SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?


  • Общо гласове
    69
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не откриваш, защото няма напоследък.

Инак по-назад, може да потърсиш за делото, което Вени Марковски (чрез най-различни подставени лица) води срещу Цифрови Системи по този повод. Не знам, дали имат онлайн толкова стари дела.

Не е моя работа да квалифицирам качествата на КЗК. Това имаме в държавата..
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не, не е достатъчно. Достатъчно е, за да си генерираш заявка за промяна, която между другото се изпраща и на собственика на домейна... ;)

А после трябва да изпратиш тази заявка в Регистъра. Или да я подпишеш с електронния си подпис... или, както си избереш, да сгазиш една нива лук.

Но тази информация, която виждаш ти при заявката, всъщност я виждаш и от WHOIS.

Пробвал ли си се някога всъщност?
Точно вчера го направих, както написах в по-предния си пост, ама чукча е писател, нали? Да, сменихме инфото, и за щастие на наш домейн. Единственото, което се иска е номер на заявка, дата и домейн. От менюто в ляво, Управление.

Да бяхте се допитали как се прави сайт, например ползата от дискусията щеше да е многкратно по-полезна за сървиса.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не откриваш, защото няма напоследък.

Инак по-назад, може да потърсиш за делото, което Вени Марковски (чрез най-различни подставени лица) води срещу Цифрови Системи по този повод. Не знам, дали имат онлайн толкова стари дела.

Не е моя работа да квалифицирам качествата на КЗК. Това имаме в държавата..

Нищо подобно не намирам в КЗК.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

с очите на човек, познаващ подробностите, за разлика от повечето к...
Подробността "безобразна цена", или подробността "безобразна бумащина за регистрация" визираш...
И с двете съм запознат, останалото въобще не ме интересува като краен клиент!
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

bgkulinar, щом се налага, ще се повторя.

Този номер ти трябва, за да си генерираш заявка. Която после трябва да подадеш към регистъра.

Самото генериране на заявка (за което ти е нужен номера на оригиналната заявка) не променя нищо в базата данни на Регистъра.

Надявам се, така става по-ясно.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Има ли прецедент за регистрация на домейн без основание до 2006 г., когато се появи възможност това да бъде направено?

2008-ма.

Да, от 1991-та до 1996-та година :)
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Това вече става комично. 50 страници писания, в които демби се мъчи да ни убеди как черното било бяло, заради някакви "подробности", които само той знаел.
Цените не са високи, процедурата не е тромава, сайта не е скапан - всичко това са легенди и предубеждения на тъпите уебмастъри, дето нищо не разбират.

Пък ние тук пасем трева и един мармот завива шоколада в станиол. Много забавно.
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

against, ти това последното на bgkulinar вярваш ли го?

искате ли, да направим един облог, с вас двамата?
двама срещу един (или май повече сте?)

вашата дума, срещу моята.
да видим, кой приказва празните приказки?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Това ще да е нещо като с hp.bg, предполагам?

Не знам какъв е той, но доколкото ми е известно изисквате минимум 3 символа.
Но с pay.bg все пак какъв е случая?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Ти ми кажи Иво, какъв е случая с pay.bg.
Или с bing.bg (ако знаеш)?

Тоест, разкажи на другарчетата си :)
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не знам, ако знаех нямаше да питам по този начин.
Факт е, че преди известно време се появи такъв сайт и имаше твърдения, че:
- Фирмата, която го е регистрирала не се казва така (факт);
- Фирмата, която го е регистрирала няма запазена търговска марка;

Няколко месеца по-късно фирмата официално смени името на сайта си, въпросния домейн дълго време пренасочваше към новия фирмен. Днес пренасочва към ePay.bg.
Говорим за времето около 2006.

За това и питах, има ли случаи, когато домейни са давани без основание (след 1997 и преди 2008 ).

И ми е интересно ако цигарите парламент заведат дело за сайта parliament.bg :)
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Най-напред да те питам, има ли значение, какво ще ти отговоря?
Тоест, ако ти отговоря нещо, което е различно от това, което ти "знаеш", ще ми повярваш ли?

Не, че не може да си бъбрим във форума, но ми се струва доста извън темата.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Най-напред да те питам, има ли значение, какво ще ти отговоря?
Тоест, ако ти отговоря нещо, което е различно от това, което ти "знаеш", ще ми повярваш ли?

Не, че не може да си бъбрим във форума, но ми се струва доста извън темата.

Аз ако знаех, пак ти казвам нямаше да те питам.
Ето и още един въпрос, Yahoo имат регистрирана фирма или Търговска марка в България?
Сериозно, още едно време ми това с основанието ми изглеждаше направено с цел хора като мен да не могат да регистрират домейни, за сметка на други.
И последно, имате ли стандартна процедура за колко дни отговаряте на запитвания на потенциални (и настоящи) клиенти и партньори?

И да, има значение
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Процедурата с изискване на основание е създадена с цел да осигури защита на заявителя (този, който си е регистрирал домейна), срещу последващи претенции на други страни.

Тезата на Регистъра е проста: Ако си имал каквото и да е от основанията, които Регистъра признава като такива (описани в Общите Условия) когато регистрираш името си, то ти си бил добросъвестен, изпълнил си изискванията, затова към теб не може да има претенции.
Тази теза е оспорвана на няколко пъти в съда и във всички случаи, съдът е постановявал, че тази процедура е правилна.
Мисля, ще се съгласите, че няма по-важно становище относно подобни процедури от тези на съдебната система -- защото всички такива спорове рано или късно попадат там.

Логично е да се предположи, че Yahoo имат регистрирана търговска марка в България. Както Google и всеки уважаващ себе си международен бизнес.

Обаче, ако в България има субект, който има основание да иска името yahoo.bg, например, казва се така, издава периодично издание с такова име и т.н. то съгласно Общите Условия, той може да регистрира името, ако го заяви първи, без значение, дали някой има запазена марка Yahoo.
Такива спорове също е имало, но фирми като Yahoo си имат техни си методи за тях. Наясно са, че Регистъра на имена работи на принципа "първи заявил, първи получил".

Тези неща се отнасят за времето преди 2008-а година, разбира се. След тогавашната промяна на Общите Условия, имаш избор да не се възползваш от тази процедурна защита и да регистрираш каквото и да е име, без да предоставяш никакво основание.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Старателното ти отбягване и шикалкавене по въпросите ми се тълкува достатъчно еднозначно от останалите потребители тук. Ето и една статия в нюз.бг (то и те колко ли са разбрали):
http://news.ibox.bg/news/id_505190788
Ето и някой коментари от нея, от легендите:
Само не отново регистър.бг. Тъпа варненска комунистическа фирма. Не че там няма специалисти като Калчев, които наистина знаят как се управлява ТЛД, обаче като цяло - не,мерси, отвратна работа. Освен което има една плеяда олигофрени около тази фирма, които са достатъчно нагли и малоумни и само дрънкат глупости вместо да си гледат работата.
Или
Ако домейнът пак ще се дминистрира от Цифрови системи, значи старата песен на нов глас.

Интересно е, че повечето хора имат положително мнение за теб лично, но не и за самия регистър...
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Иво, ти ме попита, аз ти отговорих. Подробно.

Твърдиш, че шикалкавя и избягвам да ти отговоря?

Значи, хората имали положително мнение за мен, пък аз отбягвам въпросите и шикалкавя? Тия хора в ред ли са да имат положително мнение за мен?

А може би става въпрос за други неща, като партийни поръчки и т.н.?

Нека оставим четящите тук да преценят сами.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Интересно е, че повечето хора имат положително мнение за теб лично, но не и за самия регистър...

Да го похваля и аз малко - Даниел Калчев е един от най-добрите DNS специалисти в България. :)
 

Горе