SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google тества преглед в SERP

Re: Google тества преглед в SERP

И аз ще се радвам да науча какво точно пречи и защо не става **** :)

Коригирайте си записа и се листнете в категория "Авточасти и автоаксесоари"
 
Re: Google тества преглед в SERP

Коригирайте си записа и се листнете в категория "Авточасти и автоаксесоари"
:) Лесно е да се каже. Такава категория има само в Golden Pages. А защо не мога да добавя запис в Golden Pages - там няма марки, има само фирми.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Аз мисля че, дори да направят тези промени, то в последствие ше ги махнат доста бързо, тъй като приходите им от адсенс ще паднат драстично.
Ако трафика към сайтовете намалее, то логично е да паднат и приходите им от адсенс.

Вероятноста един потребител да кликне върху дадена реклама се увеличава с всяка една импресия, която той е направил, а ако стартират този проект и трафика от гугъл към сайтовете падне, то успоредно ще падне и кликаемоста по техните реклами. Ако искат да лапат всички приходи от адсенс, разчитайки само на своя сайт, то ще рзберат че много лошо са се объркали, освен ако не почнат да лъжат рекламодателите, а това не ми се вярва да стане.

Колко реклами ще изкарат на една старница от 10 резултата - не повече от 10 и то ако са нагъчкани една под друга.

А ако посетителя направи 5 клика на различни сайтове, и ако се зарови в тях с по 3 импресии - това прави 15 импресии. Ако на всеки сайт има поне едно поле адсенс с по 3 рекалми, то това прави 15x3=45 реклами, които той ще види - срещу 10 от техния сайт.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Новите изглед на резултатите е най-малоумният в цялата история на Гугъл!

За някои кл. фрази, първите 3 резултата излизат с адрес и телефон под снипета. Приличат на част от local search (вероятно защото присъстват там).

maloumno.jpg



Яко спад на CTR-то ще има....
 
Re: Google тества преглед в SERP

Гответе се за още "caffeine". Ако някои са забравили, а други никога не са разбрали , този ъпдейт (Caffeine) не беше по алгоритми, а изцяло пренаписване на потребителския интерфейс. Което от своя страна им дава техническа възможност да интегрират още мнооого аджакс шит.

Не знам дали някой се сеща за "търсачката ще ни държи все повече в нея", фраза повтаряна многократно по конференции и семинари от бате ни Оги. :)

П.П.
Добрата новина е за тези с по-отворена визия за интернет маркетинг, за които понятието "онлайн бизнес" не се изчерпва с SEO.
 
Последно редактирано:
Re: Google тества преглед в SERP

Новите изглед на резултатите е най-малоумният в цялата история на Гугъл!

За някои кл. фрази, първите 3 резултата излизат с адрес и телефон под снипета. Приличат на част от local search (вероятно защото присъстват там).

Яко спад на CTR-то ще има....

Това е Place Search
 
Re: Google тества преглед в SERP

"търсачката ще ни държи все повече в нея"

Дали това от своя страна ще накара повечето хора да влагат парите си в Google Ads? (риторичен въпрос)
 
Re: Google тества преглед в SERP

:) Лесно е да се каже. Такава категория има само в Golden Pages. А защо не мога да добавя запис в Golden Pages - там няма марки, има само фирми.

Ако си плащаш в GP, ще напишат каквото искаш в заглавието :)
 
Re: Google тества преглед в SERP

Интерфейсът наистина не позволява, но ако си готов да платиш за участие на всеки сайт, им се обади и се пазари....при мен мина.
 
Re: Google тества преглед в SERP

Нещо не мога да го подкарам. И на .bg и на .com не става. Със FF най-новия съм.
ЕДИТ: А, то си имало опция отляво "с визуализация" :) И все пак не ми излиза както на скрийшота по-горе. Показват ми се ето така без да ги посочвам (при положение че съм пуснал опцията):
http://img99.imageshack.us/img99/3582/googleoi.png
 
Последно редактирано:

Горе