SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

bobbydigital

New member
Ако имате дебитна VISA Electron и ви е за преиздаване, ви очаква изненада, ще получите maestro. Съответно ако ви е вързана с epay и paypal познайте какво ще стане :).
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Ако имате дебитна VISA Electron и ви е за преиздаване, ви очаква изненада, ще получите maestro. Съответно ако ви е вързана с epay и paypal познайте какво ще стане :).

а какво ти казаха като отказа да получиш Маестро?
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

с всичко внимавайте в тази банка

Много правилно аз имам покупка с тяхна кредитна карта на стойност 1600 с лихвата от преди близо две години и малко от година на сам всеки месец внасям по 100 лв. в нея преди внасях точната месечна вноска която беше 55 на месец. Миналият месец когато си внесох предпоследната вноска поисках да разбера колко ми остава още да плащам и се оказа че съм имал още 1600 лв. :D . Изгледах я като ударен с мокър парцал сега си търся всички вносни бележки за да си направя справка за мен си и да видя какво ще излезе. Но вече никога се не хващам с тази банка за нищо на света.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

а какво ти казаха като отказа да получиш Маестро?

казаха ми добре, дай да я унищожим след 10 дена ела пак да ти дадеме visa стом толкова държиш :) егати смешниците.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Може би най-задръстената банка в БГ.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Аз отдавна съм се отказал от тази банка. Не се лъжете да бъдете клиент на тази банка. Има толкова други коректни банки в България.
Ти като си подписвал договора с тях нали си подписал за ВИЗА а не за Маестро, не може така без предизвестие да нарушават договора между вас. За това има една институция КЗП, драсни им един имейл с копие от договора.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Аз вече се разведох с ВСИЧКИ БГ банки... Имам една Moneybookers и една OKpay...
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Мда, позната врътка :) Имат тая практика от 2009 поне. Тогава беше някакъв бъг в системата им ..

Общо взето отивате поне месец преди изтичането на картата и заявявате, че искате VISA (electron), а не глупост като маестро и всичко става ок.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Общо взето отивате поне месец преди изтичането на картата и заявявате, че искате VISA (electron), а не глупост като маестро и всичко става ок.

еми то така и стана, аз като никога забелязах, че ми изтича картата, ходих в началото на месеца питах казаха ела към края, ама от къде мога да предположа, че ще ми издадат маесто :eek: вместо същата. :eek:

Ти като си подписвал договора с тях нали си подписал за ВИЗА а не за Маестро, не може така без предизвестие да нарушават договора между вас. За това има една институция КЗП, драсни им един имейл с копие от договора.

Тази карта я имам сигурно от 6-7 години договор едва ли мога да намеря. За КЗП въобще и не искам да чувам :) по - добре далече от тия.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Да не отварям нова тема. Няма да коментирам колко добра е Пощенска банка.

Обаче забелязах, че имат Дебитна VISA обаче не Електрон. цък забележете, че има отделно Виза Електрон секция и като вид явно са различни.

Някой да е имал подобна, или да каже нещо по въпроса?
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Втори пост...

Нещо форума е сбъгясан - редовно пуска по 2 поста а точно днес специално цъкнах 1 път и ми каза "Изчакайте 30 сек преди да пуснете втория пост". Само казвам.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Като гледам е подобна на дебитните Мастъркард на Сосиете Женерал. На вид изглежда кредитна, но си е дебитна. Лошото, че в Пощенска нещата са много мудни. Навремето си осербрявах чековете при тях, обаче за най-малкия проблем било то по сметката или за картата, пишеш някакви молби, на които чакаш отговор по един месец и ако не те удовлетворява отговора, пишеш и така до безкрай. Да не говорим, че ВИНАГИ има опашки в офисите им и работят ужасно бавно. Катто гледам и таксите са леко удебелени.

Затова харесвам Сосиетето, каквото и да стане, звънваш един телефон (безплатен) и след минути проблемът е решен. Вярно, че в някои клонове се опитват да пробутват номера с молбите, но ако си по-настоятелен, те звънят.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Работодателят ми имал договор с пощенска банка и не можело да си получавам заплатата в друга банка. Затова се набих там и ми издадоха дебитна VISA CLASSIC. Гледах много странно като ми казаха, че е дебитна... За това "удоволствие" плащам по 1.40 на месец и то даже не е за картата ами за разплащателната сметка.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

да, и при мене като стана гафа, писах на некъв мейл да се оплаквам и тия с цялата си наглост ми викат "ми добре извинявай, искаш да ли да ти издадем класик :)" дето излиза няколко пъти по скъпо от електрон, да не говорим че ми трябва само за интернет :) - пълни смешници.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Работодателят ми имал договор с пощенска банка и не можело да си получавам заплатата в друга банка. Затова се набих там и ми издадоха дебитна VISA CLASSIC. Гледах много странно като ми казаха, че е дебитна... За това "удоволствие" плащам по 1.40 на месец и то даже не е за картата ами за разплащателната сметка.
Знам, че е много трудно, но подобни договори са незаконни, а по кодекс на труда можеш да получаваш заплатата си където си искаш (в банка по избор). С някои работодатели можеш да излезеш на глава, с други не :(
Като цяло обаче договорите на Пощенска банка (с работодателя) не съдържат точно конкретния текст и много трудно може да бъде доказано подобно нещо :(
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Иво, по закон може би е така, но понеже съм имал клиент кредитен посредник и знам със сигурност, че банките искат заплатите да се превеждат парите за заплати при тях, за да отпуснат бизнес кредит. И не говоря само за една банка.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Иво, по закон може би е така, но понеже съм имал клиент кредитен посредник и знам със сигурност, че банките искат заплатите да се превеждат парите за заплати при тях, за да отпуснат бизнес кредит. И не говоря само за една банка.
Има една разлика, да не бъркаш само нещата: някои банки изискват всички заплати да се плащат през сметка на работодателя в банката. Това е различно.
Но ДА, много банки имат изискване и служителя да получава заплатата си в сметка в същата банка (това е незаконно и трудно доказуемо).
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

Има една разлика, да не бъркаш само нещата: някои банки изискват всички заплати да се плащат през сметка на работодателя в банката. Това е различно.
Но ДА, много банки имат изискване и служителя да получава заплатата си в сметка в същата банка (това е незаконно и трудно доказуемо).

и то само за да се избегнат таксите на междубанковите плащания.... тъпо но факт.
 
Re: Внимавайте с дебитните от Пощенска банка

и то само за да се избегнат таксите на междубанковите плащания.... тъпо но факт.
Не е само това. Това е бял кахър. Истината е, че тази политика генерира много бизнес на банките и много проблеми на служителите (особено ако имате кредит и се преместите на нова работа, където Ви задължат). Тъкмо писах по темата.
 

Горе