SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Честитка от НАП

Re: Честитка от НАП

Така, утре пускам ГФО-тата за 2008 и 2009 в ТР
След това мисля да отида до НАП с входящият номер като доказателство, че вече съм пуснал ГФО-тата (както ме посъветва и служителката там) да си взема АУАН-а

На първо време поискай от НАП да ти предоставят копие на подадената от теб Годишна данъчна декларация за 2008-ма година с всичките приложения - т.е. с Годишния счетоводен отчет.
Пуснал съм заявка за това и ще го взема в понеделник или вторник, толкова им е законовият срок.

В решението на общото събрание, за приемането на отчета, нека датата да е от този месец ;-)
Това не знам какво точно означава, но мисля че ще го уредим.

Незнам кой ще ти изготвя всичките работи, но е доста хартия.
Смятам, че счетоводителя ще се справи има ли някаква еквилибристика в случая ?

А после, ако нямаш нищо против, изпрати ми акта да го разгледам. Наистина са ми любопитни основанията за нарушенията ;-)
Нямаш абсолютно никакъв проблем, още веднъж ти благодаря за съпричастността ! :)



До всички останали, позволявам си да ви занимавам с това, защото съм твърдо убеден, че това, което става не е справедливо и можем да помогнем на други хора в подобна ситуация и да променим нещо към по-добро в ши.. извинете, готината ни държава. :eek:
Последното стана малко като в БГ мама :D без ши-то, но просто така си го мисля ...
 
Re: Честитка от НАП

Пуснах ГФО-тата за 2008 и 2009 и взех АУАН-а от НАП.
Мога акта да го пусна тук, изтрил съм личните данни :eek:

Сега се чудя има ли смисъл от възражения или да чакам наказателното и направо в съда ?

В решението на общото събрание, за приемането на отчета, нека датата да е от този месец ;-)
Това нямало как да стане, пуснали го с дата от 25 Март 2009, защото така бил подаден в НАП и нямало как по друг начин.
 
Последно редактирано:
Re: Честитка от НАП

Това нямало как да стане, пуснали го с дата от 25 Март 2009, защото така бил подаден в НАП и нямало как по друг начин.

Това не е точно така. Те вероятно са имали предвид датата на съставяне на отчета, а тя не е задължително да съвпада с датата на приемането му. Самото решение за приемане на отчета на се носи по никакъв повод в НАП (ако счетито го е занесло, е груба грешка)
Ако все още не си представил решението за приемане на ГФО в НАП с дата от миналата година, няма да е лошо да проучиш още малко въпроса.
 
Re: Честитка от НАП

Това нямало как да стане, пуснали го с дата от 25 Март 2009, защото така бил подаден в НАП и нямало как по друг начин.

Е глупости.... Дата на съставяне е в отчета, това в НАП, не е на приемането му. Нали трябва да има нещо готово от счетоводителите, та вие със съдружника да се съберете, да пиете по една ракия и да решите как ще си делите парите, като гледате отчетите ;-))))

А за актчето, както решиш. Може и тук направо, може и на пощата
preslav.nedev[a]nedev.biz
 
Re: Честитка от НАП

Изпратих акта. Някой друг ако иска да гледа, мога да го пусна тук.

Да пускам ли възражение, или да не им давам жокери и после направо в съда.

Е глупости.... Дата на съставяне е в отчета, това в НАП, не е на приемането му.
Това ще го изкоментирам днес със счетоводителя.
 
Re: Честитка от НАП

Изпратих акта. Някой друг ако иска да гледа, мога да го пусна тук.

Да пускам ли възражение, или да не им давам жокери и после направо в съда.


Това ще го изкоментирам днес със счетоводителя.

Аз също изявявам желаение да разгледам текста ако не ти е проблем peter [at] s1y [dot] eu . Предварително благодаря
 
Re: Честитка от НАП

Аз също изявявам желаение да разгледам текста ако не ти е проблем peter [at] s1y [dot] eu . Предварително благодаря

Пуснах го и на теб! :)
 
Re: Честитка от НАП

Аз също съм от преебаните но не мисля и лев да платя на скапаняците ако трябва ще затворя фирмата и ще регистрирам нова
 
Re: Честитка от НАП

Аз също съм от преебаните но не мисля и лев да платя на скапаняците ако трябва ще затворя фирмата и ще регистрирам нова

Хахаха оптимист, а дали ще ти дадат да ликвидираш фирмата преди да си си изпълнил задълженията към бюджета? Иво Апостолов ще ти намекне какво означава и "крайно отговорно лице" ;)
 
Re: Честитка от НАП

Хахаха оптимист, а дали ще ти дадат да ликвидираш фирмата преди да си си изпълнил задълженията към бюджета? Иво Апостолов ще ти намекне какво означава и "крайно отговорно лице" ;)

Ами тегля от сметките каквото е останало - то друго в тая фирма няма няма активи кой знае какви - после би трябвало да се ликвидира фирмата като каквото е останало се дели между кредиторите - данъчните ще вземат всичко от нула - защото няма да им оставя нищо, фирмата е ООД.
Освен това на мен ми дължат много на брой малки фирми - суми от 20 -200 лв и нямат пари да си платят как си представяте че тия 27 000 фирми който за са глоба ще могат да платят 2 - 3000 лв в тая криза дето едвам кретат.
 
Re: Честитка от НАП

Ами тегля от сметките каквото е останало - то друго в тая фирма няма няма активи кой знае какви - после би трябвало да се ликвидира фирмата като каквото е останало се дели между кредиторите - данъчните ще вземат всичко от нула - защото няма да им оставя нищо, фирмата е ООД.
Освен това на мен ми дължат много на брой малки фирми - суми от 20 -200 лв и нямат пари да си платят как си представяте че тия 27 000 фирми който за са глоба ще могат да платят 2 - 3000 лв в тая криза дето едвам кретат.

Тогава побързай да я "закриеш" (точния термин би следвало да е "източиш") докато не са ти наложили запор. Аз имах такъв случай и собственика на ЕООД успя да изтегли единствено, това, което стои между краката на съдия изпълнителя ;)
 
Re: Честитка от НАП

Здравейте! И аз получих честитката по имейла преди седмица. Как е правилно да се постъпи с два протокола от общото събрание или с един като се впише че ГФО за 2008 и 2009 година е приет с дата от месес юни 2010г. Иначе в НАП съм ги пуснал както трябва.
 
Последно редактирано:
Re: Честитка от НАП

Доста хора поискаха да им пратя акта, затова го пускам тук:
Аз вече съм пуснал възражение, за което благодаря на Преслав Недев, тъй като беше изцяло изготвено и инспирирано от него. :)

akt_.jpg
 
Re: Честитка от НАП

Здравейте,
имам покана от 15.06.2006 г., но на обратната разписка не съм се подписала аз, което според един адвокат е основание да не се явя за получаване на Акта. Питам се ако адреса за кореспонденция и постоянния ми адрес по лична карта съвпадат имам ли основание наистина на претендирам, че не съм получила поканата. И дали наистина ще ми съставят Акта в мое отсъствие, ако е така не е ли по - добре да се явя лично, днес публикувах чрез ел.подпис 2008 и 2009 с общ протокол от 2010г. имам входящ номер и наистина моля за съвет да отида ли утре - последният ден за получаване на Акта или да изчакам?
Кое е по-малкото зло?!:)
 
Re: Честитка от НАП

на обратната разписка не съм се подписала аз, което според един адвокат е основание да не се явя за получаване на Акта.

Може да е вярно, аз като си давах възражението, една от служителките обясняваше на останалите: "всичко да се праща с обратни разписки, в противен случай нищо не ставало в съда, така казал юрист-консулта".
Все пак питайте адвокат. :)
 
Re: Честитка от НАП

То стигне ли се до съд може и да е по-добре, ама ако тръгнем да се съдим с НАП, дали няма да ни направят по една ревизия на всички дето сме дръзнали да тръгнем на съд, а не сме си взели Актовете и тогава да се жалим, пък все нещо да им платим накрая :)

Не разбрах, колко Ви е глобата?
 
Re: Честитка от НАП

Здравейте,
имам покана от 15.06.2006 г., но на обратната разписка не съм се подписала аз, което според един адвокат е основание да не се явя за получаване на Акта. Питам се ако адреса за кореспонденция и постоянния ми адрес по лична карта съвпадат имам ли основание наистина на претендирам, че не съм получила поканата. И дали наистина ще ми съставят Акта в мое отсъствие, ако е така не е ли по - добре да се явя лично, днес публикувах чрез ел.подпис 2008 и 2009 с общ протокол от 2010г. имам входящ номер и наистина моля за съвет да отида ли утре - последният ден за получаване на Акта или да изчакам?
Кое е по-малкото зло?!:)

Времето ми изтича, моля дайте съвет!
 
Re: Честитка от НАП

Времето ми изтича, моля дайте съвет!
Истината е, че голяма част от актовете падат в съда. Вземи си добър адвокат и задължително обжалвай. Адвокатът ще намери основание. Иначе данъчните са "длъжни" да пишат актове щом открият нарушение, защото иначе могта да бъдат обвинени в пристрастие. Зареди се с пари и търпение. Освен, ако сумата на акта е толкова малка, че не си заслужава да обжалваш.

Моите 2 стотинки по темата.
 

Горе