SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Здравейте, моите предложаения са следните:
Да се разгледа внимателно въпросния Disavow Tool да се направят експерименти и да се излезе с някакво общо становище.
Да бъдат разгледани темите за оптимизация за локално търсене и по-ясно формулиране на ZAGAT. За да се борим и там понеже пандички и пингвинчета няма
да се разгледа влиянието на социалните мрежи върху класирането и индексацията.
Може да поканим и някой руски специалист, и руснаците пострадаха от животните на G
Може да се издири някакъв бив член на Гугъл да поразкаже за козовете в джоба на Мат Кътс
 
За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

А някй лидер-специалист в конкретна нисша има ли желание да изнесе case-study ?
 
За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

На СЕО конференцията 2011 нито един от лекторите не посочи конкретни данни може би защото имаше твърде малко лектори практици и доста теоретици. Това че някой е от "старите специалисти" и че е известен и има PR или пък работи или е работил в някоя международна сео компания не значи нищо на тоя динамично развиващ се пазар. Сега лидерите са малко по-различни, но наистина е много различно и изцяло по преценка на организаторите дали там ще говори лидера-специалист в подниша Х на сео-то в България или просто един от известните "стари специалисти".


Поддържам мнанието на Огнян: Моите извинения към идола на много хора тук Ранд Фишкин, но и той не е практик, а просто шеф на фирма с такава дейност :) Дори в нашата скромна държава има хора които разбират не по малко от него - просто Ранд има достъп до повече данни като разработчик на инструменти за индексиране, беклинкове и сие...

Съгласен съм за профила на един от лекторите "Практикът" предлагам да оточним метода на избор:
1) Да администрира или оптимизира сайт от конкурентна област пример имоти.
2) Сайт да е в топ 3.
3) Да е чужденец поради факта че никои българин няма да разкрие и 50% от техниките си на преки конкуренти.
4) Предлагам да е от Уеб дизайнерите и оптимизаторите на ключови думи: property spain или подобна тема
 
За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: За идеи и предложения за SEO конференция 2013

А някй лидер-специалист в конкретна нисша има ли желание да изнесе case-study ?
Нали се сещаш че това вече се уточнява между човека и организаторите на събитието. Казва му се какви са условията, и той си решава вътре ли е или не.

Аз на мястото на организаторите бих измислил да, точно такива условия за поне една от лекциите: за показване на някаква част от реални резултати и проведена реална кампания за трудна ключова дума. Това чисто и просто ще им докара много посетители на събитието. Какво по-интересно от това как реално е класиран сайт за много трудна Българска ключова дума.

П.С. И като чета постовете на Огнян вероятно ще е важно да има условие и това да е постигнато без ползването на платени линкове и други сиви и черни техники.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Останах неразбран - имах предвид, някой да има желание да си самоиздигне кандидатурата, т.е. да каже "Аз съм лидера-специалист и ще ви обясня как стоят нещата в действителност" ?!?
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

На мен страшно много ми харесва идеята някой специалист в конкретна ниша да сподели опита си с конкретен сайт - как се е издигнал и задържал на първа позиция няколко години, включително и мами животинките до момента ;)

Помня, че някъде четох някаква статистика за най-трудни думи за оптимизиране в България, в която се оказа, че думите свързани със seo и оптимизация на сайтове са сред най-трудните. Ако това наистина е така мога спокойно да предложа Георги Стефанов да презентира методите си при класирането на собствения си сайт. Все пак той от няколко години е на първа позиция по голяма част от тези ключови думи. Не знам дали ще е съгласен, но поне това е конкретен пример за това какъв човек ще е идеален за подобна лекция.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

На мен страшно много ми харесва идеята някой специалист в конкретна ниша да сподели опита си с конкретен сайт - как се е издигнал и задържал на първа позиция няколко години, включително и мами животинките до момента ;)

Помня, че някъде четох някаква статистика за най-трудни думи за оптимизиране в България, в която се оказа, че думите свързани със seo и оптимизация на сайтове са сред най-трудните. Ако това наистина е така мога спокойно да предложа Георги Стефанов да презентира методите си при класирането на собствения си сайт. Все пак той от няколко години е на първа позиция по голяма част от тези ключови думи. Не знам дали ще е съгласен, но поне това е конкретен пример за това какъв човек ще е идеален за подобна лекция.

Съмнявам се някой SEO експерт да разкрие на голяма група жадни за знания и успехи оптимизатори, как да го "победят на негов терен".
Лектора с практически знания и умения трябва да е от друга държава, използваща кирилица за предпочитане.
 
Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

На мен ще ми е много интересно пък да видя как някой от лекторите прави изцяло сео анализ на уебсайт или пък нещо от сорта за правилен старт в оптимизацията на сайта ( тоест как да започнем правилно и на чисто ). Няма да мога да присъствам, но ще е интересно ако има такова нещо. Относно горното мнение, не е нужно да се разкрива всичко на 100% и да покаже как да го "победят", но да се даде прост и най-вече работещ пример.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Ще се опитам да измъкна инфо със статистики, но в никакъв случай няма да показвам имена на сайтове/брандове и прочие! Не ме разбирайте погрешно - просто си има договори и Non-disclosure Agreements, които не мога да нарушавам. Иначе що се отнася до личните ми проекти, по всяко време мога да ви покажа ефект от оакване на сайт след даден ъпдейт на Google :)

п.с: Някой се беше изцепил, че "брандирането" е глупост - пробвайте и сравнете резултатите в началото и след 18-24 месеца ;) А... и не го правете с нулев бюджет или 100-200 лева ;)

п.с: Колеги, не мисля, че е добра идея да се разглежда case study в лекция от 40-50 минути - все пак аудиторията в залата няма да е само от професионалнисти в SEO-то. Предпочитам case study-та да си пускаме тук, както и из блоговете и да ги четем, когато имаме време.
 
Последно редактирано:
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

На предните конференции имаше оплаквания, че се говори основно за това, което вече се е случило в SEO сферата, а не за това, което ще се случва.
Поне на последната имаше теми, които продължават да се дъвчат и до днес и са актуални, което ме навява на мисълта, че може би поне част от темите не са били за миналото, а са налучкали бъдещето.

В този ред на мисли, на мен ми се ще да видя теми, които наистина са по-визионерски и предвиждат какво ще се случва в следващите 1-2-3 години, отколкото кой какво е направил. Защото това, което е направил, вече може и да не работи.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Г-н Апостолов, идеята Ви е наистина много примамлива, но аз лично се страхувам да представя пред голяма аудитория виждането си за следващите 2-3 години... защото то е базирано на неща, случващи се извън България. Проблемът за мен е, че в България повечето бизнеси нямат големи ресурси, съответно и бюджети, повечето хора очакват неща като "и синът ми може да го направи това" или "прочетох 3 статии, сега ще си го направя сам".

Иначе личното ми виждане е, че след 3 години социалният фактор вероятно ще играе основна роля, а основните продукти на Google ще бъдат на едно единствено място - Google+ (което пък ще се ползва от много, много хора, поради все по-засилващото се влияние на Android и мобилните устройства като цяло...)
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Г-н Апостолов, идеята Ви е наистина много примамлива, но аз лично се страхувам да представя пред голяма аудитория виждането си за следващите 2-3 години... защото то е базирано на неща, случващи се извън България. Проблемът за мен е, че в България повечето бизнеси нямат големи ресурси, съответно и бюджети, повечето хора очакват неща като "и синът ми може да го направи това" или "прочетох 3 статии, сега ще си го направя сам".

Иначе личното ми виждане е, че след 3 години социалният фактор вероятно ще играе основна роля, а основните продукти на Google ще бъдат на едно единствено място - Google+ (което пък ще се ползва от много, много хора, поради все по-засилващото се влияние на Android и мобилните устройства като цяло...)

+1 за поста но това са предположения, ( много вероятни, и напълно възможни ) Защото един от малкото начини да се отсеят виртуалните "лидери на пазара" е чрез Google+ с коментари и препоръки на активни потребители ползващи имейл, мрежи, коментари, чат и други атрибути на профила. За целта на SEO конференция 2013 трябва да поканим Оракула.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

...Иначе що се отнася до личните ми проекти, по всяко време мога да ви покажа ефект от оакване на сайт след даден ъпдейт на Google :)
Надявам се това да не означава, че нямаш читав собствен проект, който да не е пострадал от ъпдейтите на гугъл, а да е печелил от тях заради уменията ти и добрите ти практики :)
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Г-н Апостолов, идеята Ви е наистина много примамлива, но аз лично се страхувам да представя пред голяма аудитория виждането си за следващите 2-3 години... защото то е базирано на неща, случващи се извън България. Проблемът за мен е, че в България повечето бизнеси нямат големи ресурси, съответно и бюджети, повечето хора очакват неща като "и синът ми може да го направи това" или "прочетох 3 статии, сега ще си го направя сам".

Иначе личното ми виждане е, че след 3 години социалният фактор вероятно ще играе основна роля, а основните продукти на Google ще бъдат на едно единствено място - Google+ (което пък ще се ползва от много, много хора, поради все по-засилващото се влияние на Android и мобилните устройства като цяло...)

А може би подобна лекция, ще осветли въпросните бизнесмени, че към момента си разходват рекламните бюджети по особенно неефективен начин. Ето ти тема на размисъл :) как да обясниш завоалирано, че качествените SEO/SEM струват пари, защото после продават.
 
Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Поради ред причини се налага да променим валидността на предложението за отстъпка за SEO конференцията. Офертата е валидна само до 1.12.2012 включително http://searchengines.bg/showthread.php?t=18412

Плащания на заявени до 1.12.2012 билети на тази цена ще се приемат до 7.12.2012 !

От 2.12.2012 промоционалната цена ще е 60 лева с включен ДДС !
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Мисля, че не трябва да се обяснява завоалирано че качествените SEO/SEM струват пари. Напротив - това е добре да се каже ясно и високо. Посредствените резултати или липса на резултат води до НЕДОВЕРИЕ в ефективноста на SEO/SEM услугите.
 
Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Извинявайте, че ви се намесвам в дискусията, но не гледайте само от страна на SEO - клиентите не дават пари, бюджетите били малки, не може да се очакват резултати и тн. Виждам, че не може да се намери човек, който да покаже реален пример с резултати....а имате големи очаквания от бизнесмените. Вие как си влагате парите? До колко процента риск може да стъпите?
В постоянно изменяща се игра с променливи условия въобще възможно ли е да каже някой - това работи? Само за последната година видях дузина "големи" играчи, чийто стратегии рухнаха или най-малкото бяха орязани с поне 50%.
Аз мисля, че най-важният фактор в оптимизацията е времето и стъпването само на сигурни плочки.

За да не съм офтопик - само гугъл ли ще се разисква? С новите слухове за обединение на фейсбук и яху има ли почва там?
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Предложение от мен: Примери и добри практики за линк байт.
 
За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

За: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Надявам се това да не означава, че нямаш читав собствен проект, който да не е пострадал от ъпдейтите на гугъл, а да е печелил от тях заради уменията ти и добрите ти практики :)

Имам общо 5 лични проекта (мои, собствени), които са реални живи сайтове, с посещения от реални хора. 3 от тези 5 сайта ги използвам за тестове :) Това значи, че правя с тях контролирани експерименти (в реално време), за да създам определен проблем, да видя ефекта от него, след което да се опитам да го поправя. Да, това си е Black Hat SEO в най-чистия му вид :))) Защо го правя ли? За да знам от какво да се пазя и как да държа животинките в зоопарка.

п.с: Смятам, че всеки един SEO професионалист трябва да прави такива тестове и да си играе постоянно с огъня, но със собствени средства, а не с клиентски сайтове.
 
Re: Restart : идеи и предложения за SEO конференция 2013

Поради ред причини се налага да променим валидността на предложението за отстъпка за SEO конференцията. Офертата е валидна само до 1.12.2012 включително http://searchengines.bg/showthread.php?t=18412

Плащания на заявени до 1.12.2012 билети на тази цена ще се приемат до 7.12.2012 !

От 2.12.2012 промоционалната цена ще е 60 лева с включен ДДС !

Здравей,

Нямам достъп до тази страница и как мога да платя за това нещо :)
 

Горе