SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Жалба до КЗП

Re: Жалба до КЗП

Ако не се познаваме за какво би ми писал?
1. Да искаш да ми продадеш нещо.
2. Да искаш да ти дам нещо без пари.
3. Да искаш да ти свърша работа.

1=спам, и то много евентуално
обаче 2 и 3 защо да са спам?
а може и да искам
4. да ми продадеш нещо
5 да вършим работа заедно - напр. линк размяна
6. да бъдем pen-friends
7. да съм гей и да ти предлагам
8. да си гей и да ти предлагам

теми много
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП

Ако не се познаваме за какво би ми писал?
1. Да искаш да ми продадеш нещо.
2. Да искаш да ти дам нещо без пари.
3. Да искаш да ти свърша работа.

Когато искаш да завържеш бизнес отношение с някого (примерно искаш да станеш представител на дадена фирма за твоя регион) как процедираш - телефон или директен контакт в офиса на фирмата? А ако е в USA примерно? Аз лично правя разликата за спам като видя за какво иде реч в email-a (между другото и аз щях да приема email-a на колежката за тестване на незнам си какво за СПАМ) ама затова въпросът ми беше има ли някаква по-точна дефиниция защото под "непоискано търговско съобщение" може да попаднат доста неща?
 
Re: Жалба до КЗП

hellenzone
Ако това според теб е мощен маркетинг инструмент моментално ме кара да си мисля, че не държите особено на клиентите си, когато се има впредвид че предимно това ще е за напред средата за търговия. Да не говороим че и ако държите на бизнеса си би трябвало да сте го забранили този "Спам" инструмент.
Има и други методи да се показват продуктите на клиентите и регистрираните потребители в един онлайн магазин.
Спама не е електронен маркетинг.
 
Re: Жалба до КЗП

1=спам, и то много евентуално
обаче 2 и 3 защо да са спам?
а може и да искам
4. да ми продадеш нещо
5 да вършим работа заедно - напр. линк размяна
6. да бъдем pen-friends
7. да съм гей и да ти предлагам
8. да си гей и да ти предлагам

теми много
"Търговска практика" е всяко действие, бездействие, поведение, търговска инициатива или търговско съобщение, включително реклама и маркетинг, от страна на търговец към потребител, което е пряко свързано с насърчаването, продажбата или доставката на стока или предоставянето на услуга на потребителите.
--------------------
В този ред на мисли си прав 2,3,4,6,7,8 не попадат в тази графа. За 5 не бих изказал мнение. Изключение може да правят 7 и 8, зависи какво точно предлагаш (не ми изпращай предложение, не съм заинтересован).
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП

"Търговска практика" е всяко действие, бездействие, поведение, търговска инициатива или търговско съобщение, включително реклама и маркетинг, от страна на търговец към потребител, което е пряко свързано с насърчаването, продажбата или доставката на стока или предоставянето на услуга на потребителите.
--------------------
В този ред на мисли си прав 2,3,4,6,7,8 не попадат в тази графа. За 5 не бих изказал мнение. Изключение може да правят 7 и 8, зависи какво точно предлагаш (не ми изпращай предложение, не съм заинтересован).

7 и 8 са хипотетични. има много нагли пеери
за 5 - точно в примера: това е СЕО практика - ти на мене аз на тебе - ако не искаш, ОК
Или 5 генерално - ти ми напиши статия, аз ще ти направя графичен дизайн.
 
Re: Жалба до КЗП

Само размишлявам:
1. Вариант: свързвам се с cloxy и му предлагам да правим бизнес ( тоест аз му правя сайт, той ми прави SEO или ми дава пари) - бам праща ме на КЗК.
2. Вариант: свързвам се с cloxy и му правя лудото предложение, да му дам пари да ми прави SЕО, но на неизгодно ниски цени - бам праща ме на КЗК.
3. Като втория, ама сумата е солидна - хоп, тук май няма да ме прати на КЗК.

Реално всяка предложение за бизнес (без предварителна договорка) е непоискано търговско съобщение - прав ли съм?;)
 
Re: Жалба до КЗП

Е добре де, но за какво да подавам жалба при реално предложение? Прекалено ясно си личи кога съобщението е индивидуално (бизнес взаимоотношения) и кога не! Така че не си прав :)

От КЗП веднага ще отхвърлят жалба за съобщение, което прилича на индивидуално. Те определят дали съобщението е непоискано, а не аз. Така че госпожицата горе няма проблем с мен, а с КЗП.
 
Re: Жалба до КЗП

Е добре де, но за какво да подавам жалба при реално предложение?
Прекалено ясно си личи кога съобщението е индивидуално (бизнес взаимоотношения) и кога не! Така че не си прав :) Не е необходимо едно предложение да е индивидуално за да е реално.

От КЗП веднага ще отхвърлят жалба за съобщение, което прилича на индивидуално. Те определят дали съобщението е непоискано, а не аз. Така че госпожицата горе няма проблем с мен, а с КЗП.

не си прав, че кзп определя, те сламата на две магарета не могат да разделят, камо ли това. Как се дефинира индивидуално съобщение до напр. офис@нещо.си или помисли:
виждам ти сайта, пиша на webmaster@sait.tvoia, за размяна на линкове с мой сайт.
НТС ли е и ако да, защо? Защото няма да започва със здравейте г-н Бай Х ли?
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП

Ако не се познаваме за какво би ми писал?
3. Иска да му направиш Джумла та дрънка. Примерно.

Не мога да разбера само, защо ел.непосиканите търговски съобщения да са СПАМ, а боклуците в пощенската ми кутия да не са. Както някой беше писал - хаби се хартия, секат се дървета и прочее.

Освен това на ел.спама съм му намерил цаката - бум в папката спам и не се занимавам повече. Гугъл добре си върши работата.

А, с листовки, понякога ги закачат да висят по вратите на пощенските кутии и духне ветър и целият вход е в боклуци, които оказва се, че са моя (разбирай на живущите) собственост и трябва аз да си ги чистя.
 
Re: Жалба до КЗП

Не мога да разбера само, защо ел.непосиканите търговски съобщения да са СПАМ, а боклуците в пощенската ми кутия да не са. Както някой беше писал - хаби се хартия, секат се дървета и прочее.

Еми....

Чл. 68к. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните агресивни търговски практики:
.....

3. отправянето на настойчиви и непоискани търговски съобщения до потребителя по телефон, факс, електронна поща или всяко друго средство за комуникация от разстояние, освен в предвидените в закон случаи за изпълнение на договорно задължение и без да се нарушават разпоредбите на чл. 49 от този закон, на Закона за защита на личните данни и на чл. 6 от Закона за електронната търговия;

Оффтопик: Сайта стана юридическо-счетоводен. Lex-a и Odit.info могат благородно да завиждат...
 
Re: Жалба до КЗП

Оффтопик: Сайта стана юридическо-счетоводен. Lex-a и Odit.info могат благородно да завиждат...
Е, то затова сме на това дередже, щото те сами си правят СЕО-то :).
 
Re: Жалба до КЗП

Като всяка тема засягаща ЗЕТ, КЗП, КЗК, авторски права и други подобни термини и тази се превърна в "другарски съд от преди 9-ти". Потребителката hellenzone, очевидно не е била запозната с положенията в ЗЕТ - ок това се разбра. Контра позицията на azsym също я разбрахме, само че можеше да се спестят коментари от сорта на, цитирам: "в общи линии един мангал за 500 лв. може да ти строши капачките. а след пазарлък и за по-малко." , "да си гей и да ти предлагам" и т.н., защото някой хора биха го приели лично и това не ок.

Ако ставаше дума за бизнес предложение вероятно щеше да е "Запитване за оферта" или "Запитване за линк ескчендж" - идеята е мейлинга да бъде "ти какво предлагаш", а не "ние предлагаме" - защото едното означава "ние се интересуваме", а воторото е "ние не знаем дали се интересуваш, но да ти кажем какво продаваме"

По-образна разлика между мейлинг маркетинг и спам не можах да сътворя по това време в петък.

П.С. hellenzone, ако се разтърсиш из форума, ще видиш една друга наболяла сред уебмастърите тема за КЗП, в която аз и мой колега сме поставени в твоята позиция, но това не пречи да обсъждаме други теми с потребителя nikoladd в напълно нормален тон.
 
Re: Жалба до КЗП

Проблема е, че hellenzone подхожда като "PR специалист" на принципа: "не е важно има ли проблем, важното е да изглеждаме ок". Резултата е, че не търси решение и сама си противоречи. Такива ежедневно искат нещо от мен. Не им давам. Съответно изобщо не мога да виня хората тук, че не и симпатицират за проблемите в които сами са са поставили тяхната фирма. Не намирам никаква обективна причина и тя да го прави.

В тази им дейност напълно подкрепям КЗП. Логиката ми е следната: Всеки, който ми знае името и фамилията не считам, че ми пише спам. Тези, които са ги придобили нелегално пък ги пращам на КЗЛД. Ако не отговаряте на горното условие и нямате нещо еквивалентно на личното ми име и фамилия, то сте ми пратили спам и бих ви докладвал при всяка възможност. Браво на cloxy!
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП


Как да разбираме придобиването на твоето име и майл "нелегално"?

whois-a такъв вариант ли е? или директория в интернет?


в реда на мисли, един доволен спамър с линк за отписване може да видите кога уж му е обърнал внимание:


**
Your message

To: office@gusv-cpo.com
Subject: нРОХЯБЮМЕ
Sent: 17.09.2010 05:56 В.

was read on 04.11.2010 14:14 В..
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП

Малко в страни от темата, но се надявам да бъда извинен от съфорумците... просто тук госпожата говори за колегиалност и човечност, а мога ли да запитам защо аджеба след като преди време impulse и neogen бяха 2 отделни сайта ( бях регистриран в neogen ), решихте да ги слеете в една база данни без дори да си направите труда да ме питате дали бих желал... тогава къде беше тази ваша добронамереност?

Един прост пример... в един момент реших да видя какво излиза когато си напиша името в Google и останах втрещен като видях как да публикувани имената ми и някой лични данни в сайт достъпен за всички... радвайте се, че не ми се занимава с подобни неща иначе и аз щях да се оплача... , а за нещо подобно едва ли глобите ще са толкова ниски, при положение, че едва ли само аз съм бил в това положение... като за капак, така и не успях да открия опция да изтрия профила.

Мисля, че в случая всичко от което се оплаквате сте си го направили вие госпожо и тук мисля, че трябва да се сърдите на себе си.
 
Re: Жалба до КЗП

Когато започнах да пиша в този форум, помоих за помощ... най-малко съм очаквала че всички участници вместо да ми помогнат ще ми све нахвърят вместо това. Очевидно е, че въпросният "пострадал" редовно закопава хората, които се опитват да правят бизнес онлайн. Следоватено, няма повече да търся сътруднучеството му. Признавам, че сме направили грешка да не проверим базата ни данни с проспекти в КЗП, какво друго да се очаква освен да кажат "не им отговаряй", нали работата им е да глобяват нарушителите :))) А горкият Cloxy, направо човек да го съжали... щом КЗП са искали да го осъдят за оттеглянето на многото жаби, които е подал! На всички в този форум обаче искам да кажа, че имейл маркетинга е един ефективен онлайн инструмент и това че ще ни глобят или колко още други хора, които са имали добри намерения да предложат продуктите си или услугите си, няма по никакъв начин да го спре... колкото жалби на ден или на месец и да подавате, за да си изпълните плана. Също така бих искала да благодаря на всички за съветите да проуча закона за електронната търговия, можеби трябва да наема адвокат за целта, както и да си наема маркетинг специалист... няма никакъв проблем, ние от онлайн бизнеса сме много богати и можем да си го позволим.... И т.к. в съшия оналйн бизнес нямаме други проблеми освен да закопаваме един друг ... ще си плащаме глобите. Така да бъде! Оле!

хелензоне (или както там се чете), че сте госпожица, госпожица сте ама що се прайте на ощипана.

Само така ще маркирам някои моменти от "бизнес" мирогледа ви изложен в този пост:

1. значи, когато нарушите закона и някой се оплаче той ви "закопава"? Слушайте сега, аз имам въпросче. На някои хора "бизнесът" им е да обират къщи. Честно казано е доста печеливш бизнес модел - сдобиваш се със стоката на минимална себестойност. Недостатъкът е, че трудно можеш да предлагаш голям брой от определен артикул - просто няма как да си сигурен какво има в "склада". Та това е малко друга тема. Сега искам да ви запитам, понеже някакви катили (народно събрание) са решили да поставят извън закона сдобиването с чужди вещи (и непоисканите търговски съобщения), според вас редно ли е да се оплаквате в полицията ако тези момчета дойдат да "наберат" стока от дома ви за да си развиват бизнеса? Понеже знам, че от много парфюми ви се замайва главата ще обобщя - редно ли е да се оплакваме, когато някой наруши закона с цел да спечели пари или трябва да проявим разбиране и да оставим човека да си развива бизнеса?

2. За базата в КЗП - ако не бъркам физическите лица въобще не е нужно да се регистрират т.е. полза от това да проверявате в базата няма. Брането на мейли от където ви падне из нета е като брането на гъби със затворени очи - не знаеш какво ще стане като хапнеш следващата.

3. Значи принципно ако имам "добри намерения" няма проблем да ви предлагам услуги така ли? Ето ви оферта - разходете се из Борисовата градина към 2 посред нощ. Със сигурност доста скоро някой ще ви предложи услугите си - гарантирам ви, че ще бъде с добри намерения, поне от негова гледна точка

4. Вие от "онлайн бизнеса" можете да се светнете, че ние тук не сме се събрали да люпим семки. Щом сте много богати, вече някой ви предложи да си плащате глобите. Днес, понеже вече ми писна от арогантното ви поведение на тъпа хлапачка, си проверих пощата и открих ваш спам. Сега ще ви обясня изключително простичко какво ще направя ако продължавате да се правите на жертвата - ще регистрирам 10 000 мейла, ще се постарая да ги посея в интернет така, че вашите ботове да ги захапят и за всяко "добронамерено" съобщение от ваша страна съвсем "добронамерено" ще го препращам на КЗП. Не мога да разбера що ще ми се сърдите - та аз популяризирам вашите услуги и стоки, знаеш ли - пък може някой от КЗП да си купи нещо.

Не е проблемът в това, че сте сбъркали - проблемът е в това, че си мислите, че имате правото да нарушавате закона, защото видиш ли го правите с "добри намерения". Законът не го е измислил cloxy, аз или някой в този форум. Отнесете въпроса към народния представител във вашия регион и искайте да внесе поправка за легализиране на "мейл маркетинга" така както вие го разбирате. Докато този закон съществува всички са длъжни да го спазват.

Това, че смятам някой закон за неправилен, или възпрепятстващ ме да правя бизнес с "ефективни маркетингови инструменти" не ми дава правото да го нарушавам!
 
Последно редактирано:
Re: Жалба до КЗП

Аре стига глупости....някой пишел по 5-8 жалби на ден....това може да го прави само човек без работа. Get a life!

Да, ако всеки ден или седмица ти пращат нещо, което не си искал, нормално е да има ответна реакция, ама еднократно ,не мисля, че трябва да се третира като спам.

Всъщност къде се репортва, ако пък случайно предлаганият продукт чрез спам вземе, че ми хареса и отида да си го купя!? Аз получавам спам за екскурзии, не знам откъде са ми хванали мейла, ама все тая, дори съм доволен и сега кво правим - отивам и репортвам ли, кво ли?
 
Re: Жалба до КЗП

Да, ако всеки ден или седмица ти пращат нещо, което не си искал, нормално е да има ответна реакция, ама еднократно ,не мисля, че трябва да се третира като спам.

То и първото убийство не трябва да се третира като убийство нали? Стават грешки. И кражбата и тя първата не трябва да я броят...
 
Re: Жалба до КЗП

Много крайно е да сравняваш имейл с убийство...като брошурата от Кауфланд в пощата да я сравня с поставяне на бомба. Твърде крайни са позициите и от двете страни на спора.
 

Горе