever is less.

Което пък означава, че винаги трябва да имам някаква наличност по акаунта си, при положение, че имам активна кампания.
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

не съм се занимавал с този Yahoo Marketing, но по писанията ви стигам до извода, че ще има да тичат след Adwords още много
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

Може и да тичат, ама цените им са доста под тези на Гугъл. Дали трафикът е също толкова ефективен, ще кажа след като имам наблюдения.
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

bgkulinar каза:
Това, което ме притеснява е
Whenever your account balance is low**, your credit card will be automatically charged your deposit amount.
и понадолу обясняват
**Note: Your account balance is low if it falls below the prior three days worth of click charges or three times your account daily spending limit, whichever is less.

Което пък означава, че винаги трябва да имам някаква наличност по акаунта си, при положение, че имам активна кампания.

Не си ли на Payment Plan: Prepaid ? във Administration -> Billing and Payment Information
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

predpriemach.com каза:
Не си ли на Payment Plan: Prepaid ? във Administration -> Billing and Payment Information
Не знам на какъв план съм. Докато си създавах акаунта, не ме попита какъв план да избера. Сега в билинга чака да си въведа личната информация, както и на картата за плащане. Като ги въведа, ще кажа на кой план съм.
 
Re: Yahoo Marketing Solutions (бившето Overture)

predpriemach.com каза:
Не си ли на Payment Plan: Prepaid ? във Administration -> Billing and Payment Information
Точно на този план съм, но нямам възможност да пипам т.е. да го сменям.

Значи озни ден активирах акаунта, чарджнаха ме 5 бъкса и ми излезе съобщение, че нямам достатъчно парета за кативиране на кампанията ($3/ден). Викам си, извъртяха ме, бастардите. На следващия ден си гледам каунтера и виждам посещения от alltheweb, кликам и гледам моите резултати в спонсорираните. Думичките ми бяха одобрени още при активиране на кампанията.

Вчера решавам да насоча кампанията към специално направена МФА страничка. Днес получавам съобщение, че кампанията ми е спряна, щото редакторът не му харесвало нещо. Какво не пишеше. Поправих адреса, в смисъл върнах старата обява, и сега чакам да ми одобрят кампанията отново.
 

Горе