SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готови ли сте за ново състезание?

Re: Готови ли сте за ново състезание?

Ми то е щото такива резултати получава че платените му се виждат много хубави :D
Нещо не схванах.

Давайте го състезанието, че септември наближава :)
Какво ще има септеври?
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

На мен много ми хареса формата на предишното състезание (особено междинните награди са хубав стимул). От известно време ми се върти една идея в главата за възможно подобрение:

Защо линковете към спонсора (ако предметът му на дейност е подходящ за това), освен html линк не са и афилиейт под някаква форма и не носят полза и за спонсора и за състезателите, ако по тях има истински кликове?

Ето и някакви доводи в подкрепа на това:

В момента се пишат всякакви глупости с ключовата дума, с които се замърсява мрежата, а линкът към спонсора се забива в пета глуха (примерно във футъра), където носи по-малка тежест за SEO и не събира никакви кликове. Участниците, които нямат шанс за награди, пък не печелят нищо от участието си (освен шанса за томболата, което беше хубава идея).

А няма ли да бъде по-хубаво, ако състезателите имат стимул заради афилиейта към линка:

1) Да направят хубав, тематичен, информативен сайт
2) Да сложат линка към спонсора на хубаво видно място и при желание дори да му сложат и други (дийп)линкове на подходящо място
3) Да не зарязват сайта по средата на състезанието, защото нямат шанс за награда и им е писнало
4) Да не махат линка след края на състезанието

Добре разбирам, че всичко това усложнява нещата и ги праща отчасти в друга територия, но все пак може да обмислите идеята :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Това с афилиейт линковете е много добра идея.

Определено, и на мен ми допада много
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Аз и досега нямам идея защо се ядосаха. Но лесно ще решим проблема - няма да може да се участва с домейн, поддомейн или УРЛ, който съдържа ключовата дума.

A какво му пречи на човек, да вземе такъв домейн и да го редиректне към домейна който се състезава? :)
Като ще налива линкове в домейна с ключа в името си, може да вземе няколко такива даже :)
По правилата, няма нарушение :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Виждам, че има доста добри попадения за ново състезание. Мен само ме притеснява не е ли жега :) и много от оптимизаторите ще ги мързи сега посред лято :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

A какво му пречи на човек, да вземе такъв домейн и да го редиректне към домейна който се състезава? :)
Като ще налива линкове в домейна с ключа в името си, може да вземе няколко такива даже :)
По правилата, няма нарушение :)
Не пречи, но си е риск с редиректа.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Не пречи, но си е риск с редиректа.

Може ли по-подробно за риска?
Риск от страна на СЕО-то или на организаторите?
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Риск за този, който го ползва. Нямаш гаранция кога и как Гугъл ще захапе редиректа.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

При положение, че спонсора дава една камара пари (дай боже тази година повече), не е ли логично състезанието да е с две паралелни оптимизации :)

1. Стандартното по някаква несъществуваща дума.
2. На всеки записал се участник да се дава по 1 ключова дума (напр. "лаптопи acer") по която да трябва да избута сайта на спонсора :)

Оценяване:
Първите 3-ма по точка 1 получават награди (примерно 1000, 500, 250 лева)
Ако някой от тези първи 3-ма е успял да класира сайта на спонсора по дадената само на него ключова дума в топ3, получава и бонус, примерно:
1-во място - 2000 лева
2-ро място - 1000 лева
3-то място - 500 лева

Вярно е, че малко сложно става с бюджета, но определено ще има стимул за повече хора и твърде вероятно по-малко редиректа към края на състезанието :)
Може и още повече да се комлицира, например: Всеки от топ 10 по измислената ключова дума, ако е класирал сайта на спонсора по дадената му ключова дума в топ 3 да получава определени пари. Общо взето ако вържете нещата да не са само в 1 задача, според мен ще бъде доста по-интересно.

Предложената от мен схема обаче предполага и, че участниците няма да имат право на неограничен брой записвания, защото иначе с вторите ключови думи (на спонсора) ефекта няма да е достатъчно силен.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Ако някой от тези първи 3-ма е успял да класира сайта на спонсора по дадената само на него ключова дума в топ3, получава и бонус...
Нещо не ми е ясно. Как ще се разбере, че точно дадения сайт е класирал сайта на спонсора? Ако пък е собствен сайт, защо да получава бонус?
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Не сайта, а човека.
Аз участвам. Ключовата дума е да кажем "fortuna" (ипотпал в предното), сайта на спонсора е да кажем "predskazania.com". При регистрацията за участие, ми давате на произволен (или не чак толкова) принцип още една ключова дума (напр. "гадаене"). На всеки участник давате различна ключова дума.

Свършва състезанието. Ако съм в топ3/топ10 за "fortuna" с мой сайт - вземам определена награда. Ако освен това съм изкарал predskazania.com в топ1/топ3 за "гадаене" получавам и бонус.
Така всеки ще има мотивация да качва и сайта на спонсора по определен набор от думи, които Вие сте избрали и разпределили.

Разбира се, аз мога да избера да състезавам само за "fortuna" и да не правя нищо за "гадаене". Тогава просто нямам шанс да взема бонуса и се боря само за едната награда. (Едит: всъщност имам шанс, но ако не правя нищо, той не е сред най-високите.)

От друга страна, аз може и да избутам predskazania.com на 1-во/3-то място за "гадаене", но няма да взема награда ако не съм в топ3/топ10 в основното състезание.

Въпроса: как ще се разбере, че точно аз съм изкарал сайта на спонсора на 1-во/3-то за "гадаене" има и прост отговор - пука ли му на спонсора дали съм аз или някой друг, когато сайта е на челни позиции? Имате заделен бюджет за състезанието и гледате максимума от награди, които теоритично можете да раздадете да не го надхвърля. А и едва ли някой ще тръгне да линква сайт ей така за нищо :)

Надявам се да е станало по-ясно, ако не е питай, ще обяснявам още :)
Може и да изглежда сложно, но ще е по-интересно и може да има доста добри резултати за спонсора, а ако няма, просто ще е платил по-малко. ;)
 
Последно редактирано:
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Иво, идеята ти наистина е много добра като за спонсора и би осигурила според мен допълнителното финансиране, за който му се занимава да оптимизира сайта им.

Проблема идва обаче с различните ключови думи:
1. Нишата е горе долу еднаква, но ключовите думи имат различен серп и конкуренция.
2. Съмнява ме сайта да има толкова много ключови думи, може би трябва да се помисли за ограничение някакво на броя на участниците.
3. С най-малката онпейдж промяна може да се даде преднина на един или друг състезател.

Примерно седмица преди края на състезанието от сайта решат,
че "лаптопи asus" им е приоритетна фраза и сложат нея на началната страница в заглавието или някой H1 примерно...
Не е лесно само със офпейдж оптимизация да се бута сайт.

Това са спънките които ми се въртят в главата като реализация,
иначе моите адмирации за идеята, ако се намери някакво добро решение за реализация ще е перфектно. :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

1. Мислих си го, ако сайта наистина предлага само "захарни петлета" няма много ключови думи. Наистина идеята е приложима за комплексен сайт.
2. Съгласен.
3. Очаква се, че като знаем кой се занимава с въпросния сайт, нещата да са долу-горе fair.
=================
Като цяло, начина по който го предлагам, не задължава никого да участва в бонус фазата, което според мен е разумен компромис.

Спонсора от друга страна ще може да получи линкове и от сайтове, които не участват в състезанието при това на доста приемлива цена. Ще плати само ако има резултати, при това само на някой от участниците ;)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Свършва състезанието. Ако съм в топ3/топ10 за "fortuna" с мой сайт - вземам определена награда. Ако освен това съм изкарал predskazania.com в топ1/топ3 за "гадаене" получавам и бонус.
Ще ти кажа какаво куца на тази идея. Не мога да разчитам, че всеки ще се бори за втория бонус т.е. нямам гаранция кои думи ще бъдат работени и кои - не. Нищо не пречи да направим състезание на съществуващи думи:D

1. Нишата е горе долу еднаква, но ключовите думи имат различен серп и конкуренция.
Със сигурност едно е да оптимизираш за хамали, друго за хамалски услуги и трето за преместване на офиси в София.
2. Съмнява ме сайта да има толкова много ключови думи, може би трябва да се помисли за ограничение някакво на броя на участниците.
О, повярвай, думите са повече от участниците
3. С най-малката онпейдж промяна може да се даде преднина на един или друг състезател.
Не можем да пипаме по сайта на клиента, ако съм разбрал правилно.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Ще ти кажа какаво куца на тази идея. Не мога да разчитам, че всеки ще се бори за втория бонус т.е. нямам гаранция кои думи ще бъдат работени и кои - не. Нищо не пречи да направим състезание на съществуващи думи:D

Защо да куца, ако нещата не станат, не плащаш. Гаранция нямаш разбира се. Но дори да направиш отделно състезание, отново нямаш гаранция :)

Дори и при старият формат, нямаш гаранция, че ще се регистрират достатъчно хора, за да съберете линкове :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Това, че не плащам, ако няма резултат - ясно, Ама какво да правя, ако на клиента не са му "развити" 20 думи, например? По-добре аз да си ги развивам.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Това, че не плащам, ако няма резултат - ясно, Ама какво да правя, ако на клиента не са му "развити" 20 думи, например? По-добре аз да си ги развивам.

:) както си прецениш
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Всяка ключова дума има различен обем конкуренция, което ги прави не равнопоставени.

Освен това някои хора с по-слаба ключова дума могат да се облагодетелстват с по малко труд взаимствайки от труда на други, които дават максимума от себеси :) (особено важи ако се оптимизират вътрешни страници на спонсора по ключова дума).

Нещата колкото са по простички, толкова по-добре. В предното състезание (в което не участвах) харесах идеята за междинните награди, това е един добър стимул за участниците.

Колкото по-голяма наградата, толкова по-добре, говоря от името на оптимизатор а не спонсор :).

Защо да куца, ако нещата не станат, не плащаш

Това одиторите сте страшна работа ;)

И разбирасе резултатите, да бъдат проверени на PC с изключени персонализации, кешове, бисквити, за IP-то също може да се помисли, проверката трябва да е максимално независима.
 
Последно редактирано:

Горе