SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос към SEO спеиалистите

whitemen

New member
Имам следния въпрос, ще го обесня така:
В "Свежо" след два дена ти "потъва" статията, ако няма интерес към нея. Въпреки, че никъде не можеш да я намериш на сайта, тя си е там. Излиза, като отовриш личния си профил или като я потърсиш в Гугъл. Въпреки това не се вижда реално в сайта.
Въпросът ми е къде точно или по-скоро как точно я крият, без Гугъл да им отчита "скрита информация" и да ги банва за което?!
Благодаря
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Защо реши че е скрита информация? След като се вижда от профила ти, значи не е скрита. От таговете също ще е видима. А и това не е много SEO въпрос ... :)
Реално страницата си е достъпна, независимо дали има 0, 1 или 200 връзки от сайта
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Защо реши че е скрита информация? След като се вижда от профила ти, значи не е скрита. От таговете също ще е видима. А и това не е много SEO въпрос ... :)
Реално страницата си е достъпна, независимо дали има 0, 1 или 200 връзки от сайта

Няма значение, как се нарича, нито дали е SEO или не, - аз виждам във всичко SEO възможност :) ....
Интересува ме само как става? Ако имаш желание ми обесни моля...
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Извинявам се, че явно не съм обеснил по-точно: Интересува ме как става "скриването", а не как се намира една статия?!
А се обръщам именно към SEO специалистите, защото те са за мен върха на "хранителната верига" в интернет :)
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Добре няма значение как се казва и дали има скриване или не...След като не се вижда от никой потребител на сайта, мен ме интересува как става - да има информация, но тя да не се вижда от потребителите?! Ох явно аз не мога да обесня... Никой ли не вдява какво питам :)
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Извинявам се, ако нервирам някой с упоритостта си...
Да ама не... когато напиша заглавието на статията в търсачката на "Свежо", ми излиза: "Няма намерени резултати."... Статията я няма и в разделите на сайта... Писах на админите и те ми обесниха, че статията потъва след определен брой дни, затова и не се вижда...Да но когато, напиша заглавието на статията в Гугъл, ми дава препртака към сайта и ми показва, че е там...Т.е. тя си е там, само дето не се вижда...от потребителите на сайта...
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

И ти как я виждаш? :)

Влизам в личния си профил в "Свежо" или след като ме препрати Гугъл...Но ако я търся директно в сайта, чрез търсачката или в глариите за новини я няма...
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

пробвай с по - къс израз за търсене по - дългите изрази не ми ги намира и на мен
до 20ина символа е ок
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

пробвай с по - къс израз за търсене по - дългите изрази не ми ги намира и на мен
до 20ина символа е ок

Ох най-после някой ме разбере за какво говоря, имаме напредък :)
Ок, продължавам: Естествено, че се сетих за по-къси изрази, опитах даже и с единична дума...Няма и няма :) Статиите са 3 на брой опитах с всичките, всякакви варианти...не излизат и това е :)
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Ето как става:
Търсачка на Свежо е смотана и не намира по заглавието статията.
А твоята страница се намира на страница 123812731 и затова потребителите трудно стигат до нея. Тя не е скрита - могат чрез профила, таговете или страниците да стигнат до нея.
Това става по начин, по който работят повечето системи за управление на съдържанието. Имаш страниране на резултати, тагове, категории и т.н.
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

при мен се получава с статии на 2г
и вярно пробвай с текст от описанието
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Криеш я много просто, става на всякаква платформа:

1. не слагаш търсачка, или си пишеш търсачка, която да търси само в RSS-а на сайта ти т.е. в последните публикации

2. махаш всички линкове към архивите

3. махаш всички навигации "стари публикации" и подобни

et voila elle disparaît или казано по нашенски "она чезна"
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Криеш я много просто, става на всякаква платформа:

1. не слагаш търсачка, или си пишеш търсачка, която да търси само в RSS-а на сайта ти т.е. в последните публикации

2. махаш всички линкове към архивите

3. махаш всички навигации "стари публикации" и подобни

et voila elle disparaît или казано по нашенски "она чезна"


Благодаря BullBlogger, НАЙ-ПОСЛЕ :D...ще пробвам...

Само да кажа, че съм пробвал всички варианти, със заглавие и съдържание, по една дума и в съчетание...При мен не излизат :)
Затова за момента приемам отговора на BullBlogger за миродавен...:)

Благодаря ти още един път за отделеното време, както и на всички, които взеха участие в дискусията...
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

хм, малко съм изненадан, че прие отговора ми с такъв ентусиазъм. Ще внеса няколко пояснения - дефакто страниците не изчезват от сайта, ти просто ги скриваш за редовия посетител. Като няма линкове към тях, посетителят не може да ги намери. Ако приемем, че позволиш на всеки юзър да пише в сайта ти (собствен блог или просто статии), то той би могъл да вижда своите публикации в профила си т.е. ще се получи нещо като свежо-то. Ако гугъл е индексирал страницата тя ще се появява в резултатите при търсене, все пак тя си е там, просто линковете от главната страница към нея са изтрити. Ако търсачките не са индексирали страницата е много вероятно и никога да не я индексират - като няма линкове, които бота да следва няма как да намери старата публикация. Така, че ако искаш страниците да са видими от търсачките но "невидими" за потребителите тогава се постарай страниците да се индексират преди да премахнеш линковете към тях.

Ако искаш НАИСТИНА да показваш едно на гугъл а друго на потребителите не е това начина.
 
Re: Въпрос към SEO спеиалистите

Рогати, остави го да си чупи главата. Нека намира СЕО възможности :)
 

Горе