SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

irgy.net

Senior Member
Не мога да напиша пълното заглавие, защото е прекалено дълго, а то е:

На кой сайт за групово пазаруване му е най-добра афилиейт програмата?

Сайтовете за групово пазаруване заляха пазара и вече започнаха да предлагат афилиейт програми. Чия афилиейт програма е най-добра ?

Евентуални точки за сравняване:
1. % комисионна
2. качество на рекламните материали (банери)
3. Възможност за избиране на категория ( за мен е важно програмата да може да предоставя избор на показваните оферти по категории, примерно само за СПА или само офертите за почивки и т.н. Един нишов сайт няма нужда да показва обща реклама на сайта за групово пазаруване)

До сега пробвах афилиейт програмата на грабо, но по т.3 са се изложили тотално, може би нарочно за да си правят реклама на бранда за без пари
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

И мен ме интересуват горните неща плюс още едно - да мога да вкарвам целевия адрес в iframe и пак да отчита, че е през мен.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

fridge, като гледам как си почнал да iframe-ваш сайтове, представям си какво ще настане
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

взе ми я от устата тази тема - и да добавя методите за плащане ако може някой да сподели
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Grabo за последния месец в един мой сайт, банера е в десен сайдбар:
Импресии : 31 387
Кликове: 219
CTR 0.70%
Продажби 0
Печалба 0.00 лв
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Grabo за последния месец в един мой сайт, банера е в десен сайдбар:
Импресии : 31 387
Кликове: 219
CTR 0.70%
Продажби 0
Печалба 0.00 лв

Това е така защото си пускат брандова реклама на сайта, а не на продукти :)

И признавам им добре са го измислили, без пари си правят реклама :)
Но това ще е до време. Поне аз техни банери няма да слагам.

До колкото четох условията на Колектива, при тях ако някой се регне през твоя сайт в тяхната програма, взимаш процент през следващите 3 месеца ако потребителя прави покупки.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Преди няколко дена (4 или 5 дена) се регнах в партньорската програма на колектива. Получих един имейл, че трябва да получа втори имейл дали съм одобрен в партньорската им програма. Но все още си чакам и чакам :)

Регнах се и в грабо, но все още очаквам първата си продажба :)
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

nullsoft - много слаба печалба. Ако пуснеш примерно Adsense, сметни си кликовете колко пари ще ти струват :)
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

От Грабо за 02.06:
Импресии- 25150
Кликове- 39
CTR-0,16%16
Продажби - 3
Печалба 9.62 лв
Уточнение - тва е късметлийски ден:)! А после пък си взимам нещо за 10 лева вместо за 20 ;-) ( вече нищо не взимам ако не e с цена "само сега xx вместо yy;-)
Като цяло все пак е по-слабо, но се оказа идеално решение за мен - няма фактури, прехвърлят се парите във виртуален портфейл и това е...
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

банер импресии: 108 536
регистрации: 49
продажби: 83
печалба: 64.47 лв.
банер клика: 674
e-mail записвания: 79
текущи неплатени заявки: 4

Осреднена печалба:
0.78 лв на продажба
0.10 лв на клик
0.59 лв на 1000 импресии
1.32 лв на регистрация
0.82 лв на e-mail записване

Това е от май месец (не помня точно кой ден) до днес.
Май: 5 продажби - 3.91 лв
Юни: 66 продажби - 45.97 лв
Юли: 12 продажби - 14.58 лв (16.07)

Като имате предвид ... че 98% от продажбите и печалбата са от реклами продадени в Стара Загора. Сайта ми е за новини от Стара Загора и затова предлагам рекламни за Стара Загора. Имам няколко продажби и за друг градове .. но са малко. В смисъл такъв, че за другите градове има повече обяви и естествено повече хора които евентуално биха си ги закупили ... така че аз съм доволен до момента.

Направих заявка за регистрация в kolektiva.net, но още чакам (вече трети ден) да ме удобрят.

Имам регистрация и в lapni.bg . Там имат доста оферти, но почти не съм се занимавал с тях. Не съм им слагал банери в сайта ми.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Има ли някой сайт за групово пазаруване, който плаща някаква фиксирана сума, ако човекът, който е дошъл през мен, си остави мейла, за да го спамят с оферти всеки ден?
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Пробвах kolektiva.net и lapni.bg

lapni.bg има динамични реклами, а колектива има набор от статични банери. Пуснах ги за 2 седмици да се ротират на едно и също поле и резултатите са:

lapni.bg
--------------------
Импресии: 76381
Кликове: 93
Продажби: 1
Печалба: 0.28лв

kolektiva.net
--------------------
Импресии(уникални): 78368 (52918)
Кликове(уникални): 126 (94)
Продажби(платени): 3 (0)
Комисиони(потвърдени): 120.32 (0.00)

Колектива ми направи впечатление, че тези комисионни ми ги напраскаха през първите 3-4часа и ме съмнява, че го правят за зарибявка за нови афилиейти. Ако някой друг е забелязал да каже?

В зависимост от типа сайт резултатите вероятно ще варират значително, но 0 умножено по каквото и да е си е пак 0, а тези системи нещо не изглеждат да са на ниво. Примерно колектива забива потребителите в някаква безполезна ландинг страница, а лапни имат малко странен избор на оферти.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

IMHO всички тези "Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване" са ONE WAY, & TIME трафик намаляващ с времето необходимо за брандиране на сайтoвете за групово пазаруване.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Колеги, днес тръгна още една афилиейт програма. Тествайте и си кажете мнението....
Афилиейта може да намерите тук: http://grupo.bg/bg_BG/page/affiliates
*Доста по различен подход от другите.... и комисионните са различни :)
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Колеги, днес тръгна още една афилиейт програма. Тествайте и си кажете мнението....
Афилиейта може да намерите тук: http://grupo.bg/bg_BG/page/affiliates
*Доста по различен подход от другите.... и комисионните са различни :)

И на мен ми е интересно как стоят нещата с този сайт... афилиета е доста примамлив, но като гледам проблемите в сайта, не ми вдъхва доверие и май ще се въздържа да стана партньор докато някой не сподели мнение по въпроса.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

И на мен ми е интересно как стоят нещата с този сайт... афилиета е доста примамлив, но като гледам проблемите в сайта, не ми вдъхва доверие и май ще се въздържа да стана партньор докато някой не сподели мнение по въпроса.

Моля те Virosss да бъдеш по конкретен за бъговете които те въздържат :)
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

Най-накрая Грабо пуснаха, т.нар, смарт банери - можеш да таргетираш по категория, аудитория, банери и други благинки. Ще им дам втори шанс, че след случая с Еврохолидейз, продажбите направо се сринаха.
 
Re: Афилиейт Програмите за Групово Пазаруване?

lapni.bg
--------------------
Импресии: 28414
Кликове: 377
CTR: 1.33%
Продажби: 8
Печалба: 27.31 лв

Процента комисионни определено не съвпада с това което е обявено на сайта.....
 

Горе