SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

kristiqn

New member
Здравейте.
Днес ми се случи нещо, което очаквах от доста време и бях предупредил клиентите.
След проведен разговор по телефона с клиент, чиито домейн изтича след 15 дни, се уговорихме да ми изпратят парите след два дни.
Днес е първият от тези два дни и сутринта в 9 ч. номер 0894457199 го е потърсил и му е събщил, че му изтича домейна.
Той е помолил да говори с мен, но незнайно чия служителка му е казала, че колегата е в "болнични", и че трябва да разговаря с нея.
Той я е попитал как се казва, но тя е отговорила, че е от "фирмата за сайта" и това няма значение.

Посъветвайте ме какво да направя?
1. Да се опитам да се свържа с КЗП?
2. Да изчакам да се обадят и на другите няколко клиента, на които им наближава крайният срок и да отида да "платя" аз?
3. Да се обадя в полицията?
4. друго.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Доста грубо от страна на служителката.

Лично аз незнам какво да те посаветвам. Може би да звъннеш обратно на тоя номер и да си поговориш с тях, да разбереш кои са и после да ни кажеш.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Доста грубо от страна на служителката.

Лично аз незнам какво да те посаветвам. Може би да звъннеш обратно на тоя номер и да си поговориш с тях, да разбереш кои са и после да ни кажеш.

Телефона ме пренасочва към нищо. т.е. не мога да се свържа.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Сложна и неприятна история. Може би е хубаво да се пращат жалбите директно към МВР, но много добре описани, защото едва ли ще разберат веднага за какво става дума. Другото е, правете си договори с клиентите! Описвайте точно начините за осъществяване на обратна връзка и т.н.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Сложна и неприятна история. Може би е хубаво да се пращат жалбите директно към МВР, но много добре описани, защото едва ли ще разберат веднага за какво става дума. Другото е, правете си договори с клиентите! Описвайте точно начините за осъществяване на обратна връзка и т.н.

С клиентите нямам проблем. Имам договори, и клиентите са свестни и нормални хора. Никога няма да се хванат на толкова тъп трик.

Проблемът е принципен и се чудя как да подходя.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Нещо не мога да зацепя в случая. Ти имаш клиент, чиито домеийн е на твое име? И клиента ти дава пари, за да го подновиш. Появява се лицето Х и се представя като служител на даречем твоята фирма.
Някой се е опитал да направи нещо само че аз не мога да разбера какво. Като непознат се е надявал че никой няма да забележи, че има ново SEO? Или иска да плати домейна от негово име? Самия трик ми се вижда до болка банален и тъп. Или пак не съм разбрал :)
 
Последно редактирано:
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Точно така. Всички домейни са на мое име и така ще бъде. Появява се лицето X и казва - трябва да си платите поддръжката.

Опитват се да вземат кеш пари, както и домейна.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

кристияне, това си е чиста измама. така, че МВР е мястото за оплакването. подайте жалба от твое име и от името на клиента ти, като цитирате, че става дума за услуга. дайте телефона, от който е извършено обаждането и те да си ги гонят. това е работа на полицията, а не на КЗП.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Лошото е че на пазара продават регистрирани карти за по 3лв може и по евтино сигурно да се намери така че като не мине номера картата в коша и продължават с другата
иначе да за МВР


biks до колкото разбрах някой звъннал на негов клиент да му иска пари за поддръжка от името на неговата фирма а не е работник в нея
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Като си говорил с хората и няма проблем какъв е проблема да им подновиш домейна ? :) цяла тема за 15 лева ;)

така, проблема е принципен.
Да не говорим че въобще не става въпрос за 15 лв... а за цялата сума за поддръжка, хостинг, seo + домейна...
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Лошото е че на пазара продават регистрирани карти за по 3лв може и по евтино сигурно да се намери така че като не мине номера картата в коша и продължават с другата
иначе да за МВР е

хм, това е лошо. Не знаех.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

На мен оня ден ми се обадиха някакви от скрит номер във връзка с "закупения от еди къде си сертификат за сигурност" който изтичал еди кога си (откъде черпят такава информация тия юнаци? ) И се почна: ние предлагаме, дъра-бъра, и т.н. Казах им да пратят подробна информация на посочения мейл за контакти и за тях самите , и за продуктите и условията които предлагат. Никой от никъде от тогава. Та мисълта ми е че нелоялния дъмпинг е на всякакви нива и в всякакви области.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Точно така. Всички домейни са на мое име и така ще бъде. Появява се лицето X и казва - трябва да си платите поддръжката.

Опитват се да вземат кеш пари, както и домейна.

Не ми стана ясно как ще ти вземат домейна? Има ли такъв вариант? Прехвърлянето може да стане само от теб. А взeмането на клиентите - това какво ще рече, как точно ще ти ги вземат? Или става въпрос че са се опитват да вземат таксите по поддръжката за домейн и хостинг а не самият домейн + хостинг? Т.е. става въпрос за измама за да се приберат едни пари а не че искат да ти отмъкнат клиенти - така ли (защото темата е ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ)?

И един страничен въпрос - ако твоите клиенти поискат (хипотетично) сами да си управляват/прехвърлят домейна могат ли или ти си им го отстъпил само за ползване (аз като клиент не бих се сългасил)
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Става въпрос за долна наглост. Опит-а е за кражба на парите + клиента + домейна.
Относно клиента - няма да се премести при никого.
Относно домейна, след безхаберно отношение към мейлите, прехвърлих всички домейни да са на мое име. Ако някой си го иска - давам му го. Но не се е случвало. Едноственото което се случва е да си поръчват още сайтове и нови домейни.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Пак не ми стана ясно как ще ти отмъкнат домейна като прехвърлянето може да стане само от теб (или ако някой ти знае паролата за системата където ги поддържаш - примерно godaddy и на email-a с който са регистрирани) - нали са на твое име?
А иначе относно обаждането - да не би да е била служителка на фирмата където им хостваш сайтовете (предположение) - т.е. да не би да е било нещо като напомняне без идея да им вземат парите.

Ама все пак като цяло изглежда като опит за измама подобна на телефонните на които звънят на пенсионери и ги карат да занесат пари еди къде си щото внукът им катстрофилатл и т.н. Така че не е лошо случаят да получи гластност за да се предпазят други хора.
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Бе да не са от регистратора?

Те нямат навика да звънят на БГ клиенти :) (Конкретно неговия регистратор)
 
Re: ВНИМАНИЕ - ОПИТ ЗА КРАЖБА НА КЛИЕНТИ!

Аз затова всички напомняния за домейни и хостове правя по е-мейл, а не - Иван се обажда, Драган се обажда - е-мейла е официален документ и е черно на бяло и се вижда кой с кой работи
 

Горе