SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Жалба до КЗП

hellenzone

New member
Някой има ли идея как мога да намеря Cloxy? Подал е жалба срещу "СПАМ" от нас в КЗП и не мога да го открия вече цяла седмица, не отговаря на телефоните, не си проверява мейлите, не иска да ме добави в скайпа... направо се отчаях. Истината е че ни е докадвал без предупреждение и за изпратен единствен бюлетин само веднъж. Моля, посъветвайте ме какво да правя?
 
Re: Жалба до КЗП

Някой има ли идея как мога да намеря Cloxy? Подал е жалба срещу "СПАМ" от нас в КЗП и не мога да го открия вече цяла седмица, не отговаря на телефоните, не си проверява мейлите, не иска да ме добави в скайпа... направо се отчаях. Истината е че ни е докадвал без предупреждение и за изпратен единствен бюлетин само веднъж. Моля, посъветвайте ме какво да правя?
Че това не Ви оправдава!
 
Re: Жалба до КЗП

какво значи докладвал ви е без предупреждение? има някакво етично правило оспаменият да се извини и помоли за разрешение да ви докладва в КЗП?

ето моите съвети:

1. спрете да спамите
2. пригответе пет бона
 
Re: Жалба до КЗП

Истината е че ни е докадвал без предупреждение и за изпратен единствен бюлетин само веднъж.
A, той беше ли записан да получава този бюлетин?
 
Re: Жалба до КЗП

какво значи докладвал ви е без предупреждение? има някакво етично правило оспаменият да се извини и помоли за разрешение да ви докладва в КЗП?

ето моите съвети:

1. спрете да спамите
2. пригответе пет бона

глупости, просто обжалвайте. в никакъв случай не плащайте преди съда да каже така.
 
Re: Жалба до КЗП

глупости, просто обжалвайте. в никакъв случай не плащайте преди съда да каже така.

Не плащайте и после може да продължавате със спама?
 
Re: Жалба до КЗП

В САЩ само за 1 изпратен e-mail до абонат на Yahoo искат да спират цял сървър, вие само за 1 бюлетин се жалвате.... глобата не е 5 бона, този който я изръси тази глупост да прочете Закон за ел търговия - чл. 23 до 25 вкл. Пише му e-mail заедно с вашите контактни данни, може пък и да се свърже с вас.
 
Re: Жалба до КЗП

В САЩ само за 1 изпратен e-mail до абонат на Yahoo искат да спират цял сървър, вие само за 1 бюлетин се жалвате.... глобата не е 5 бона, този който я изръси тази глупост да прочете Закон за ел търговия - чл. 23 до 25 вкл. Пише му e-mail заедно с вашите контактни данни, може пък и да се свърже с вас.

в САЩ много работи прават, ама едва ли техния ЗЕТ е като нашия.
 
Re: Жалба до КЗП

Пише му e-mail заедно с вашите контактни данни, може пък и да се свърже с вас.
Май са писали, като зачитам първия пост, ама Васко не отговаря :).
 
Re: Жалба до КЗП

Май са писали, като зачитам първия пост, ама Васко не отговаря :).

Може би с право :) и аз да бях нямаше да одговарям.
 
Re: Жалба до КЗП

какво значи докладвал ви е без предупреждение? има някакво етично правило оспаменият да се извини и помоли за разрешение да ви докладва в КЗП?

ето моите съвети:

1. спрете да спамите
2. пригответе пет бона

Истината е че ние не сме СПАМили в смисъла, който сигурно мате предвид... мейла му не е бил закупен от нас с цел да досаждаме с офертите ни. Бюлетинът не беше точно оферта! Идеята му бе да подскаже как новите фунцкии на сайта могат да спомогнат за развитието на бизнеса на пиолзвателите му. Да, може това да не ни оправдава, но за да стигне бюлетина ни до този човек, ние първо направихме контакт с него най-малко по телефона, с него е говорено от наш служител и смятам че заслужаваме поне едно предупреждение...
 
Re: Жалба до КЗП

Може да е малко off-topic но може ли някой да посочи по-ясна дефиниция за спам освен "непоискано търговско съобщение"? Защото не мога да разбера защо на хората са им фирмени пощенски кутии като не желаят да получават непоискани търговски съобщения на нея? Ако аз искам да контактна дадена фирма за да и предложа нещо винаги по телефон ли се очаква да го правя защото предложа ли им нещо то това си е непоискано?
 
Re: Жалба до КЗП

A, той беше ли записан да получава този бюлетин?

Отговорих на този въпрос в Quota към BullBlogger, забравих само да добавя че в мейла освен линк за отписване сме предложили да ни върнат и мейл с молба за оптисване в темата.
 
Re: Жалба до КЗП

Истината е че ни е докадвал без предупреждение и за изпратен единствен бюлетин само веднъж. Моля, посъветвайте ме какво да правя?
Какво предупреждение очакваш точно?
Съвет - спрете да спамите
 
Re: Жалба до КЗП

Какво предупреждение очакваш точно?
Съвет - спрете да спамите

Да! Далеч съм от мисълта че можем да накараме някой да ползва нашите услуги насила :) Просто да напише не желая повече да полуавам нищо от Вас. Достатъчно е!
 
Re: Жалба до КЗП

Що, аз бих отговорил да ми пратят оферта за 50% от стойността на глобата :)
Те глобите варират, така че не е ясно колко са 50%. Плюс това сме писали мейл с извиненията, за съжаление не успявам да го направя лично.
 
Re: Жалба до КЗП

@azsym - разбрахме, че си несправедливо обвинен, няма нужда във всяка тема да го изтъкваш, няма да те глобят.
@bgvisit - фирмения e-mail е за водене на търговска кореспонденция с контрагентите, с които имаш търговски взаимоотношения, а не със случайни пришълци, решили да те "запознаят" с дейността си - трябва да има писмено или устно съгласие
@hellenzone - определено никой от вас не епрочел Закона за електронната търговия, а тук има адски много запознати в детайли с всичките му членове - можете да го прочетете преди да коментирате в следващия пост, защото досега спечелихте само нападки. Наистина е добре да се запознаете с основни правни положения или да потърсете някой маркетолог, който да ви изготви една ефективна e-mail кампания, която да има положително влияние върху бизнеса ви, а не да доведе до административно нарушение и излишни неоправдани разходи.
 
Re: Жалба до КЗП

Може да е малко off-topic но може ли някой да посочи по-ясна дефиниция за спам освен "непоискано търговско съобщение"? Защото не мога да разбера защо на хората са им фирмени пощенски кутии като не желаят да получават непоискани търговски съобщения на нея? Ако аз искам да контактна дадена фирма за да и предложа нещо винаги по телефон ли се очаква да го правя защото предложа ли им нещо то това си е непоискано?

Погледнато по този начин значи ако някой ми предложи да си купя вибратор не ми праща спам а ми прави предложение?
 

Горе