SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Google - Локални бизнес резултати

kristiqn

New member
Здравейте.
Искам да ви попитам дали сте правили оптимизация за Google local business results?

Прикачам screenshot.

Ще ви помоля ако можете да кажете тактики за подобна оптимизация.

p.s. пуснал съм темата и в Joomla-bg. Линковете забранени ли са?
 

Прикачени файлове

  • HotelParis.JPG
    HotelParis.JPG
    71.6 KB · Преглеждания: 0
Re: Google - Локални бизнес резултати

За България го дадоха това нещо на Голдън Пейджис да го администрира.
Ако имаш регистрирана фирма "Торти 96 Казанлък" и някой като напише "Торти Казанлък" в Google и фирмата ще излезе с нейния резултат над теб, защото твоят сайт за торти се казва "Сладост" или нещо такова ... няма значение, че си оптимизирал 2-3 години, сайта ти е 50 пъти по-стойностен от сайта на "Торти Казанлък" и досега е бил на първо място.
В този конкретен случай усилията положени за SEO отиват напразно, по-добре един текстов файл и фирма със съответното "ключово име" регистрирана в Golden Pages и си първи :confused:, извинявам се на всички за недодяланото обяснение ;D
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

А за Италия и Испания? Ако прочетеш хелп-а на ще разбереш че всеки може да се регистрира, стига да се вирифицира с писмо или с телефонно обаждане.

Въпроса ми е как да съм по-нагоре, а не как да влезна.

SEO гуру-та, призовавам ви на дуел с гугъл - изтръгнете от него тайната за тези резултати. Ще има добри последствия за всички ;-)
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Ratings & Reviews
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Защо ? От това пък по-лесно за манипулиране здраве му кажи :)

Какво ти пречи да сложиш на сайта си една карта и да помолиш приятелите си (или пък да си създадеш десетина Google account-a) и да я рейтнеш както и да напишеш N броя коментари (Google SearchWiki също) ? Какво ти пречи да си впишеш фирмата в goldenpages.bg и да повториш упражнението ? (това е достъпно все още само за рекламодатели ... макар и да не съм много сигурен)

бонус : ако поразгледаш още, ще намериш десетки сайтове от които Google използва данни за Local Search резултатите. Просто си правиш добро представяне в тях и си осигуряваш рейтинги и ревюта за профила.

Бързо ! Лесно ! Просто ! :)
 
Последно редактирано:
Re: Google - Локални бизнес резултати

Нишата е конкурентна, а фирмата е италианска. Това ме притеснява - конкурентите имат много, ама много скапани сайтове, обаче имат по 100 reviews...
Което ме навява на мисълта че трябва да напиша 150 ревюта...?!
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Само не се увличай ! Не ги поствай наведнъж, а ги разпредели във времето !

Както всяко друго прекалено нещо и това може да даде негативен ефект !
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

SEO гуру-та, призовавам ви на дуел с гугъл - изтръгнете от него тайната за тези резултати. Ще има добри последствия за всички ;-)

Мога да ти кажа за България. Няма никаква тайна. Вписваш си фирмата или фирмите в голден пейджис. За една категория е 250 лева. Всяка допълнителна е по 20 лева. И чакаш от 4 до 6 седмици гугъл да захапе информацията от справочника. Мен ми излезе всичкото 400 кинта и все още чакам да се видя някаде в локалните. Може и да е преебавка, обаче реших да рискувам. Определено с тия пари, по моя сметка и специално за моя бизнес, адуърдс щеше да бъде по ефективен. За две седмици съм имал само двайсетина клика от справочника и нито един клиент.
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

А за Италия и Испания? Ако прочетеш хелп-а на ще разбереш че всеки може да се регистрира, стига да се вирифицира с писмо или с телефонно обаждане.

Въпроса ми е как да съм по-нагоре, а не как да влезна.

SEO гуру-та, призовавам ви на дуел с гугъл - изтръгнете от него тайната за тези резултати. Ще има добри последствия за всички ;-)
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Мога да ти кажа за България. Няма никаква тайна. Вписваш си фирмата или фирмите в голден пейджис.
И ако на един адрес са вписани повече от една фирма, гледай каква каша става. После цъкни на Повече информация >> и ще видиш полуистинската картина. GoldenPagesSux.bg!
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

За две седмици съм имал само двайсетина клика от справочника и нито един клиент.

без да защитавам Golden Pages, но ценното в него е посетителите да звъннат на телефона ти, а не трафика който генерира към сайта ти
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

411 защо не ползва local business?
Май щото е навсякъде в адуърдс.

И малко офф към собственика на 411. Ако се интересувате от партньорство братята ми разполагат със 170 висококвалифицирани строителни работника в София, Самоков и Боровец, Бургас, Несебър и Равда и Благоевград.
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

щото каталога е за фирми, не за посредници, компаратори за цени, социални мрежи, агрегатори и конкуренти каталози и т.н.
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Днес си зададох един въпрос, на който още не мога да си отговоря.
Какво ще стане ако от моя Google акаунт започна да добавям в Google Places (старото му име е Google Local Business) обекти на мои клиенти, на които правя SEO?
Предполагам ще намалее силата на линковете между техните сайтове.
Някой сеща ли се други негативи ако добавя повече от 10 фирми?
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

А каква ти е ползата!? Ако само ги добавиш и са в големи градове едва ли ще пробият само с добавянето, трябва да се ангажираш и с ревюта ако искаш да "спечелиш" нещо.
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

За България го дадоха това нещо на Голдън Пейджис да го администрира. Ако имаш регистрирана фирма "Торти 96 Казанлък" и някой като напише "Торти Казанлък" в Google и фирмата ще излезе с нейния резултат над теб, защото твоят сайт за торти се казва "Сладост" или нещо такова ... няма значение, че си оптимизирал 2-3 години, сайта ти е 50 пъти по-стойностен от сайта на "Торти Казанлък" и досега е бил на първо място.
В този конкретен случай усилията положени за SEO отиват напразно, по-добре един текстов файл и фирма със съответното "ключово име" регистрирана в Golden Pages и си първи :confused:, извинявам се на всички за недодяланото обяснение ;D

Да ви кажа - никога не съм се регистрирал в йелоу пейджес, сайта ми не е със стара регистрация, но офиса е в центъра. Регистрацията ми в гоогле мапс е стара, да, само дето едно време беше на друг адрес. търсене за "уеб дизайн в София" в google


И на мен като на всички вас ми е интересно на какво още се дължи (освен на името на фирмата ми). Как според вас става това?
 
Re: Google - Локални бизнес резултати

Да ви кажа - никога не съм се регистрирал в йелоу пейджес, сайта ми не е със стара регистрация, но офиса е в центъра. Регистрацията ми в гоогле мапс е стара, да, само дето едно време беше на друг адрес. търсене за "уеб дизайн в София" в google


И на мен като на всички вас ми е интересно на какво още се дължи (освен на името на фирмата ми). Как според вас става това?
Ревюта, правилен тайтъл, адрес в центъра, телефон :)
Помагат доста
 

Горе