SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за сео

nobreak

New member
Здравейте. Имам примерно интернет "магазин", в който потребители могат да побликуват безплатни оферти, като има и абонаментни планове за над определен брой оферти. Магазинът е с n на брой категории и искам да го оптимизирам примерно да се класира добре за ключова дума "безплатни обяви". Въпросът ми е дали ще има ефект ако в META Description и META keyword на всички категории присъства ключовата дума или ще има обратен или никакъв ефект?
Благодаря.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

Да, за беклинковете ясно мятам тук там :) нисшата е с голяма конкуренция...

Много голяма ако питаш мен :).
 
Re: Въпрос за сео

:)

Въпросът ми е дали ще има ефект ако в SEO META Description и SEO META keyword на всички категории присъства ключовата дума или ще има обратен или никакъв ефект?

SEO META Description ли?

Въпроса е какво подразбираш под "ефект" за да знаем какъв е обратния.

За SEO Meta не знам, но meta description само променя вида на снипета, не повече.
 
Re: Въпрос за сео

:)



SEO META Description ли?

Въпроса е какво подразбираш под "ефект" за да знаем какъв е обратния.

За SEO Meta не знам, но meta description само променя вида на снипета, не повече.

За meta description става дума, копирах го направо от админ панела и за това е това seo отпред.:) Ефект имам в предвид - полужителен, да се класира по напред...ама едва ли не си ме разбрал
 
Re: Въпрос за сео

Ефект имам в предвид - полужителен, да се класира по напред...ама едва ли не си ме разбрал

Едва ли не си видял отговора? :)
 
Re: Въпрос за сео

Според гн. Кътс, meta description и meta keywords нямат никаква тежест за гоогле. Може да получиш повече кликове ако имаш ясни и атрактивно написани meta descriptions, ако търсачката реши да ги исползва при извеждането на резултатите все пак.
 
Re: Въпрос за сео

Според гн. Кътс, meta description и meta keywords нямат никаква тежест за гоогле. Може да получиш повече кликове ако имаш ясни и атрактивно написани meta descriptions, ако търсачката реши да ги исползва при извеждането на резултатите все пак.
Аз лично не съм много съгласен.
meta keywords няма никакво значение, но да кажете, че meta descriptions няма отношение или влияние е меко казано несериозно!
Особенно когато става въпрос за страници в които няма текст, а картинки, набор от категории (сайт за обяви) и т.н.
В случая снипета се взима именно от meta description-а (ако сайтът не е в DMOZ, тогава първо там гледа) и ако в него няма нужните ключови думи, то няма и как сайта да излезе по тези думи. Това е все едно в една нормална страница, с текст, да разчиташ само на тайтъла че ще излезе по ключовата дума, без да я използвате в контента на страницата.
А в случая meta description-а заменя контента и казва на бота за какво става въпрос на съответната страница.
Може ли цитат към това къде М. Кътс е казал, че meta description-а не влияе?
Снипета се вима от:
- контента на страницата
ако там не намери релевантен текст
- DMOZ
ако и там го няма сайта
- meta description-а
А ако и тук го няма, то по конкурентни думи сайтът няма да бъде класиран на високи позиции, само с един тайтъл.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

Това нали го тествахме вече?
Думата корабоспасяванца бе написана първо в мета описанието на един мой сайт. Стои в него вече колко време. И както може да се види, самия сайт продължава да го няма в SERP.

Между другото, при втория тест, който бе за ключовата дума ведрокопане, страницата с мета описание и към днешна дата не излиза в SERP, за разлика от другия.
 
Последно редактирано:
Re: Въпрос за сео

Я покажи пример, в който ключовите думи са само в мета дескрипшъна.
Далече не трябва да ходиш:
Тук мислиш ли, че 1-те 2 сайта ако бяха с дескрипшън без ключовите думи, ще са на тези позиции?
Не казвам, че думата я няма изобщо в страницата, но това което има, не е достатъчно и ти го знаеш не по-зле от мен.
Или тук, първият сайт, дали ще е на това място без правилно създаден дескрипшън?
Ако им махнем дескрипшъните изцяло дали ще си запазят позициите?
По логиката, че дескрипшъна няма никакво значение, би трябвало да си седят на тези места.
Но аз съм убеден, че ще излетят далече от 1-ва страница.
 
Re: Въпрос за сео

Прочети темата за която дадох линк в предното ми мнение и може да промениш своето, макар и да не е сигурно...
Що се отнася до двата примера, които ти даваш:
1. Няма въобще да коментирам сайта на първо място, много от съфорумците са наясно защо.
2. Ако смяташ, че ключовата дума, трябва да я има в мета описанието за конкурентни търсения, моля те кажи ми защо я няма тук в резултат номер 2?
Без лоши чувства ;D
 
Re: Въпрос за сео

Прочети темата за която дадох линк в предното ми мнение и може да промениш своето, макар и да не е сигурно...
Що се отнася до двата примера, които ти даваш:
1. Няма въобще да коментирам сайта на първо място, много от съфорумците са наясно защо.
2. Ако смяташ, че ключовата дума, трябва да я има в мета описанието за конкурентни търсения, моля те кажи ми защо я няма тук в резултат номер 2?
Без лоши чувства ;D
Май грешно съм прочетен или разбран.
Аз не казвам, че ключа трябва да е САМО в дескрипшъна.
Естествено, че трябва да го има и в страницата и в тайтъла.
1-вия пример, не го гледай, гледай 2-рия. и примера с обявите.
Аз казвам единствено, че дескришъна влияе на серпа и нищо повече.
 
Re: Въпрос за сео

Аз казвам единствено, че дескришъна влияе на серпа и нищо повече.
Дай някакво доказателство за това? Има редица косвени, които подсказват обратното.
В примерното търсене, което аз съм показал, сайта на второ място няма ключовата дума в мета описанието. Ако влияе, по начина, по който се опитваш да го представиш в случая с обявите, защо той е по-напред от другите?
 
Re: Въпрос за сео

Дай някакво доказателство за това? Има редица косвени, които подсказват обратното.
В примерното търсене, което аз съм показал, сайта на второ място няма ключовата дума в мета описанието. Ако влияе, по начина, по който се опитваш да го представиш в случая с обявите, защо той е по-напред от другите?
Аз казвам мнение единственно от опита който имам.
т.е. имал съм случаи, когато клиента не иска да променя нищо по съдържанието на страница и благодарение на изменения в дескрипшъна, а от там и на снипета, сайтът излиза в топа.
Аз пак питам, ако махнем дескрипшъните на ония сайтове, дали ще седят в топа?
Така и не получих отговор.
Ако няма никакво значение, значи ще си остане там?
Правилно ли да разбирам?
А за примера, не съм правил анализ защо е там, най-вероятно силни бекове с нужният анчор.
А това че в снипета го няма нищо фатално няма в това.
 

Горе