SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Българската борса за контент вече е факт

SeoLab

тел. 0894764273
Здравейте на всички,
официално пускам борсата за покупко/продажба на контент и режа лентата, ако мога така да се изразя :party:
Бавно се стигна до този момент, след много работа и промени, както по функционала, така и по алгоритъма за определяне на уникалността на материалите.
Като няма да спираме до тук, а ще продължаваме да развиваме тази услуга, но това в близкото бъдеще :)
Какво има в момента.
За авторите на контент:
- публикация на готови материали, като указвайте какви са именно - копирайт (свое творчество), рерайт (преразказ) или преводи.
- писане на материали по поръчка на клиентите
- авторът може да участва и като купувач, но след нова регистрация като такъв
- можете да предлагате текстове и на езици различни от българския
Единственото условие е всички материали да са уникални!
Допуска се до 20% неуникален текст.
При системни нарушения (пет случая), акаунтът се забанва.
Така, че не се опитвайте да предлагате неуникални текстове и преди да ги предложите ги проверете на уникалност.
- авторите могат да указват цена за 1000 символа или за цялата статия.
Моля, изберете САМО единия вариант.
В момента няма възможност за редактиране на цената, но в скоро време ще се появи такава.
Така, че ако някой нещо обърка, да ми пише за да сменя цената от администрацията.
- авторите продават текстове без да им се удържат никакви пари, с изключения на комисиите на платежните системи.
- авторите могат да публикуват свой реферален линк и да печелят 4% от другите участници.

Купувачите на контент:
- могат да купуват готови статии онлайн
- да поръчват статии по свои изисквания (тематика, срокове и цени)
- да се жалват на некачествен материал и ако действително се окаже, че е такъв, парите за покупката му се връщат, без да има право този материал да го използва където и да е било след това.
- покупки се извършват само при положителен баланс в своя профил.
- попълването на баланса става чрез Paypal, ePay и банков път (чрез ръчно попълване на баланса след постъпване на плащането на сметката на СЕОЛаб ЕООД). За банковото плащане във своя профил можете да генерирате фактура по която да платите и където са указани всички реквизити.
- купувачът във всеки един момент може да извади парите си от системата, като това става по начинът, който е бил използван последно.
- купувачът може да публикува реферален линк и да печели от своите реферали, участници в системата.
- купувачът може да участва и като автор, но след нова регистрация, като такъв
- купувачът заплаща 35% комисия на системата за всяка една сделка.
- купувачът получава фактури с ДДС, за всяка една сделка.

Никой няма право да бъде сам на себе си реферал.
При установяване на такива нарушения, парите от рефералите остават за сметка на системата.
Всички данни, които се събират се използват с една единствена цел - законно осъществяване на посредническата дейност.
СЕОЛаб ЕООД е регистриран в Комисията за защита на личните данни

Преди да започнете работа, моля прочетете договорите, предложени при регистрацията на акаунта.
Там са описани и всички правила за работа със системата.
Тук съм написал само някой от най-основните и важните, по мое мнение.

Съгласието с договора, означава, че го приемате и разбирате.

Ще съм благодарен на всички, ако срещнете бъгове, неправилни текстове и формулировки или имате предложения да ми пишете на ЛС, в темата или на Скайпа или мейла.
Борсата е оптимизирана за работа и през мобилни устройства и е тествана на Андроид и iPhone, което се надявам да бъде в полза за потребителите.

Желая на всички успешна работа на борсата и повече и по-качествени текстове за всички!
Адрес: Борса за контент
 
Последно редактирано:
Re: Българската борса за контент вече е факт

Ще съм благодарен на всички, ако срещнете бъгове, неправилни текстове и формулировки или имате предложения да ми пишете на ЛС, в темата или на Скайпа или мейла.

Привет,

бъгове не срещнах, но срещнах изключително грозноват дизайн. (пример: Регистрация : Борса за контент )

Не претендирам за специалист в областта, но от опита който имам ще кажа 1 нещo и ще питам 1 нещо.

1. По обувките посрещат.. (другата част от поговорката в интернет е излишна на този етап, защото не бих дал шанс на подобен сайт, ако разбира не съм информиран, че стои сериозен човек зад него. В случая знаам и потребителите от форума знаят, но другиго ?)
2. Отварял ли си сайта си под Chrome?

Не приемай коментара ми като негативен, критиката е дружелюбна :)

Успех в начинанието!
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Не претендирам сайтът да има супер визия или дизайн
Тук въпросът е да е функционален.
То е ясно, че ще има бъгове.
Чистили сме сами, но всичко не можем да видим
За това пуснах темата тук, за да може и други хора да кажат, какво не е наред.
Ще решаваме проблемите максимално бързо.
Всяка критика е добре дошла и тук няма място за обиди.
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

Браво Драго, имаше огромна нужда от подобен сайт.

Хубаво е някой да направи корекции : контент = съдържание, Реферална ... вероятно ще да е партньорска

Успех от мен
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Мерси Оги,
ще ги поправя!
Въпреки че в договорите съм писал "съдържание".
Ще го сменя и в сайта.
Както и "реферална"

Браво Драго, имаше огромна нужда от подобен сайт.

Хубаво е някой да направи корекции : контент = съдържание, Реферална ... вероятно ще да е партньорска

Успех от мен
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

- купувачът заплаща 35% комисия на системата за всяка една сделка.
Може ли да поясните тази точка? Ако аз си купя статия за 5 лв през вашата система, вие ще ми искате 35% отгоре и всъщност статията ще ми излезне около 7 лв?
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

Може ли да поясните тази точка? Ако аз си купя статия за 5 лв през вашата система, вие ще ми искате 35% отгоре и всъщност статията ще ми излезне около 7 лв?

И аз не схванах тази точка. Тоест, таксата е включена в цената или я заплащам отделно?
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

Аз до колкото разбирам копирайтъра казва казва примерно тази статия е 5 лв. и той получава 5 лв. (без таксите по превода за изплащане). Купувача обаче плаща 5+ 35% = 6,75 лв. Не знам обаче дали след това се начислава още 20% ДДС
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Физическо лице съм, трябва ли да подпиша граждански договор за да си получа парите?
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

Този сайт има толкова недообмислени неща, че ме е страх да ти бъда клиент.
Дизайна няма да го коментирам, защото каза че искаш да е функционален, но явно изпускаш че дизайна не е само красиви картинки, а предоставя функционалност.

Ето моите забележки, моля те не ги приемай с лошо, просто казвам какво бих искал да се промени за да ти бъда клиент.

1. Никъде не видях възможност да видя статиите, които са в базата данни на сайта. Ако се страхуваш, че някой може да ги крадне, има начини да ги защитиш, така че това явно не е качествена причина. Сайтът ти е нещо като... оналайн магазин за текстове :) а ако в онлайн магазин не мога да си избера стоката по моите предпочитания за какво тогава да влизам в сайта ти и да се мъча с него?
2. Много е объркан.. това идва от дизайна на сайта разбира се. Хубаво е да помислиш за нов дизайн? Аз лично се губя в него..
3. Топ Автори... ок, но имаш да речем 5 до 10 потребителя, защо ти е тази класация, като даже не мога да видя защо тези автори са ТОП. На базата на какво им даваш такъв статус?
Самото инфо за авторите е изключително бедно. Карам? Какво е това..?
4. Твърде тежка регистрация. Защо трябва да попълн всички тези полета? Ами ако изреве грешка, ще ги попълвам пак? О не. Направи регистрацията семпла - потребителско име/мейл, парола и толкова. След като потвърди регистрацията си, да си попълни данните.
5. Така както си ограничил целия сайт с парoли и профили си вкарваш голям таралеж. Хората искат достъп до съдържание, не да се чудят какво се случва в този сайт.
6. освен в този форум, другаде не видях в сайт ти цени за статиите. Значи: не мога да видя статиите, не мога да видя и цените им... какво да купувам тогава?

Като цяло сайтът ти е изключително незавършен и по никакъв начин не ми вдъхва доверие.
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

Принципно си прав, но - как точно можеш да си защитиш статиите, ако са изложени на показ?
.
1. Никъде не видях възможност да видя статиите, които са в базата данни на сайта. Ако се страхуваш, че някой може да ги крадне, има начини да ги защитиш, така че това явно не е качествена причина. Сайтът ти е нещо като... оналайн магазин за текстове :) а ако в онлайн магазин не мога да си избера стоката по моите предпочитания за какво тогава да влизам в сайта ти и да се мъча с него?
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

isavkov, цени има, както и съвсем лек показ на началото на статията (което автоматично прави текста не 100 % уникален, ако разбира се е указано да не се индексира).

В сайта има някакви примерни статии... от по 15 лева парчето, което съм сигурен, че много хора няма ги устройва.

Така казано не намирам адекватна причина да работя с посредник (защото системата е посредник) и да и му плащам, при положение, че мога да ползвам форума и да си кажа какво търся - тематика, брой статии и бюджет, който съм предвидил.
 
Re: Българската борса за контент вече е факт

Аз все още не съм получил мейл за потвърждение на регистрацията ми. Вече няколко часа минаха.
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Така ето и едно противоречие!!!
В Договора т.3.2 Пише, че данните няма да се продават или предоставят на трети лица.
В същото време в КЗЛД в секция IX пише, че ще се предоставят данните в Русия.
Това трябва да го поправиш.

т.5.2 искаш да кажеш комисионни ли?

Общи условия не видях!

Оправи горните забележки, че ще те подгонят. Най - вече тая работа с КЗЛД(като се сетя счетоводителката колко ме гони за тия неща, и после и юрист-консултът на фирмата, и после да изчета всеки закон, че да разбера за какво иде реч ...)
Проектът има бъдеще ако приемеш критиките ни градивно и се съобразиш с тях.
Поздрави
 
Последно редактирано:
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Извинявам се на всички, че се включвам толкова късно.
Взимам забележка за всичко написано и ще помисля за по-лека форма за регистрация.

Относно купуването на готовите статии.
Всеки вижда, какво купува и на каква цена.
Вижда заглавието и 1-те 200 символа, което е напълно достатъчно.
Всички борси за текстове са на този принцип и тук аз няма да измислям топлата вода.

За цените:
напр. статията е 5лв, цената се формира така 5лв + 35% + 20% ДДС = 8.10лв.
Тук нищо не мога да направя, защото всичко е напълно официално и нямам намерение да си имам проблеми с данъчните.
Който не иска посредници, може да си работи директно и да си търси автори, лошо няма.
Просто аз за тази комисия, предлагам проверка на уникалност с платено API и достъп до готов контент, който може да се купи веднага.
И най-важното - гаранция за качеството, т.е. ако някой е купил некачествен контент, то има право да го върне.
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

1. Никъде не видях възможност да видя статиите, които са в базата данни на сайта. Ако се страхуваш, че някой може да ги крадне, има начини да ги защитиш, така че това явно не е качествена причина. Сайтът ти е нещо като... оналайн магазин за текстове :) а ако в онлайн магазин не мога да си избера стоката по моите предпочитания за какво тогава да влизам в сайта ти и да се мъча с него?
Всички готови статии могат да се видят, като заглавие и първите 200 символа. Това вече го писах.
И това не е само "магазин" за готов контент, а и за поръчки на такъв.
2. Много е объркан.. това идва от дизайна на сайта разбира се. Хубаво е да помислиш за нов дизайн? Аз лично се губя в него..
Тук не мога да помогна :)
Има 2 менюта на кръст в профила.
Но за да се ориентираш, предлагам да се регистрираш и много от въпросите ти и предположенията ще отпаднат от самосебе си :)

3. Топ Автори... ок, но имаш да речем 5 до 10 потребителя, защо ти е тази класация, като даже не мога да видя защо тези автори са ТОП. На базата на какво им даваш такъв статус?
Самото инфо за авторите е изключително бедно. Карам? Какво е това..?

ТОП авторите ще се показват според техния авторитет (карма)
Всеки купувач, може да дава своя положителен или отрицателен глас за даден автор, с който е работил.
Така с времето ще се създаде авторитет и авторите ще са там според този авторитет.
Като и авторите могат да дават оценки на купувачите, до колко даден купувач е коректен и т.н. и с времето всеки автор ще може да избира с кого да работи, включително на базата на този авторитет.

4. Твърде тежка регистрация. Защо трябва да попълн всички тези полета? Ами ако изреве грешка, ще ги попълвам пак? О не. Направи регистрацията семпла - потребителско име/мейл, парола и толкова. След като потвърди регистрацията си, да си попълни данните.

Дали ще ги попълне по време на регистрацията или след нея, трябва да ги попълни.
Но, както писах вече, ще видя, какво може да се направи по въпроса.
Дал съм го в списъка ToDo

5. Така както си ограничил целия сайт с парoли и профили си вкарваш голям таралеж. Хората искат достъп до съдържание, не да се чудят какво се случва в този сайт.

Ами нека се регистрират и гледат.
Кой ги спира?
Или да покажа откъсите от текстовете и заглавията за индексация от Гугъл?
Който е заинтересуван, ще се регистрира.
Който е само за сеира, ще мине и замине.

6. освен в този форум, другаде не видях в сайт ти цени за статиите. Значи: не мога да видя статиите, не мога да видя и цените им... какво да купувам тогава?
Като цяло сайтът ти е изключително незавършен и по никакъв начин не ми вдъхва доверие.

Ами преди да даваш такива категорични изявления, регистрирай се и разгледай кое, как е, защо е.
Това не е магазин а площадка за събиране на едно място умеещите да пишат и тези, които се нуждаят от тези услуги.
И този вид сайтове имат своята специфика.

isavkov, цени има, както и съвсем лек показ на началото на статията (което автоматично прави текста не 100 % уникален, ако разбира се е указано да не се индексира).
текстовете не се индексират, така че са си уникални :)
В сайта има някакви примерни статии... от по 15 лева парчето, което съм сигурен, че много хора няма ги устройва.
Ами има и за 5-6лв за статия, като все пак гледайте и колко символа има. Скъпите са с по 6-7 хил. символа.
Цена на автора 1.5лв за 1000 символа, не мисля че е чак толкова висока.
А и авторът сам решава на каква цена ще продава.
Така, че тези въпроси не са към мен :)
Ако не продава, ще коригира цените, ако продава, да е жив и здрав.
 
За: Българската борса за контент вече е факт

За: Българската борса за контент вече е факт

Формата помни всички запълнени полета, освен паролата.
Така си е било изначално направено от програмиста, просто аз не съм обърнал внимание на това.
Така, че тук пак пишем, без да сме пробвали :)

И в крайна сметка от тази "страшна" форма има за попълване, като задължителни полета са само:
- 3 имена
- логин
- парола
- мейл
- таен въпрос
- капча
Като това са данните нужни, като минимум за работа със системата.
ОК, ще махна имената и ще оставя задължителни Логин, парола, мейл, таен въпрос и капча.
Наистина ли мислите, че попълването на собствените имена е такъв голям проблем? :)
Нека бъдем малко реалисти все пак.
 
Последно редактирано:
Re: Българската борса за контент вече е факт

@SeoLab... защо мислиш че потребителите ще влизат в сайта ти "за сеира".
Все още не съм съгласен с твърдението ти, че за да разгледам всичкото инфо в сайта ти, трябва да се регистрирам.
Много е ограничаващо.
Какво става ако се регистрирам и не намеря това което искам? Ще съм изгубил поне час за да се боря с регисрацията ти, след което нда търся неща, които по подразбиране трябва да са видими и без регистрация. Цени времето на потребителите си.
 
За: Re: Българската борса за контент вече е факт

За: Re: Българската борса за контент вече е факт

@SeoLab... защо мислиш че потребителите ще влизат в сайта ти "за сеира".
Все още не съм съгласен с твърдението ти, че за да разгледам всичкото инфо в сайта ти, трябва да се регистрирам.
Много е ограничаващо.
Какво става ако се регистрирам и не намеря това което искам? Ще съм изгубил поне час за да се боря с регисрацията ти, след което нда търся неща, които по подразбиране трябва да са видими и без регистрация. Цени времето на потребителите си.

Ще съм ти много благодарен, ако ми кажеш, какво именно според теб трябва да бъде видимо :)
Условия, правила, начин на работа, начин на плащане и т.н., всичко това се вижда от всеки.
Какво именно се продава, ами няма как да бъде видимо, защото ти ако го видиш, ще го видят и търсачките.
И тогава, какво правим?
Можеш ли да ми дадеш 100% гаранция за метод, който ще защити контента от индексация? :)
Иди на някоя борса за контент и виж, как е организирана.
И пак те моля да се регистрираш и да ми кажеш дали си загубил 1 час или 2 мин.
Нека не пишем догадки, а реални неща.
А ако нямаш толкова време да отделиш, значи не ти е нужна регистрация в системата и я подминаваш.
От опит знам, че който е заинтересован, ще отдели не 2 мин, а 2 часа за да направи нещо.
А ако не е и форма само от логин и мейл няма да попълни.
Темата започна да се пълни с флуд, благодарение на постове построени на догадки, за което мога само да съжалявам.
 

Горе