SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

YouTube с някакви странни лицензи

w1ck3dgam3

New member
Онзи ден си качих едно авторско клипче в YouTube - изцяло от личен характер, снимано с телефон. Понеже в клипа се чува говор на хора, реших да се възползвам от функциите да се сложи мелодия, която да замени текущото аудио. Тези мелодии ми ги предлагат от YouTube, като имам възможност да търся от категории, жанрове и т.н.

Избрах си мелодийка, напаснах я и публикувах видеото.

Днес получавам мейл, че са намесени нечии чужди авторски права (за аудиото), и че за момента нищо не е предприето, но все пак да съм го имал предвид, защото акаунта ми в даден момент можел да бъде баннат.

Какви са тези глупости? Нали YouTube ми предлагат списък с мелодийки, които свободно мога да си ги напасна върху видеото, а после мрънка, че били засегнати авторски права. Ами като имат авторски права, защо ги предлагат като възможност да се използват безплатно?

Изтрих си видеото и за в бъдеще смятам да ползвам други видео провайдъри.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Това за почти всеки клип с музика го получавам. Странното е че дори за запис на църковен хор, който лично съм правил (с разрешение на попа), получих съобщение, че неизвестна за мен американска компания имала права върху него.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Може да правят някакво автоматизирано сравнение на BPMs в база данни с мелодии и когато има съвпадение > от даден % автоматично да ти изпращат такова писмо, че евентуално ако някой предяви авторско право върху мелодията, ще изгърмят всички клипове, които я ползват.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Ами на същия принцип работи приложението Shazam за Android и iOS. Колко му е да се свърже към една база данни с правоносители и да се разпращат писма автоматично. Интересно ми е само защо, след като те ти предлагат подобна мелодия, трябва да те известяват след това, че е обект на авторско право.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Известяването е единствено с информативен характер. Когато има мелодия, която е copyright, обикновено не можеш да забраниш рекламите в клипа, защото правоносителя се е съгласил дадената музика да стои в YouTube при условията на revenue sharing.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Васко : в над 2/3 от клиповете съм с класика. Права на създателите вече няма, но има права на изпълнителите. За всеки клип научавам от Yotube до ден, кой точно оркестър го е изпълнил :) И като гледам как носителите на авторски права влизат в къщи, ровят по хладилници, крадат коли ... се замислям да дам на 2 циганчета пред офиса 5 лева да пеят песнички без права и с тях да озвучавам :)
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Известяването е единствено с информативен характер. Когато има мелодия, която е copyright, обикновено не можеш да забраниш рекламите в клипа, защото правоносителя се е съгласил дадената музика да стои в YouTube при условията на revenue sharing.

Иво, рекламите са спрени по дефолт в акаунта ми. Вече имам 2 предупреждения и при трето - червен картон. Та от тази гледна точка реших да изтрия видеото, че знам ли ...
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

В YouTube има големи проблеми с абсурдни оплаквания за нарушения на авторски права. Преди време бяха свалили клип, на който имаше птички заснети в гората как пеят. Автоматичната система намерила съвпадение на два такта, алармирала правоносителите на сходната мелодия и те подали оплакване. Първоначално бяха свалили клипа, но май след обжалване го върнаха. Не съм сигурен как завърши цялата тая история, но тя е илюстрация на това, че трябва да има някакви граници, които не трябва да се пристъпват.
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Иво, рекламите са спрени по дефолт в акаунта ми. Вече имам 2 предупреждения и при трето - червен картон. Та от тази гледна точка реших да изтрия видеото, че знам ли ...
Е това е, ако си качил видео с копирайт на ревеню шеринг (за правоносителя), тази опция няма да важи за конкретното видео (карам по спомени, може и да има някакви промени).
 
За: YouTube с някакви странни лицензи

За: YouTube с някакви странни лицензи

Не съм сигурен как завърши цялата тая история, но тя е илюстрация на това, че трябва да има някакви граници, които не трябва да се пристъпват.

Освен да стана един композитор и сам да си свиря музиката, която искам да ползвам на заден фон. То само това ми остава :)
 

Горе