SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

В пясъка ли съм?

masterweb

New member
Един от сайтовете който имам вече не получава никакъв трафик от Г.

За site:site.com се появява на първа позиция и всичко е в индекс
За site.com се появява също на първа позиция, но за всички останали търсения SERP се е сринал

В sandbox-a ли съм? Дайте съвети.
 
Re: В пясъка ли съм?

Чакай сега... с командата site:site.com се проверява колко индексирани страници в Гугъл имаш. Какво значи, че се появяваш на първа позиция? Всички резултати по тази команда ще показват само твоите индексирани страници.
Когато пък напишеш в Гугъл site.com (името на домейна ти) е нормално да излизаш на първа позиция, все пак това е твоят домейн, а ти търсиш точно неговото име.
За да излизаш на по-предни позиции по всички други търсения, нещата опират до SEO оптимизация. Оптимизирал ли си сайта си за най-релевантните за него ключови думи? Някога заемал ли е високи позиции, за да се е "сринал" към момента? Дай линк към сайта да видят и останалите колеги за какво иде реч, ако не е конфиденциална информацията...

Поздрави!
 
Re: В пясъка ли съм?

"В sandbox-a ли съм? Дайте съвети."

Не не си в Sandbox.
 
Re: В пясъка ли съм?

Чакай сега... с командата site:site.com се проверява колко индексирани страници в Гугъл имаш. Какво значи, че се появяваш на първа позиция? Всички резултати по тази команда ще показват само твоите индексирани страници.
Когато пък напишеш в Гугъл site.com (името на домейна ти) е нормално да излизаш на първа позиция, все пак това е твоят домейн, а ти търсиш точно неговото име.
За да излизаш на по-предни позиции по всички други търсения, нещата опират до SEO оптимизация. Оптимизирал ли си сайта си за най-релевантните за него ключови думи? Някога заемал ли е високи позиции, за да се е "сринал" към момента? Дай линк към сайта да видят и останалите колеги за какво иде реч, ако не е конфиденциална информацията...

Поздрави!

Аз питам дали имам Google penalty ти ми изнасяш лекции. Нормално при наказание дори при site.com нямаше да се появя налаи?
 
Re: В пясъка ли съм?

Аз питам дали имам Google penalty ти ми изнасяш лекции. Нормално при наказание дори при site.com нямаше да се появя налаи?
При едва 2 коментара и такова държание се оправяй сам, мой човек.
 
Re: В пясъка ли съм?

то да го е страх да ти отговори човек :)

командата може да ти показва дори и да си с пеналти, може по ключовите ти думи да си на 200 и отгоре място и пак да ти показва 1000 индексирани страници

тук пробва ли по kw?
 
Re: В пясъка ли съм?

Един от сайтовете който имам вече не получава никакъв трафик от Г.

За site:site.com се появява на първа позиция и всичко е в индекс
За site.com се появява също на първа позиция, но за всички останали търсения SERP се е сринал

В sandbox-a ли съм? Дайте съвети.

Явно да.
Дублирано съдържание?
 
Re: В пясъка ли съм?

5 коментара и 10 различни мнения
а вие сте едни SEO-та :)
а тей кажи им го...:D:D тука само дизайнери и SEO специалисти свиквай :D:D
 
Re: В пясъка ли съм?

офффтоп: masterweb, биеш рекорда по брой rep. коментари =)
Дай сайта/по кои позиции падна/какви позиции е заемал?
Също така дали се е променила индексната база на сайта - колко рез-та ти вади site:site.com и дали има промени от миналата седмица.
 
Re: В пясъка ли съм?

Чакай сега... с командата site:site.com се проверява колко индексирани страници в Гугъл имаш

Чакай ти сега... с командата site: се проверява също дали имаш определен вид пеналти.

Само че, ти това явно не го знаеш.
 
Re: В пясъка ли съм?

Един от сайтовете който имам вече не получава никакъв трафик от Г.

За site:site.com се появява на първа позиция и всичко е в индекс
За site.com се появява също на първа позиция, но за всички останали търсения SERP се е сринал

В sandbox-a ли съм? Дайте съвети.

1) напълно прав си, че питаш точно за първата позиция на site.com - ако един сайт е песимизиран в дадена търсачка, то явен признак за това е сриването от 1-во място в търсачката ДОРИ на самото име на сайта!

2) доколкото разбрах сайтът има доста индексирани страници - в такъв случай просто вземи някое нискочестотно запитване (или част от текста) и ако и там не си на първа страница - най-вероятно си в пясъка, но ако пробваш само с ВЧ-запитвания - няма как да разбереш!

3) не се нервирай толкова - форумът е отворен, затова е нормално тук да се подвизават както "любители", така и експерти, и като следствие от това разнообразие има вероятност да получиш куп некомпетентни отговори! ако това те нервира, има друго решение - четеш внимателно темите на форума, избираш си човека, който според теб наистина е профи, и му пишеш ЛС. без да правя реклами, мога да дам пример с бг-кулинара (дори не знам кой е и откъде има такива познания) - пише кратко и мътно, но винаги в 10-ката! ако се поразровиш - сигурно ще намериш и други експерти. аре наздраве!
 
Re: В пясъка ли съм?

ааа анджак! ей за тва говорех! винаги кратко и ясно!

P.S. пия от всичко и по много :) няма по-богата от кьор-софрата!
 

Горе