SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готови ли сте за ново състезание?

Re: Готови ли сте за ново състезание?

И разбирасе резултатите, да бъдат проверени на PC с изключени персонализации, кешове, бисквити, за IP-то също може да се помисли, проверката трябва да е максимално независима.
Без IP-то всичко останало беше така.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Наскоро получих SMS от кораба майка, че таз годишната тематика ще е недвижими имоти. Кораба майка допуска и грешки понякога, така че да не се взема за достоверна монета :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

ivo.apostolov : много гледаш рекламите по улиците :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Здравейте,

Много и различни мнения, но няма нещо върху което да се фокусираме. Помислете върху това, аз съм спонсор(обмислям варианта), искам да има реален резултат върху моите сайтове(а те не са малко)

Вариант 1 - правя 100 под домейна към мой сайтове, и ги раздавам на всички участници, след края на състезанието остават за мен!

Вариант 2 - купувам домейни..........

Вариант 3 -.....................................................................................
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Вариант 1 - правя 100 под домейна към мой сайтове, и ги раздавам на всички участници, след края на състезанието остават за мен!

Наградния фонд не покрива 6 месечната оптимизация на един от участниците, ти искаш 100-те състезателни сайта за теб да останат... ;D

Линковете от 500 и кусур оптимизирани в нишата сайта с подбран текст да не са малко ?!
Това вече, че се спами с еднакви текстове в линковете към спонсора е друг въпрос.

Като вариант за обща полза и за спонсора и за състезателите освен линковете от състезателните сайтове може да се помисли за рекламни линкове които да останат и след него както и на избрани участници да бъде предложена работа след края на състезанието не всичко да запада. ;)

Но това са само нахвърляни идеи, спонсора се предполага, че има добър SEO консултант който да му предложи оптималния вариант.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Наградния фонд не покрива 6 месечната оптимизация на един от участниците, ти искаш 100-те състезателни сайта за теб да останат... ;D

Това, че за теб не го покрива, не означава, че няма хора, за които да е интересен, освен това има и имиджов ефект - доста хора следят състезанията и се ориентират кои са добрите оптимизатори по тях.

Линковете от 500 и кусур оптимизирани в нишата сайта с подбран текст да не са малко ?!
Това вече, че се спами с еднакви текстове в линковете към спонсора е друг въпрос.

Като вариант за обща полза и за спонсора и за състезателите освен линковете от състезателните сайтове може да се помисли за рекламни линкове които да останат и след него както и на избрани участници да бъде предложена работа след края на състезанието не всичко да запада. ;)

Но това са само нахвърляни идеи, спонсора се предполага, че има добър SEO консултант който да му предложи оптималния вариант.

Нали точно този консултант ги измисля тези неща и щом прави 4-то състезание вече, означава че има някакъв ефект, който си заслужава парите и най-вече нервите. :) Друг е въпроса, че се оливат и не оставят свободно време някой друг да организира едно състезание :)
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Това, че за теб не го покрива, не означава, че няма хора, за които да е интересен, освен това има и имиджов ефект - доста хора следят състезанията и се ориентират кои са добрите оптимизатори по тях.

Прочети пак бавно какво съм цитирал и коментирал, "спонсора" иска след състезанието 100-те най-развити сайта да останат за него.

Колкото до състезанието има единствено имиджов ефект и тръпката разбира се.
Относно цените, явно или не работиш в тази насока или вземаш по-малко и от индийците. ;D
Не помня дали беше на първата SEO конференция, но там Огнян(първо място) и Мартин(трето място) споменаха на каква "печалба" са.
С колегата Асен Сотиров бяхме на второ без да вложим и стотинка тъй като ползвахме собствени линкове и всичко и сме изключение, но пак вложения труд дори и само за 6 месечната оптимизация не бива покрит от наградата, която я хванеш я не...



Нали точно този консултант ги измисля тези неща и щом прави 4-то състезание вече, означава че има някакъв ефект, който си заслужава парите и най-вече нервите. :) Друг е въпроса, че се оливат и не оставят свободно време някой друг да организира едно състезание :)
Едно 500 тематични линка поне 10 от които с пр 5-6 да не е малък ефект ?!
Да не говорим че за 6 месеца спонсора си осигурява постоянни тематични линкове към сайта.

Относно консултантът и оргарнизаторите нищо не съм казал, евала им за занимавката и определено не се "оливат"...

Единствено може би е добре да не се спами с еднакви линкове към спонсора,
миналата година линковете към него бяха разпределени по лаптоп категории, което беше напредък в тази насока.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Идеята с bing и yahoo ме кефи. Най-малкото там е няква тъмна Индия и е много по-трудно да работиш за повече от един господар :)
Аз честно казано не познавам другите две съзтезания, но на мен ми се струва логично да се следи и трафика. Когато някой дойде при мен за оптимизация формулираме целите. Първо място в SERPа е някак си едеална цел, но обикновенно един собственик се бори или за трафик, друг за клиенти, трети има трафик, но нисък конвържън. Може да подготвите една точкова система,като на гугъл алгоритъма и примерно едно малко парче код да се дава на всеки участник. Така се генерира едно сравнение. Съответно данните ги събира организатора и на определен период съобщава напредъка.
Аз нямам много време, но ако темата е имоти , ще намеря наистина. А иначе един въпрос, организирането на групучки и групировки забранено ли е от правилника? Било ли е забранено до сега?
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Колкото до състезанието има единствено имиджов ефект и тръпката разбира се.
Не те разбрах. За кого има единствено имиджов ефект?

Може да подготвите една точкова система,като на гугъл алгоритъма и примерно едно малко парче код да се дава на всеки участник. Така се генерира едно сравнение. Съответно данните ги събира организатора и на определен период съобщава напредъка.
Колкото по-сложни са узловията, толкова по-трудно става организирането.

Аз нямам много време, но ако темата е имоти , ще намеря наистина.
Повтарям - няма да е имоти!!!

А иначе един въпрос, организирането на групучки и групировки забранено ли е от правилника? Било ли е забранено до сега?
Никога не е било забранено и няма как да се забрани.

Целта на тази тема е да видим как евентуалните състезатели искат да се състезават, а не как ще бъде по-добре за спонсора.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Леле, аз пуснах една догадка, сега ще стане мълва.

Аз имам едно конструктивно предложение спрямо миналата година: да се дава награда на финално завършилите на 2-3 място, а не на междинните етапи. Причината е проста: много по-малко вероятно е сайтове на 4-7 място да тръгнат да подкрепят такива на 1-3, което ще засили конкуренцията до края между повече участници.
 
Re: Готови ли сте за ново състезание?

Този път ще пуснем една награда в края и нека най-добрият да спечели! Вероятно ще има спонсор за още една междинна награда, но да не бързаме :).
 
За: Готови ли сте за ново състезание?

За: Готови ли сте за ново състезание?

И така, близо три години в търсене на спонсор. Дората новина е, че го намерихме! Засега има гарантирани 5 хилки, надяваме се да уредим още 2-4 допълнително под формата на предметни награди.

Е, готови ли сте?
 
За: Готови ли сте за ново състезание?

За: Готови ли сте за ново състезание?

Хаха, че какво му е на вибромасажния стол ;)
 
За: Готови ли сте за ново състезание?

За: Готови ли сте за ново състезание?

Готови сме :)
 

Горе