SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO за правителството

Re: SEO за правителството

Преди малко Слави Трифонов каза че с думата "провал" излиза министерството... Ахаха мн се изкефих :D :D :D Евала хорица!
 
Re: SEO за правителството

Току що споменаха и в Шоуто на Слави за инициативата ;)

П.С. Ех Velin изпревари ме ;) .....
 
Re: SEO за правителството

бТВ плачат за анкор "цензура" ама задължително с nofollow, да не им вдигаме рейтинга.
Таман един път завинаги ще решим спора нофолоу дали помага за СЕРП или не.
 
Re: SEO за правителството

А кога са оправили robots.txt, че сега го видях ... по-точно кога са се опитали да го оправят ...

http://www.government.bg/robots.txt

преди имаше наклонена, а сега я няма ... един сърч да бяха пуснали щяха да разберат какво се пишее .... пууу и за на тези заплатата ми отива 20 процента от заплатата.
 
Re: SEO за правителството

Тъй като водата се отече ... и видях това :
http://3dwebdesign.org/index.php/proval.html

Провал или как ЦСКА удари правителството
провал

За провалът на правителството и за Google бомбата - по-късно. Крайно време е да покажа и аз някои линкове и да кажа някои неща които досега се въздържах да кажа.

Между другото огин да си купи Телеграф от днес, където на втора страница, най горе вляво четем:

ЦСКА удари правителството
"Заклет цесекар удари правителството с гугъл бомба" (Google Bomb).

...

... нека допринеса за уникалното съдържание тук и да публикувам интервюто, което съм дал по icq на Телеграф, защото нямам идея какво ще публикуват утре :

Лео Богдановски


- Г-н Младенов, как ви хрумна идеята да хакнете сайта на правителството?

- А кой е казал, че сайта е хакнат?

- Добре, вие като виден специалист по IT-технологиите, как бихте определили този акт (при изписване в Гугъл на думата провал на първо място да излиза сайта на Министерски съвет)?

- Първо аз съм SЕО-специалист, а не IT. Българското правителство има един изключително некадърно направен сайт, а основният проблем е, че са забранили търсачките да индексират съдържанието му. В такъв случай е сравнително лесно, да се използва SЕО техника наречена Google Bomb и сайта да се позиционира добре по желаната ключова дума. Техниката не е нова, но най-голяма известност придоби при търсене на miserable failure, когато като първи резултат излизаше сайтът на Белия дом.

- Каква е причината да заложите гугъл-бомба на правителството и какво изразявате с това?

- Самата идея възникна в блога на Yunuz и от самото начало всички, които се включиха, доколкото знам, изразяват собственото си отношение към управлението на това правителство. От друга гледна точка можем да приемем, че хората просто определят сайта на правителството като пълен провал.

- Сега читателите могат да си помислят, че хората, които са се включили в тази акция, си търсят работа и искат да правят сайта на правителството.

- Вземайки предвид разрастващата се подкрепа за тази инициатива, по-логично е да се предположи че хората искат да правят ново правителство.

- Вас лично какво ви дразни в правителството и защо?

- Дори и това правителство да си вършеше идеално работата, на него просто спря да му върви. Тотална липса на късмет. Спряха ни субсидиите, еврофондовете, газта, ако не ни блокират някоя граница, ще вземат да разстрелят някого на улицата. Всеки ден в България се случва нещо ужасно. Да прехвърлим нещата във футбола - може да си прекрасен треньор, но като не ти върви те уволняват. Всички обичат само тези, на които им върви. А на нашето правителство не му върви напоследък и не виждам шанс да му тръгне някога. Дразни ме, че няма късмет. Първите 2 години имаше, после спря.

- Защо спря късметът?

- Навремето познавах един много умен човек. Той казваше, че мандатът, когато управляват комунистите, трябва да е 2 години. Дотогава управляват добре и са полезни за България. Но след това се наси... абе провалят.

- Отдавна се критикува кабинетът. Вие защо чак сега предприехте тази акция?

- Забравих да се сетя по-рано. Преди няколко месеца над 1 милион българи се подписаха за оставка на правителството. Тогава премиерът ги нарече циркаджии, а подписките бяха обявени за фалшиви и анонимни. Преди около 2 седмици хората протестираха пред парламента и правителството ги набеди за екстремисти, които крият лицата си. Сега всеки, включил се в акцията, го прави със собственият си блог, който няма как да е анонимен, а стотиците сайтове, които вече са поставили линк ще е трудно да бъдат определени като фалшиви.

- Разкажете повече за акцията. Лесно ли я организирахте?

- След като прочетох идеята на Yunuz, просто я обсъдих с няколко другарчета в ICQ и те с радост приеха да интегрираме американският опит на родна почва. Набързо се сформира група във facebook, популяризирахме я сред потребителите в един форум за уеб мастери, добавихме я в няколко социални мрежи и понаписахме по няколко думи в блоговете си. Останалите потребители в интернет са решили, че идеята си я бива и е страхотно интелигентен начин да си кажат мнението без да се стига до бои с полицията. С няколко думи - ние просто помогнахме да се популяризира идеята. От там нататък линк народен - линк Божи!

- Може ли да кажете колко души досега за тези две денонощия са се включили?

- Наистина нямам представа, но се получи хубав вирусен маркетинг. За съжаление търсачките не отчитат връзките много бързо и едва след няколко дни ще можем да получим някакви нормални данни колко сайта са поставили връзка с подходящата ключова дума към ресурса на правителството.

- Тъй като на своя блог, сте си оставили личните данни, страхувате ли се, че могат да ви арестуват? И по принцип възможно ли е да ви арестуват за това?

- В България няма невъзможни неща! Въпреки това не вярвам, че е престъпление да кажеш или напишеш с една дума своето отношение към някого. Между другото, се появиха и много идеи за други ключови думи, с които да бъде определено това правителство, а някой от тях са си доста крайни. Хубаво е хората, които искат да развият тази инициатива, да се замислят дали могат да докажат, това което пишат.

- Кажете някои от тези думи.

- Корупция, например. За съжаление аз не мога да докажа, че в нашето правителство има корупция и затова не мога да поема отговорността да я подкрепя. Просто нека сме по отговорни към всичко.

- Може би трябваше да попитам в началото, но все пак - как се правят гугъл бомбите?

- С любов! Благодарение на всенародната любов и подкрепа към човек или институция се създават връзки с една ключова дума към даден сайт. Колкото по-силна е любовта, толкова повече са връзките. Когато се мине критичната маса от връзки, съдържащи една ключова дума, сайтът, особено ако е некадърно направен, започва да изплува нагоре сред резултатите на търсачката, докато най-накрая се забие там, където му е мястото. В конкретният случай нямаше да има никакъв резултата, ако поне няколкостотин сайта не бяха подкрепили идеята със линкове.

- На няколко пъти споменавате, че правителствената страница не е добре направена. Какъв й е точно проблемът? И ако вие трябваше да го направите, какво щяхте да сложите?

- Първият проблем е, че някой невероятен умник е забранил сайтът на правителството да се индексира от търсачките. Не знам какво има да крие правителството, но по аналогичен начин изглеждаше сайтът на Белия дом по време на правителството на Буш. Кажи-речи първата работа на администрацията на Обама, беше да разреши сайтът да се индексира изцяло. Другият проблем е използваната от сайта CMS (система за управление на съдърйанието), която е безкрайно остаряла и невероятно скъпа. При проверка за валидност на HTML кода се виждат почти 1000 грешки. Този сайт трябва да е лицето на България поне за пред света. А всъщност е една жалка картинка безмислостно онагледяваща възможностите и разбиранията на управляващите в IT-сферата.

- Определяте ли се като хакер?

- Аз съм от добрите! Нямам нито познания, нито умения и най-вече желание да преминавам от другата страна на барикадата.

- Бихте ли сложили и истинска бомба на "Дондуков" 1?

- Аз не съм терорист... и никога няма да бъда.

P.S. Оригиналът на правописа, който получих за одобрение е запазен. В самото интервю писах на латиница !
 
Последно редактирано:
Re: SEO за правителството

Нека това е втория етап от инициативата 'провал'! :D
естествено. Всяко нещо с времето си. Добре, че Слави ги отсрамва донякъде. Що за новини са тези, на които вечерно шоу им изнася акцентите???? Ама дай им да се бият в гърдите как са №1 от бТВ само. Лошота е че хората наистина ги гледат ... и не правят разлика.

Таман един път завинаги ще решим спора нофолоу дали помага за СЕРП или не.
Според моя опит помага за конкретния анкор, а и гугъл(Маттттю) разправяха така. Пък и се виждат като входящи анкори в уебмастър тулс. Тежеста обаче с какъв коефициент е не мога да твърдя.
 
Последно редактирано:
Re: SEO за правителството

Хора не забравяйте че вторият етап е корупция
 
Re: SEO за правителството

Я да ви питам,

Имате ли представа дали някоя от известните медии не ни е подкрепила като е линкнала в статията си сайта government.bg с Anchor Провал - уж заради самата новина?

Не съм забелязал, ама и не съм чел всички медии?
Моля някой ако види да покаже, да се порадвам още малко :)
 
Re: SEO за правителството

А на нашето правителство не му върви напоследък и не виждам шанс да му тръгне някога. Дразни ме, че няма късмет. Първите 2 години имаше, после спря.

- Защо спря късметът?

- Навремето познавах един много умен човек. Той казваше, че мандатът, когато управляват комунистите, трябва да е 2 години. Дотогава управляват добре и са полезни за България. Но след това се наси... абе провалят.
Не само ЦСКА-р, но и комунист. У-у-у-у! Само Левски и сръбска музика! :p

...а и гугъл(Маттттю) разправяха така.
Дай линк, ако не те мързи.
 
Re: SEO за правителството

Я да ви питам,

Имате ли представа дали някоя от известните медии не ни е подкрепила като е линкнала в статията си сайта government.bg с Anchor Провал - уж заради самата новина?

Не съм забелязал, ама и не съм чел всички медии?
Моля някой ако види да покаже, да се порадвам още малко :)

Ти наред ли си? Тия гъзолизци да го направят? В друга държава...;)
 
Re: SEO за правителството

Разбирам и те подкрепям, че са гъзльоФци, и че пишат само поръчкови новини - за жалост това е България.

Но все някоя медия трябва да се е "изпуснала"

:) Иначе, то е ясно, че се страхуват
 
Re: SEO за правителството

Уоу, браво на Капитал!
Даже кода са сложили - оставаше само да напишат "Копирайте този код .... <a.." :D

Даже са линкнали пралителството с Anchor "правителствения сайt"
Те определено са ни помогнали :)

Статията е Тук
 
Re: SEO за правителството

kabinata.com се възползва от ситуацията...
 
Re: SEO за правителството

18 часа по БНТ Yunuz

19 и нещо по Re TV може би и аз с него. Макар, че никак не ми се ходи

Дотогава : http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2009/01/27/622147_gugul_bomba_udari_saita_na_pravitelstvoto/

те вярно нагличко се възползват, че и тънко ще да им излиза
даже ще ги дадат и по ТВ :mad:
Май и аз ще пусна кампаниика :)
 

Горе