SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?


  • Общо гласове
    69
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

А я си представи, че хората трябваше да се идентифицират за да го получат този номер. Да ходят в офиса и т.н. Този номер го има в електронната кореспонденция с Регистър.бг. Във всяко писмо. Само че кой да погледне. Честно казано, монетата има две страни, системата и сайта не са перфектни, обаче и хората не мислят и дори някой да не е технически грамотен и т.н. все пак сайтът е на БЪЛГАРСКИ език. Ако почна да изброявам на какви обаждания съм бил свидетел и на какви въпроси съм отговарял ще се съгласите с мен.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

А я си представи, че хората трябваше да се идентифицират за да го получат този номер. Да ходят в офиса и т.н. Този номер го има в електронната кореспонденция с Регистър.бг. Във всяко писмо. Само че кой да погледне. Честно казано, монетата има две страни, системата и сайта не са перфектни, обаче и хората не мислят и дори някой да не е технически грамотен и т.н. все пак сайтът е на БЪЛГАРСКИ език. Ако почна да изброявам на какви обаждания съм бил свидетел и на какви въпроси съм отговарял ще се съгласите с мен.

Значи за номера не трябва да ходят до офиса, но при регистрация да :)
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Ако държавата ви създава пречки - това си е ваш проблем, търсете си решение. Ако не можете да намерите, ме губите като клиент, защото ми е по-изгодно да купувам от риселъри. Аз като клиент пет пари не давам какви пречки ви създава на вас държавата, че да ми ги прехвърляте на мен.
Разбрах, че ставало лесно с електронен подпис, ама аз такъв нямам и само заради вас няма да си правя.

Аз не бих употребил фразата "държавата създава пречки", а по-скоро "държавата не създава условия".
Или поне тези, които са управлявали държавата досега не са създавали.
В този контекст, запитай се колко млади хора избират да живеят извън България, вместо да останат тук.
Същото е.
Регистър.БГ не може да реши всички проблеми на държавата. Но тези които може, решава.

И портфолио и препоръки ако искате мога да ви пратя, но няма, защото не е това идеята.

Тук, току що ме загуби като потенциален клиент :)

При положение, че мога да го взема от регистратор за 10лв отгоре и да си спестя половината ден и бензина, не виждам защо трябва да го купувам от вас.

Това как се различава от това, което ви предложих?
Купете си името от посредник, не от служебния Регистратор.
Това, че Регистър.БГ иска да си купувате имената от служебния регистратое е легенда.

И не виждам защо се хабите - колкото и да пишете, аз съм работил с вас и няма как да си променя мнението, само заради шепа приказки и оправдания.

Това спада към списъка с предубежденията.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Демби, натисни го това хиксче, че скоро репутацията ти ще замине и няма да имаш тази възможност.

Всъщност, тази възможност винаги си остава. :)

А, да -> силен пропуск в сигурността: по телефона от офиса в София ни казаха номер на заявката на домейн (наш, разбира се), с помощта на който номер може да се подмени whois информацията. Я си представи сега, че се обади някой злонамерено и поиска такава информация? Ай сега целувай ръка, че те светнах, че и тук не сте у ред.

По какъв начин това е пробив в сигурността?
Този номер не е достатъчен, за да промениш каквото и да е.

Трябва да се чете, разбира се...
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

По какъв начин това е пробив в сигурността?
Този номер не е достатъчен, за да промениш каквото и да е.
достатъчен е да се промени WHOIS. Т.е. мога да подменя информацията за собственика/наемателя/ на домейна. Какъв по-секюрити проблем искаш?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не, не е достатъчно. Достатъчно е, за да си генерираш заявка за промяна, която между другото се изпраща и на собственика на домейна... ;)

А после трябва да изпратиш тази заявка в Регистъра. Или да я подпишеш с електронния си подпис... или, както си избереш, да сгазиш една нива лук.

Но тази информация, която виждаш ти при заявката, всъщност я виждаш и от WHOIS.

Пробвал ли си се някога всъщност?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Аз не бих употребил фразата "държавата създава пречки", а по-скоро "държавата не създава условия".
Или поне тези, които са управлявали държавата досега не са създавали.
Поискай и ще ти се даде, беше казано на едно място... Както и преди това ти казах очевидно не знаете как да представите нещата пред "компетентните" институции. Добре беше за толкава години да се понаучите.

В този контекст, запитай се колко млади хора избират да живеят извън България, вместо да останат тук.
Същото е.
Именно. И вие спомагате този процес. Радвам се, че го разбра най накрая!

Регистър.БГ не може да реши всички проблеми на държавата. Но тези които може, решава.
Верно? Дай пример, че ме озадачи сериозно? Кой по-точно проблем на държавата сте решили вие?


Това как се различава от това, което ви предложих?
Купете си името от посредник, не от служебния Регистратор.
Това, че Регистър.БГ иска да си купувате имената от служебния регистратое е легенда.
Правилно. Хората би трябвало да имат възможност да си купуват домейни по-лесно от риселъри. А защо нямате риселъри, мисля съвсем ясно посочих по рано. Та докато не си решите вашите проблеми и хората имат проблем...


И не виждам защо се хабите - колкото и да пишете, аз съм работил с вас и няма как да си променя мнението, само заради шепа приказки и оправдания.
Това спада към списъка с предубежденията.
Не. Това спада към фактите. Т.е. репутация. Нещо, което ако не бяхте монополист ви изхвърля от играта. А такова понятие като "предубеждения на клиентите" в пазарните анализи няма.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Като се замисля, nikoladd не съм такъв експерт в маркетинга и пазарните отношения като теб. Нека хората слушат експертните ти анализи по отношение дейността на Регистър.БГ. Ако имат някакви претенции към резултата, надявам се ще си насреща да им разясниш защо така. Успех.

ПП: Да те питам, в твоята вселена, когато отидеш да поискаш услуга от мафиот, в какво се превръщаш?
В моята се превръщаш и ти в мафиот.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Като се замисля, nikoladd не съм такъв експерт в маркетинга и пазарните отношения като теб. Нека хората слушат експертните ти анализи по отношение дейността на Регистър.БГ. Ако имат някакви претенции към резултата, надявам се ще си насреща да им разясниш защо така. Успех.
Не е моя работа да ти водя фирмата. Имам си собствени. Има си консултанти, ползвайте ги. Това обаче как реагираш е много показателно и се покрива напълно с резултатите, които виждаме като клиенти. На нашите клиенти им се обръща внимание на проблемите. Стараем се и да мислим в перспектива и инвестираме в проучвания и развитие. Не е зле и вие да пробвате. Нарича се бизнес инициатива...

ПП: Да те питам, в твоята вселена, когато отидеш да поискаш услуга от мафиот, в какво се превръщаш?
В моята се превръщаш и ти в мафиот.
Айде сега... не на мен тия. Първо форамално сте получили "съдействие" от същите тези, от които така обидчиво се дистанцираш. Доколко е като сте ги поставили пред свършен факт и доколко е пълно и отговаря на вашите очаквания е съвсем отделна тема. Такива са условията и монополист да се оплаква от правиталството е меко казано смешка. Не си си аргументирал претенциите от по горе обаче. И между другото аз услуги НЕ ИСКАМ.
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не е нужно да се аргументирам.

Целта на коментара ми беше да те провокирам да демонстрираш компетентността, интереса и мотивацията си.

Остава да споделиш, с каква цел разпростаняваш легенди по отношение на Регистър.БГ.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не е нужно да се аргументирам.
Ако не си се аргументирал, то нищо не си казал. Т.е. - празни приказки.

Целта на коментара ми беше да те провокирам да демонстрираш компетентността, интереса и мотивацията си.
Не е моя работа да съм мотивиран и да демонстрирам компетентност по въпроси свързани с твоята фирма. Що се отнася до мен - твоя работа е!

Остава да споделиш, с каква цел разпростаняваш легенди по отношение на Регистър.БГ.
Аргументирал съм твърденията си, за разлика от теб. Което по дефиниция означава, че не са легенди.

Позицията ми спрямо вас е на чисто принципна основа. Аз БГ домейни мога да си позволя и на тази цена, но познавам твърде много хора, които не могат. Няма да си купя 30-40 с цел експеримент(а не спекула), както с международните обаче и считам, че българския интернет само губи от този проблем(не заради моите конкретно инициативи, а на много други хора).

Не харесвам процедурите ви защото съм ползвал и прилагал далеч по-добри. Знам разликата. Също така имам известен опит с държавни органи и смятам, че можете много повече и това, че не сте го направили е крайно жалко. Не харесвам национално значими феномени, които могат да се опишат с думата жалко.

Гласувах против във вашата анкета, защото ви нямам доверие. Защото сте направили повече да не го заслужавате отколкото обратно.

Не съм гласувал в подкрепа на вашите конкуренти, защото не знам достатъчно за да си съставя мнение. Може и да ги подкрепя, рано е да се каже. Не че има особено значение, но е хубаво да се съставя мнение и заема позиция понякога. Сигурно сте чували...

Сега след като изясних позицията си, в която не мисля, че съм дал повод да се съмнявате и разбирате, че не съм от друга "фамилия", ще се върнете ли на конструктивните критики на колегите и да "попиете" нещо все пак?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Вичко конструктивно, което е било казано или предложено сме го "попили". Без значение, какво твърдите вие.

Изказването ви, че не сме направили каквото е можело да се направи с държавните органи е меко казано самонадеяно, защото просто не знаете какво сме правили и правим.
Което не пречи, да е имало още много други неща, които не са се случили не затова, че Регистър.БГ не е искал да сътрудничи с някого!

Когато лансирате на някого популистки изказвания от рода на "дайте им на монополистите да се разберат" трябва да допуснете някои от следните неща:

- тук може би все пак има хора, които познават фактите;
- монопол по дефиниция е нещо, което е уредено със закон (от Държавата). В случая с Регистъра на BG това все още не е така. Би било вярно, ако държавата създаде закон, според който упълномощава някого да бъде Регистър. Тогава може да се говори за монопол на Регистъра.
- няма нищо лошо в това, да гласувате "за" или "против" в анкетите провеждани от Регистър.БГ. Те затова са тези анкети, за да се събере информация каква е нагласата на обществото и да се съобразят бъдещите действия с тази нагласа.

Колкото до аргументацията - аргументирал съм всяко свое твърдение. Ако не ви харесват аргументите, оборете ги.

Другото е в стил "а вие защо биете негрите?"
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

В цялата тема се търсят виновници за това и онова, лично на мен въобще не ми дреме какви проблеми и с кого ги има дадена фирма, а като клиент ме интересува крайният продукт който получавам който е със следните "екстри":

1. Безобразна цена!
2. Безобразна документация и изисквания за регистрацията!

Докато не приведете поне тези два критерия в рамките на нормалните, няма изобщо смисъл от подобна анкета.

Услугите ви не струват! Единственото заради което хората се мъчат все още с вас и с регистрации, подписи и глупости е тъй като сте монополисти. По-скоро бих подписал подписка против вас от колкото да гласувам в анкета, че услугите ви са задоволителни.

danbi, не знам с какви очи изобщо си гласувал, че били отлични!
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Значи за номера не трябва да ходят до офиса, но при регистрация да :)

Вие като пишете във форуми, четете ли какво пишат другите или само набивате на едно място?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

- монопол по дефиниция е нещо, което е уредено със закон (от Държавата). В случая с Регистъра на BG това все още не е така. Би било вярно, ако държавата създаде закон, според който упълномощава някого да бъде Регистър. Тогава може да се говори за монопол на Регистъра.

Приятелски съвет :). Върни се в университета и преговори някой определения :)

Редакция: Това твърдение всъщност обяснява, защо според Вас, Вие не сте монопол, макар и в действителност да сте. Просто не знаете какво означава монопол.
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Вие като пишете във форуми, четете ли какво пишат другите или само набивате на едно място?

Четем, но не виждаме нас да ни четат или да ни чуват.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Вичко конструктивно, което е било казано или предложено сме го "попили". Без значение, какво твърдите вие.
Това само може да радва всички нас. Дотук понеже отричахте да има проблем, може да сме останали с грешно впечетление... Само се надяваме филтърът "конструктивно" да е достатъчно смислен при вас.

По дефиниция имате монопол от ICANN, нали затова сте РЕГИСТЪРЪТ, то оставаше и държавата да го регламентира....


Значи имаме следните две твърдения:
Не е нужно да се аргументирам.
изказано под няколко форми между другото и следното:
Колкото до аргументацията - аргументирал съм всяко свое твърдение. Ако не ви харесват аргументите, оборете ги.

Фактологията показва, че не сте се аргументирал. Прочетете си белетристиката назад и ще видите. Ако бяхте, никой нямаше да твърди обратното.

А и тия изпълнения в стил фурнаджийска лопата, не са сериозни...
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Приятелски съвет :). Върни се в университета и преговори някой определения :)

Редакция: Това твърдение всъщност обяснява, защо според Вас, Вие не сте монопол, макар и в действителност да сте. Просто не знаете какво означава монопол.

Не според нас, многоуважаеми Иво Апостолов.

Според Комисията за Защита на Конкуренцията на Република България.

Сега, на кого предлагате да вярвам? На вас, или на въпросния държавен орган, който всъщност е последна инстанция по тези въпроси???
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не според нас, многоуважаеми Иво Апостолов.

Според Комисията за Защита на Конкуренцията на Република България.

Сега, на кого предлагате да вярвам? На вас, или на въпросния държавен орган, който всъщност е последна инстанция по тези въпроси???

Същата комисия, според която сливането на Cabletel и Евроком не довежда до монопол?
Тъй като не откривам преписка свързана с Вас в сайта им, би ли ми помогнал да я намеря?

Освен квалификацията, че сте монопол, друга не виждам. Ето ти определение за монопол:
A situation in which a single company owns all or nearly all of the market for a given type of product or service. This would happen in the case that there is a barrier to entry into the industry that allows the single company to operate without competition (for example, vast economies of scale, barriers to entry, or governmental regulation). In such an industry structure, the producer will often produce a volume that is less than the amount which would maximize social welfare.
1. Вие сте една компания
2. Държите почти целия пазар за регистрация на домейни .bg (дейност на регистратор)
3. Държите 100% от пазара свързан с дейността на регистър

Ако прочетеш внимателно определението ще видиш точно нещата в които регистър.бг бива обвинявана:
- Има бариера за появата на нови регистратори и абсолютна невъзможност за нов регистър
- "Произвеждате" (продавате във Вашия случай) много по-малко домейни отколкото обществото иска. Това се дължи на бюрокрацията и цените.

Това е мое тълкование, не е квалификация
 
Последно редактирано:

Горе