SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Въпрос: регистрирам се като автор, купувам някоя книга на специализирана тематика, сканирам я, проверявам предварително дали текстовете са уникални и ги качвам като статии за продан.

Идва клиент и ги купува - той доволен че текста е по темата и е уникален, и аз довелен че съм изкарал пари.

След време авторите на книгата се свързват с него и го молят да премахне статиите и/или го заплашват със съд.

Клиента, мнимия автор или борсата носят отговорност?
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Въпрос: регистрирам се като автор, купувам някоя книга на специализирана тематика, сканирам я, проверявам предварително дали текстовете са уникални и ги качвам като статии за продан.

Идва клиент и ги купува - той доволен че текста е по темата и е уникален, и аз довелен че съм изкарал пари.

След време авторите на книгата се свързват с него и го молят да премахне статиите и/или го заплашват със съд.

Клиента, мнимия автор или борсата носят отговорност?

Пише го в договора.
Всички права и отговорности са на автора.
И за това се взимат толкова данни, за да не е "мним", а реален.
И по всички тези данни се забанва при нарушение на правилата.
При купуване на материал, авторът предава правата на купувача и това също го има в договора.

При такъв случай, борсата може да докаже, кой именно е копирал материала и към кого да се предявяват претенции.
Защото всички продажби се фиксират в системата.
 
Последно редактирано:
Re: За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Re: За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Какво именно се продава, ами няма как да бъде видимо, защото ти ако го видиш, ще го видят и търсачките.
И тогава, какво правим?
Можеш ли да ми дадеш 100% гаранция за метод, който ще защити контента от индексация? :)
Това че ти не знаеш, не значи, че няма.

Вариант едно: С един ПХП скрипт текстът се превръща в картинка. Ако не искаш да се индексира и картинката, я правиш от типа /picture.php?q=imenafile.png

Вариант две: Слагаш текста във фрейм, а на фрейма слагаш meta noindex. За защита поне в началото преди да захапе мета забраната, се слага и disallow в роботса. Ще се наложи да се направи динамичен роботс.

Вариант три: Позлваш точка две директно за страниците, съдържащи откъсите от статти.

Вариант четири: Забраняваш с htaccess достъп на ботове до страниците, които не искаш да се индексират.

Вариант пет: Слагаш каноникъл на страниците, които не искаш да се индексират + забрана в роботс, към други страници от сайта, които са за индексиране.

Вариант шест: Комбинация от горепосочените варианти.

Това е, което се сетих за 5 минути. Със сигурност има още начини.
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

@bgkulinar - Нито 1 от 6-те начина не ме предпазва от крадците на съдържание?!? Така че какво като няма да се индексират, ако някой ги вземе наготово и си ги публикува?
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

алсест, не ставаше дума за крадене на съдържание, а за скриването му от търсачките/забраната за индексирането му.

БТВ, съмнявам се, че някой ще преписва от картинка, за да открадне текст.
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

бгк, принт на хартия, от там листа в скенера, Abby finereader и си го има 1:1 :)
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

За 200 символа? Съмнявам се. Освен това картинката може да се слага като бекграунд и още повече да се затруднят ламерските копировачи. Да не говорим, че може всяка буква да бъде отделна картинка, не че няма да му намерят цаката и на това, де.

И потретвам, че става дума принципно за защита от индексация, не от кражба.
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

ами някъде из съветските борси гледах простото решение - вади първите двеста символа и произволно слага # и всичко е картинка.

Пол#чава се нещ# так#ва. Съвсем пр#емливо за д# разб#реш за как#о иде ре# и в същото #реме абсол#тно бе#полезно

от двеста - триста символа става ясно какво е качеството на материала.
няма как да се индексира
дори някой тарикат да принтва и сканира текстът е практически безполезен

единствения начин е да си ги преписва ама трябва да е някаква особена порода мазохист за да се хване с подобно нещо
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Не съм се регистрирал още и няма да коментирам толкова надълбоко.
Като идея е много добре, има нужда от подобни сайтове!

Дизайна предполагам ще търпи развитие, предполагам той разконцентрира част от коментиралите сайта до момента. Като пример - формата за регистрация. Не е толкова ангажираща, просто начина, по който е изсипана плаши окото и води до първосигнални коментари.

Мислете за природата, преди да принтирате и скенирате след това. Става и направо с картинката в OCR-a :)
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Радвам се, че има и мислещи хора на този форум.
За много показването на контент, който не се индексира ще е златна мина да си парсят материалите и пълнят сателитите.
Това не е само теоретическа вероятност, а съм убеден и практически ще бъде осъществено.
Вариант с картинките за мен не е вариант, нито за замянта на букви със символи.
Това, че не се вижда текста е само в плюс за купувача, за да е спокоен, че купува уникален текст.
След това пак повтарям, че идеята не е само да се купува готов, но и де се поръчва контент.
т.е. човек, след като е влязал и не е намерил, каквото му трябва, то може да си остави заявка с негови условия, срокове и цени и да си избере изпълнител от тези които проявят желание са изпълнят поръчката му или да си избере директно автор, който има висок рейтинг (когато го има) и да си даде директно на него поръчката.
То това е най-сладкото в цялата история.
Не ви устройват цените?
Ами дайте заявка, "искам статия за ландшафен дизайн, срок седмица, цена 2лв за статия от 3000 символа"
Ако се намери кой да я направи, ОК
Покажете ми поне една борса за контент, в която статиите да са отворени, в текстов вид, да можеш да виждаш, напр. тия 200 символа.
Аз такава не знам, а съм видял доста.
Но може и да има, вие да сте видяли и за това да искате да е така :)
Ще съм благодарен да видя такава :)
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Браво и успех
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Здравейте,
по борсата бяха направени някой допълнения, а именно
- За клиентите:
Всеки ден се изпраща писмо с новите материали, които са качени в системата.
- За авторите:
Всеки ден се изпраща писмо до всички автори, за получените заявки за писане на текстове по поръчка на клиента.
Настройките за получаване на писма може да се изключат от панела за управление.
По дефолт, получаването на писма е включено.

Изменен е изцяло начинът на проверка на уникалноста на текстовете и в момента се проверява само в Гугъл за наличие на дубликати.
Оказа се, че Яху не работи коректно и базата му не се обновява толкова често и имаше документи с неправилно определяне на уникалноста, но всичко това вече е фикснато и работи перфектно.

И специално към авторите най-вече се обръщам.
Четете внимателно правилата на борсата.
Няма да се допускат копирани материали за продажби и всички нарушители ще бъдат баннати без право на възстановяване!
Вече има баннати "автори", за това ще помоля да проверявате текстовете си преди да ги качите в системата.
За всякакви бъгове, предложения или мнения ще съм благодарен.
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Здравейте,
искам да съобщя, че бяха направени много промени по борсата и предстоят в много близко бъдеще нови и уникални възможности, който ги няма другаде.
Какво е направено:
- нов адаптивен дизайн
- опростена и бърза регистрация, директно от индексната страница
- усъвършенствана система за даване на поръчки и избор на изпълнител
- усъвършенстван алгоритъм за определяне на уникалноста на материалите, които се добавят в системата
- добавяне на аватари за клиентите и за авторите

Предстои:
В момента се работи над опцията - "Защита на контента"
Всеки материал закупен от системата ще се монитори безплатно в течение на 2 месеца.
Ако някъде се появи копие, ще получите писмо на своята електронна поща, с URL адреса, на който се е появило копието.
Тази услуга ще работи винаги безплатно, единственно, може в бъдеще да се намали на 1 месец, ако натоварването стане прекалено голямо.
За в бъдеще, ако сме сигурни, че работи безпроблемно, може би ще въведем срещу минимална такса, възможност за добавяне на url адреси от сайтове, за мониторинг срещу кражба на контента или възможност за добавяне на директории или цели сайтове, както и възможност за еднократно сканиране на сайта за проверка на уникалност или качване на url адреси в текстов формат или карта на сайта.
Но, когато всички тези неща бъдат факт, ще съобщя допълнително.
Приемам всякакви пожелания за увеличаване на функционала, свързани с работата с контента на сайтовете.
Ако имате въпроси, пишете тук, на ЛС или на контактите от профила ми.
Както и преди, за всички автори, комисионната е нулева и те си получават парите на 100% от продадените материали.
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Реализирана е функцията "Защита на контента"
Всеки текстов материал, закупен от борсата ще бъде проверяван за появата му на дубликати в течение на 2 месеца.
В раздела "Купени статии" има поле, в което можете да укажите адреса, който да не се взима под внимание при проверките.
т.е. адреса на сайта, на който сте публикували материала, за да не получавате писма за намирането на копия.
В полето за URL, което да не се взима под внимание трябва да укажите точния адрес, на който е материала.
При забелязани бъгове, ще се радвам на обратна връзка.
 

Горе