SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Домейни .co

alex.atanasov

Senior Member
Някой има ли идея кой регистратор позволява еднознакoви домейни.co?
Днес случайно видях от един плъгин за WP, който ползва домейна t.co за смаляване на линка. Урл-то също работи
 
Последно редактирано:
Re: Домейни .co


Да бре, аз видях, че е на Twitter. Само, че не видях кой регистратор позволява такъв вид домейни, защото по-горния, който си дал е регистрар, не регистратор и помислих, че не може да се регва, но сега, като разгледах по-обстойно видях, че препращат към регистратор и ще проверя дали там е разрешено да се регва знак.co, че е яко :)
 
Re: Домейни .co

Да бре, аз видях, че е на Twitter. Само, че не видях кой регистратор позволява такъв вид домейни, защото по-горния, който си дал е регистрар, не регистратор и помислих, че не може да се регва, но сега, като разгледах по-обстойно видях, че препращат към регистратор и ще проверя дали там е разрешено да се регва знак.co, че е яко :)

Яко е наистина но са регистрирани всичките :) Това е първото нещо, което се прави, когато се пусне ново TLD. Аз опитах подобно нещо след като ICAAN одобриха .me но ме отрязаха още в кореспонденцията с регистрара..
 
Re: Домейни .co

Нормално. Както в БГ гака и по света такива неща са или за вътрешни хора или за хора с МНОГО пари.

s1yf0x, дай идея за трибуквени откъде да взема 2-3, за едно буквени нямам достатъчно пари.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Домейни .co

Нормално. Както в БГ гака и по света такива неща са или за вътрешни хора или за хора с МНОГО пари.

s1yf0x, дай идея за трибуквени откъде да взема 2-3, за едно буквени нямам достатъчно пари.

Аз ги чеквам ей така:

<?php
for($i = 'aaa'; $i < 'zzz'; $i ++)
{
$output = '';
$output = shell_exec('whois '.$i.'.com');

if(eregi('No match for domain', $output))
{
echo '<div style="padding:2px;background-color:eek:range;">'.$i.'.com</div>';
}
else
{
echo '<div style="padding:2px;background-color:#758BB4;">'.$i.'.com</div>';
}

}

?>
 
Re: Домейни .co

Нормално. Както в БГ гака и по света такива неща са или за вътрешни хора или за хора с МНОГО пари.

s1yf0x, дай идея за трибуквени откъде да взема 2-3, за едно буквени нямам достатъчно пари.

трисимволни домейни, можеш да вземеш от всеки регистратор. Двусимволни не се предлагат. Общо взето всичко, което е под 3 символа се регистрира предварително и се продава после на търг.
 
Re: Домейни .co

За .com няма нито 1 с 3 знака и нито 1 свободен с 4 освен, ако не вкараш цифра. :)
Има, не е като да няма, не са свободни, но могат да се купят.

Общо взето всичко, което е под 3 символа се регистрира предварително и се продава после на търг.
Не и за .bg домейните.
 
Re: Домейни .co

Аз ги чеквам ей така:

Скрипта не е надежден, трябва да се направи с джаваскрипт ;) Това до безкрай да се изпълнява на сървъра просто няма да стане.

И функцията shell_exec на повечето хостинги е спряна (като Суперхостинг например) , едва ли ще успееш да я ползваш на друго освен на ВПС.
 
Re: Домейни .co

Скрипта не е надежден, трябва да се направи с джаваскрипт ;) Това до безкрай да се изпълнява на сървъра просто няма да стане.

И функцията shell_exec на повечето хостинги е спряна (като Суперхостинг например) , едва ли ще успееш да я ползваш на друго освен на ВПС.

За лична употреба е перфектен, нищо ненадеждно няма. Разбира се, че не го ползвам на хостинг. Предполагах, че и ти не ползваш shared :p
 
Re: Домейни .co

Здравейте,

Доколкото знам, shell_exec не е забранена при нас - СуперХостинг.БГ. Ако сте имал проблем с използването на тази функция, ще помоля да пишете на поддръжката за да го решим.


И функцията shell_exec на повечето хостинги е спряна (като Суперхостинг например) , едва ли ще успееш да я ползваш на друго освен на ВПС.
 
Re: Домейни

Re: Домейни

Здравейте,

Доколкото знам, shell_exec не е забранена при нас - СуперХостинг.БГ. Ако сте имал проблем с използването на тази функция, ще помоля да пишете на поддръжката за да го решим.

Господин Русанов, не ми е необходима затова не съм ви писал :) , но по принцип тази част от скрипта не тръгна и единственото обяснение е че е заради тази функция. Друга причина при този толкова прост скрипт не виждам.

Възможно е и да е по подразбиране изключена и да може да се активира.
 
Последно редактирано:
Re: Домейни

Re: Домейни

Здравейте,

Тествах скрипта и поне на моят акаунт работи.
По принцип са възможни два проблема с този скрипт:
- след определен брой заявки, whois сървъра за .com да блокира IP-то. Съответно няма да се връща резултат;
- Да се достигне mac_execution_time на php или защитата срещу некоректно работещи скриптове да прекрати работата му след време. Във всеки случай обаче ще се върне резултат;

Ето едно малък тест, което направих:
http://lubo.me/coco.php

Виждат се резултати от Whois командата и работата на скрипта.

Самият акаунт е съвсем нормален, без правени някакви допълнителни настройки.


Господин Русанов, не ми е необходима затова не съм ви писал :) , но по принцип тази част от скрипта не тръгна и единственото обяснение е че е заради тази функция. Друга причина при този толкова прост скрипт не виждам.

Възможно е и да е по подразбиране изключена и да може да се активира.
 
Re: Домейни .co

Не знам, но от нашия акаунт при вас не работи с whois, не връща дори и един резултат. Не сме го "разследвали" защото по принцип нямам време да се захвана сега с това.
 

Горе