SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SMS разплащания

Re: SMS разплащания

През онлайн системата.
Причината беше, че няма свободни оператори. Съобщение не съм оставял.
Не съм сигурен точно през кое време.. варираше, но в късния следобед/вечер по-скоро.
 
Re: SMS разплащания

Това, което виждам в лога на чата за Вашият акаунт е следното:

1. Заявка за чат на 01.03.2010 в 21:00:59
2. Заявка за чат на 02.03.2010 в 21:49:41
3. Заявка за чат на 03.03.2010 в 14:34:01
4. Заявка за чат на 03.03.2010 в 17:57:35
5. Заявка за чат на 04.03.2010 в 22:05:47

Т.е. има направени 5 заявки за чат, но и петте са в извън работно време. Трябваше да оставите съобщение или да пишете email и най-късно на следващия ден щяхте да получите отговор на запитването си. Разбира се, по спешени въпроси винаги може да използвате телефоните за връзка и по-специално мобилния :)
 
Re: SMS разплащания

Прави впечатление, че удръжките за операторите се увеличават и последните 2 месеца е 4 процента, както и този започнат месец стои на 4 процента.
Докога ще продължава това?
 
Re: SMS разплащания

През последните 3 месеца, за които имаме информация за удръжките (11.2009, 12.2009 и 01.2010) те са съответно 3.5%, 3.2% и 4%.

Предполагам акаунта Ви е с опцията за изплащане на печалбите веднага след края на месеца, за който става плащането и затова за месеци 02.2010 и 03.2010 виждате последно въведеният процент - 4%. Веднага когато получим отчетите за следващите месеци ще актуализираме процента и се надявам той да бъде по-нисък.
 
Re: SMS разплащания

Последните два месеца за мен са януари и февруари, а март е започнат.
Но няма значение това. Става въпрос, че явно има някаква причина за това непрестанно увеличаване на тези удръжки и трябва да се вземат мерки.
 
Re: SMS разплащания

Имах предвид последните месеци, за които имаме информация за удръжките. За февруари и март все още нямаме информация за размера на неплатените сметки.

Относно действията, които предприемаме за ограничване на размера на удръжките - в началото на декември въведохме ограничение на потреблението от краен клиент именно с такава цел. Имаме разработена система, която следи за наличието на т.нар. "нетипичен трафик" и от началото на годината сме блокирали 2 акаунта, при които трафика е бил съмнителен. Отделно от това всеки ден правим проверка на определен брой активни услуги, за да сме сигурни, че услугите работят нормално и не въвеждат в заблуждение потребителите. Т.е. за неща, заради които човек може да оспори и да откаже да заплати изпратените SMS-и.

Стремим се да ограничим факторите, които могат да доведат до неплатени сметки, но размера на неплатените сметки зависи и от събираемостта, която мобилните оператори успеят да постигнат за съответния месец.
 
Re: SMS разплащания

Е, това добре, но пак се връщаме на следното:
Ясно е, че клиентите си плащат сметките рано или късно...да речем, че има забавяне с месец...даже и това не го вярвам. Не знам колко са реалните ползватели на тази услуга, но предполагам са хиляди...и като се има предвид месечния процент удръжки то говорим и за хиляди левове месечно, които после не влизат в сметките обратно.
 
Re: SMS разплащания

През онлайн системата.
Причината беше, че няма свободни оператори. Съобщение не съм оставял.
Не съм сигурен точно през кое време.. варираше, но в късния следобед/вечер по-скоро.
Има ли класация за комерсиални сайтове с най-много SMS-а месе4но примерно?:)
 
Re: SMS разплащания

Извинявам се ако не задавам въпроса си в правилната тема, но след два часа търсене и тук и в гоогле не намерих отговор.

Ще разработваме приложения за sms разплащания и ми е необходима информация кои са най-ползваните доставчици на такива услуги (подобни на мобио) в световен мащаб. Ако някой знае отговора ще му бъда много благодарен.

P.S. За работа със системата на Mobio сме направили вече приложение за джумла, в процес на разработка е второ.
 
Re: SMS разплащания

Няма да намериш статистика по въпроса :)
Става дума за вътрешно фирмени тайни;)

Трябва сам да си направиш проучване - според необходимите ти смс.

Ако не пращаш сериозно количество смс-и не очаквай някой от големите агрегатори да ти обърне кое знае какво внимание.

Отделно ако ще пращаш смс-и до България през чужд посредник - просто забрави този вариант. Българските оператори са....[тук много дълъг списък от мръсни думи].
 
Re: SMS разплащания

Става въпрос за някой който е запознат да изреди 3-4 имена, не за статистика :)
Идеята е да се предлагат онлайн услуги които потребителя да получава срещу пускане на смс.

Подкарали сме се да разработваме такива добавки, първата е вече налице Mobio sms за Mtree за джумла, въпроса е че едва ли чужденците ще ползват много мобио - дори сайта им е само на БГ.
 
Re: SMS разплащания

Говорейки за СМС плащания и фирмите оператори и мобилните оператори и пр.

Положението е зле. Баси скоро време от 1.20 ще вземаме 20 ст.

От Wisdom 10% данък печалба + 5% данък дивидент - като че ли продавам акции и печеля от там.

Mobio те питат на кви пари се осигуряваш и почват да одържат здравни, за пенсия и каквито се сетиш осигуровки. Като че ли са работодател.

Другите кой знае какво ще измислят и те.


Я кажете от към такси, кой реже най-малко. Щото и мобилните оператори са ..., ама и фирмите оператори не са по-малки ...
 
Re: SMS разплащания

Специално за Мобио мога да ти гарантирам, че просто спазват законодателството. Ако не те устройва и искаш да лъжеш държавата... имаш избор, не работиш с тях :)

Аз работя с тях и съм много доволен и от обслужване и от всичко общо взето. Пак ако иска някой да лъже държавата да не се надява ще има и акция лъжците от бат Бойко ;)
 
Re: SMS разплащания

Даже се престарават.

Не съм чул Гугъл Ирландия да те питат какви доходи имаш и те да ти внасят пенсионните и здравните осигуровки, че и ДОД да ти вземат.

Логично би било Мобио да работят както Гугъл Ирландия. Да издават документ и да информират данъчните, че на еди си кое лице с еди си кое ЕГН сме платили еди си какви пари. От там нататък е работа на съответното лице да си регистрира доходите и да си плати данъците.

Интересно ми е на какво основание го правят това?

Т.е. след като казваш, че спазват закона - член, точка.



Специално за Мобио мога да ти гарантирам, че просто спазват законодателството. Ако не те устройва и искаш да лъжеш държавата... имаш избор, не работиш с тях :)
 
Re: SMS разплащания

Даже се престарават.

Не съм чул Гугъл Ирландия да те питат какви доходи имаш и те да ти внасят пенсионните и здравните осигуровки, че и ДОД да ти вземат.

Логично би било Мобио да работят както Гугъл Ирландия. Да издават документ и да информират данъчните, че на еди си кое лице с еди си кое ЕГН сме платили еди си какви пари. От там нататък е работа на съответното лице да си регистрира доходите и да си плати данъците.

Интересно ми е на какво основание го правят това?

Т.е. след като казваш, че спазват закона - член, точка.

Мобио са регистрирана в БГ фирма. Виж ЗАКОН за данъците върху доходите на физическите лица, глава 8.
 
Re: SMS разплащания

Специално за Мобио мога да ти гарантирам, че просто спазват законодателството. Ако не те устройва и искаш да лъжеш държавата... имаш избор, не работиш с тях :)

В страни от темата, но ми стана интересно - МОбио какъв договор сключват стеб? - за извършване на услуга или граждански договор? Защо им е те да ти удържат осигуровките?

EDIT: Да не се обръща внимание на въпроса ми, прочетох каквото трябва. Моя грешка, че питам без да чета предварително.
 
Последно редактирано:
Re: SMS разплащания

В страни от темата, но ми стана интересно - МОбио какъв договор сключват стеб? - за извършване на услуга или граждански договор? Защо им е те да ти удържат осигуровките?

Може би защото, другия вариант е да те пишат само-осигуряващ се и накрая на годината пускайки си данъчната декларация да се окаже че си взел 300 лв от тях а дължиш по над 300 месечно на държавата за осигоровки?
А другата причина да те питат е че ако получаваш над 2000лв не се дължат за сумите над тези здравни, пенсионни и т.н. удръжки.
На мен лично варианта те да ми внасят данъците ми се вижда много приятен и удобен (мразя да се занимавам с държавата)

Няколкото неща които се чудя при тази практика е:
- Какъв договор се подписва в този случай като ми внасят те осигуровките? Не трябва ли да бъде трудов, и дали е необходимо да се уведомява и иска разрешение от първия работодател (както е според закона)
- Какво се случва в случай че не посоча правилната сума на осигурителния доход? По ми е интересно ако посоча по-малко от действителния и се надвнесат повече данъци от необходимото.

П.П. Disclaimer: Не познавам законите отлично и не бих могъл да твърдя че горното което съм написал трябва да се приеме за чиста истина. Също така нямам нищо общо с мобио и/или друга организация предоставящи подобни услуги.
 

Горе