SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?


  • Общо гласове
    69
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Може би трябваше да съм по-ясен, че хората имат добро мнение за теб като специалист.
Но наистина избягваш отговори на някой въпроси, просто ги подминаваш.

Чудя се, защо толкова време, регистър.бг никога не инициираха публична дискусия относно бъдещето на .bg домейна.

Иво, ти ме попита, аз ти отговорих. Подробно.

Твърдиш, че шикалкавя и избягвам да ти отговоря?

Значи, хората имали положително мнение за мен, пък аз отбягвам въпросите и шикалкавя? Тия хора в ред ли са да имат положително мнение за мен?

А може би става въпрос за други неща, като партийни поръчки и т.н.?

Нека оставим четящите тук да преценят сами.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Някъде в началото на тези "дискусии" тук споменах, че това е правено не веднъж с тези, с които е можело да се води смислен разговор, и (както би трябвало да забележиш), през последните години неведнъж е имало промени в процедурата по регистрация. Надявам се, положителни.

Да, да, знам, сайта ни за нищо не става, цените ни са високи, червени боклуци сме и т.н. При това отношение, как очакваш да питаме теб за мнението ти какво и как може да се подобри?
Позамисли се малко...
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

against, ти това последното на bgkulinar вярваш ли го?

искате ли, да направим един облог, с вас двамата?
двама срещу един (или май повече сте?)

вашата дума, срещу моята.
да видим, кой приказва празните приказки?


За тоя случай нищо немога да кажа, това със заявките не ми е много ясно как става.
Аз срещу други неща недоволствам.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Някъде в началото на тези "дискусии" тук споменах, че това е правено не веднъж с тези, с които е можело да се води смислен разговор, и (както би трябвало да забележиш), през последните години неведнъж е имало промени в процедурата по регистрация. Надявам се, положителни.

Да, да, знам, сайта ни за нищо не става, цените ни са високи, червени боклуци сме и т.н. При това отношение, как очакваш да питаме теб за мнението ти какво и как може да се подобри?
Позамисли се малко...

Не ми слагай думи, които не съм казвал. Нито съм казвал, че сте червени боклуци, нито че сайта Ви за нищо не става (казах, че не е сериозно да се отваря без www), за цените го казах.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Човекът каза, че "попивал". Дайте му малко време да асимилира информацията. Изглежда е нова за него... ;D Но да не вадим нещата от контекста, че трудно се задържа на него и после незаслужено ще казваме, че шикалкави...

@danbi Иначе ако си вадите изводи от разговори само с хора, които ви харесват, не е на хубаво... но пък от друга страна се връзва с резултатите...
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не един от най-добрите, а най-добрия, освен мое лично мнение това е мнение и на много други специалисти /едни от най-добрите :)/ в областта например Весо Колев. Мога да спомена и други имена светила в тези среди.
Относно другите въпроси, наистина защо не му дадете време от дотук прочетеното разбрах, че се работи по споменатите проблеми или по някои от тях, както и че ще има нова версия. @danbi правилно ли съм разбрал ?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Нови версии има през цялото време. По-често са козметични, но някои от тях въвеждат и нова функционалност. Разбира се, когато има промяна на Общите Условия, има нова версия, която ги реализира. Софтуера на Регистър.БГ е автомат, който работи по Общите Ъсловия. Без човешка намеса.

nikoladd: ние не вършим тази работа за забавление, а защото трябва да се върши. Затова, говорим с всякакви хора, включително и с тези, които биха ни забили нож в гърба (образно и буквално). Разбира се, няма как да знаеш -- но по-голямата част от тези хора, които инак са много яростни срещу Регистър.БГ на срещите ни са мили, добри и заинтересовани.
Тук вече ме попитаха, как ви търпя нападките: ами вие просто и идея си нямате на какъв тренинг съм бил подложен през всичките тези години. :)

against: добре :) Сега остава да изчакаме bgkulinar да реши, дали иска да се обзаложим (ще му предложа добра миза, да няма съмнения) или ще избере публично да ми се извини тук.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

against: добре :) Сега остава да изчакаме bgkulinar да реши, дали иска да се обзаложим (ще му предложа добра миза, да няма съмнения) или ще избере публично да ми се извини тук.
Аз да ти се извиня? За кое, гражданино? Че по телефон споделяте лична информация? То, се сменяло, ама трябвало да се дава заявка дън-дрън. Пиша бавно, па дано разбереш -> с номер на заявка на домейн, дата за регистрация и самия домейн можеш да подмениш WHOIS-a на домейна. Ще ти дам малък пример, па дано разбереш. В една от предишните версии на ВП, имаше секюрити пробив, който се изразяваше в това. че всеки може да ресетне паролата на админа на блога. НЕ ПОЛУЧАВАШЕ достъп, а само я ресетваше. Е, това беше определено като секюрити бъг. Още нещо: номерът на заявката е лична информация и като такава не бива да бъде споделяна с никого. Ако фирмата ти е регистратор на лични данни, би трябвало да знаеш това. Нали уж спазвате законите? И на какво искаш да се обзаложим? Аз не вярвам и на 1/3 от нещата, които казваш. С такива хора облози не мога да правя.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Май не си наясно с това, какво представляват личните данни, според Закона за Личните Данни.

Да се извиниш за това, че си отправил неуместно и невярно обвинение за проблем със сигурността на Регистър.БГ, в което вероятно са повярвали много от колегите ти, които ти имат някакво доверие. Досега избягвах да го наричам "злоупотреба със служебно положение".

Та искаш ли да се пробваш, да докажеш правотата си. Ето ви, за втори път ти предлагам да се извиниш предварително, преди да си станал за смях пред аудиторията си.

Ще ти кажа на какво ще се обзалагаме, след като ти потвърдиш, че имаш желание да защитиш репутацията си. Във всички случаи, облога ще е с голям бонус към теб. Понякога съм безразсъдно щедър. ;)
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Вземи нещо ти да докажеш, нали знаеш, че всеки е невинен до доказване на противното. Ако се аргументираш добре, може и да се съглася. Но, не забравяй, трябва ДОБРЕ да се аргументираш.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Хехе, а можеше и без да си противоречиш. :)

Не искам от теб нищо да доказваш.Просто да се съгласиш на един публичен облог. Може да си на огромна далавера от него... ако се окажеш прав. Ако не, просто ще трябва да ми се извиниш?
Не си съгласен, че истината трябва да излезе наяве?

Пък и, сам го каза: невинен съм до доказване на противното. В какво трябва да се аргументирам? Невинен съм ;)
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Ами след като си невинен, моля те, признай, че споделяте информация за номера на заявката на домейн по телефона.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Не е ли достатъчно, че се признавам за невинен?

Впрочем, казано е "не вади оръжие, ако не смяташ да го използваш".

Все пак, не смяташ ли за редно да защитиш твърдението си?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

E, какви други доказателства искаш? ДНК анализ, проби от кръвта?

БТВ, не разбрах номерата на заявките публични ли са? Ако да, сподели номерата на заявките на digsys.bg, bgnic.bg и register.bg
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Тъкмо това, щях да ти предложа. :)
Виж, колко съм щедър! ;)
Знаех си, че ще се съгласиш.

Ето и моето предложение:

Ще ти кажа номера на заявката на един от домейните на Регистър.БГ, например bgnic.bg.
Ти ще му смениш собственика така, както ти е удобно -- на себе си, на някой твой приятел. По твой избор. Хитро, а?

Ние тук, ще гледаме WHOIS и когато тези домейни бъдат регистрирани на някой друг, аз лично ще ти се извиня пред тукашната аудитория, ще призная, че съм лъгал през цялото време и т.н.
А ти ще се сдобиеш с ценни домейни.
Виж само, колко съм щедър! :)

Е, ще приемеш ли предизвикателството. Или просто ще се извиниш за това, че приказваш врели-некипели по адрес на Регистър.БГ? Все още имаш шанс да го сториш. Все още си ми симпатичен.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Все още си ми симпатичен.
Чудно, ама чувствата ни не са взаимни. Дори СЕО-пича ми е по-симпатичен от теб.

Ех, като комунист-стомана-политик си. Питам те две неща, отговаряш половинчато на едно от тях.

Въпрос номер 1: Съгласен ли си да пуснеш номерата на заявките тук във този форум на ВИДИМО за всички място на домейните които посочих?

Втори въпрос: Последно, публични ли са номерата на заявките или не?

Ако са публични, виж въпрос номер едно. Ако няма от какво да се притесняваш, защо не ги пуснеш, та всички да ги видят? Страх ли те е? Не е публично инфото ли? То е ясно, че дори да сменя WHOIS-a и пак ще върнеш стария. Твоята малко прилича на притчата за царя, който държал птиче в ръката си и питал известен пророк дали птичето е живо или мъртво. Ако той отговорел живо, царят щял да задуши птичето, ако отговорел мъртво, царят щял просто да отвори длани. Та, не се притеснявай, "царю", отговори ми на въпросите.

Аз в този форум нямам нужда да градя репутация, отдавна съм го направил. Трябва да си притеснен за своята. Ако ще и Б.Б. да се казваш.

Няма как да злоупотребя със служебно положение, защото пиша във форума за кеф, а не "по служба".

П.П. Измислих начин да ти се извиня. Първо ти се извиняваш на мен и уебмастърите за загубеното ни време, нерви и усилия по регистрация на на БГ домейни за нас и наши клиенти. В замяна ще ти се извиня, че имате секюрити бъг и разпространявате лична информация. Съгласен?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

bgkulinar, аз ти предлагам да публикувам тук номера на заявката на bgnic.bg, ти да ходиш да се бориш с "несигурната система на Регистър.БГ", публично, пред всички тук.

Ти ми говориш, че съм ти отговарял половинчато. Питаш ме, дали бих сторил това, което ти предложих да сторя.

И още как -- ти само се съгласи :D

ПП: Щом смяташ, че аз бих върнал отново собственноста на домейните на регистъра, може да помолим някой смелчага с bg домейн на публикува своя номер на заявка. Аз твърдя, че нямаш никакъв шанс да му вземеш домейна. Ти твърдиш обратното. Моята дума, срещу твоята?
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Аз твърдя, че нямаш никакъв шанс да му вземеш домейна. Ти твърдиш обратното. Моята дума, срещу твоята?
Аз не твърдя такова нещо, дори си припомни примера с уърдспрес, който дадох. Иначе предлагам смелчагата да си ти (нали няма опастност?!?).

Не ми отговори на въпроса публични ли са номерата на заявките? Ако не ми отговориш, не очаквай конструктивен диалог.
 
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Номерата на заявките са точно толкова публични, колкото са и имената на домейните.

Това е отговора. Дано ти върши работа.

Та, ще се пробваш ли?

ПП: Предложих да е друг, защото ти твърдиш, че аз ще върна обратно собствеността на домейните на Регистър.БГ, не за друго.
 
Последно редактирано:
Re: Анкета за услугите на регистър.бг са удобни?

Ами къде може да с направи справка като са публични? За номерата питам, не за домейните.
 

Горе