SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Големият брат ще ни следи през интерфейс!

vstoykov

New member
Приеха на първо четене промените в Закона за електронните съобщения (902-01-52):

ЗА: 100
Против: 74
Въздържали се: 5.

Вече ще ни следят през "интерфейс". Подобни текстове бяха отхвърлени от конституционния съд на други държави, очаква се и нашият конституционен съд да ги отхвърли.

Свежо: Парламентът прие промените на ЗЕС.
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Крадци на свобода. Дано, този път, поне са рабрали за какво гласуват, че напоследък май и с това не са наясно

Щом системата е контролируема и създадена от хора, то е ясно че с нея ще се злоупотребява, в случая най-застрашени са депутатите :)
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Какво подяволите значи това "ще ни следи през интерфейс"?

очаква се и нашият конституционен съд да ги отхвърли
Съмнява ме!
 
Последно редактирано:
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Ревахме за бате Бойко, на ви сега бате Бойко :) Мисля си че, идеите на малките рибки случайно пробили, ще бъдат незнаино как откраднати чрез т.нар полицейски оператори в полза на трети лица. Иди доказвай след работа с кой се е срещал куката, и каква информация е продал :)

П.С. - Това е лично мое мнение, и не ангажирам никого с него. Просто си мисля, че за съжаление ще стане точно така, ако приемат този закон. Не че и аз не го подркепях ББ, но да ме слагат под общият знаменател с разни "Крокодили" и "Нагли", нещо не виждам аз къде се вписвам в картинката :)
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

определено голяма простотия на българските политици.

Бат Бойко не е единствен които се опитва да прокара този закон, правителството на Станишев също имаха тези мераци и почти успяха, цялата работа е обсолютна простотия прилича на мерене на пишки между бат Бойко и Станишев.

Май ще минем всички на анонимни проксита пак да ходият да ги следят тях.
А пак о гоогле пусна публичен ДНС. Ще се намерят и други.
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Аз мисля, че и без закон, ако някой иска да те следи конкретно теб, ще намери начин как да го направи.
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Май ще минем всички на анонимни проксита пак да ходият да ги следят тях.

е и как смяташ да стигнеш до проксито? нали идеята е да имат достъп до всички заявки, които си изпратил до локалния си нет доставчик. това, че ползваш прокси те спасява само частично - ако разследват входящите на някой сайт. Ако гонят теб тогава проксито не ти върши работа май. :confused:
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

е и как смяташ да стигнеш до проксито? нали идеята е да имат достъп до всички заявки, които си изпратил до локалния си нет доставчик. това, че ползваш прокси те спасява само частично - ако разследват входящите на някой сайт. Ако гонят теб тогава проксито не ти върши работа май. :confused:
Е как? То нали последващите заявки минават през проксито - трябва да изискат и логовете от проксито за да разберат какво си отварял. Те виждат само определен брой заявки към проксито ...
Друг е въпроса, че за 200 лева си купувам лаптоп - без документи ... без нищо и ще разцъкам отключените WIFI из София - ще ме хванат за шперца тогава -нито по мак адрес, нито по нищо :)
 
Последно редактирано:
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Големия брат е навсякъде, на много места има камери и тн. Както и по-нагоре казах, ако искат , ще те хванат. Преди години имаше един филм Public Enemy с Уил Смит, там беше нещо подобно - банкомати, камери, интернет, телефон - винаги знаеха къде си.
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Много шум за нищо. Както винаги у нас...

Та те дори не знаят още какъв е този "интерфейс".

Разбира се, "нашите хора" дето трябва да им се направи бизнес да спретнали вече бизнес план, предложили са следящи системи и 'интерфейс'.

Остава само да видим, как тези неща ще бъдат внедрени. Едва ли кварталния ви доставчик ще инвестира $20,000-$100,000 за тоя дето духа.
Или пък хостинг компанията ви....
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

А възможно ли е примерно БТК или някой друг доставчик да им се опъне и да каже "Няма да следите нашите потребители".?
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Не смятате ли че малко пресилвате нещата?

Ако не правя нищо незаконно какво като ме следят? То и сега ако искам мога да пусна след всеки един частен детектив и ще ми събере цялата информация какво правите, къде пътувате и коя ч...те. А се бунтувате против това полицията да може да следи с кой си говорите по телефона ..., а не какво!?

В нашата фирма сложиха преди години камери на много места. Първия месец ги мислех, сега даже не се сещам за тях.

До сега не съм чул нито един смислен довод защо полицията да не знае кой с кого (а не какво) говори.
Ако се притеснявате, логикате е че има какво да криете ...
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Да не говорим, че под следене се имаше предвид следното:
- телефонни разговори
- продължителност на разговора
- кой с кого е приказвал
- от коя клетка и в колко часа

Това го гледах по парламентарен контрол. Бай Цецко това обяснява на депутатите: че не става въпрос за следене на конкретната кореспонденция и запис на телефонния разговор.

А ако си мислите, че досега не са ни записвали и подслушвали, не знам от коя планета падате....
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

тед, много е просто. Понякога в разговорите има конфиденциална информация. Ако тя е достъпна за сульо и пульо, нещата не са на добре. Нека има подслушване, НО да е под съдебен надзор.

Да не говорим, че сериозните играчи си намират начин да си кодират съобщенията.
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

На мен ми е интересно как всички говорят, че ще следят съобщенията по скайп... абе тея в какъв свят живеят бе?? На Германия (която е една от най-силните държави в света) не и позволиха, а пък някаква си мизерна страна на Балканите, ще позволят.. аййй сиктир..
 
  • Like
Реакции: ragi
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Този с червеното квадратче само да знае, че като си е сложил мобилен телефон в джоба вече си е сложил чип и го следят. И тези които могат да го следят са готови да продат тази информация ако някой плати.

За второто червено квадратче - да не правя нищо незаконно и не ми пука дали ще ме следят или не :)

bgkulinar писах кой с кого, а не какво, за второто си остава съдебен надзор
 
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Аз съм твърдо убеден, че ще изям червените квадрати, но ще ви кажа и моето мнение и наблюдения. Всички пререагирате все едно ще ви гледат в къщата с камери. Замислете се по колко начина могат да ви гледат, слушат или даже да живеят с вас ако искат (полицията и техни конкуренти). Тези които искат да се спре закона ей така няма да постигнат нищо. Трябва да се протестира със създадени точни неща примерно:
1.Не искаме случайни хора да могат да гледат разпечатки и други данни.
2.Не всички окръжни съдии да могат да гледат и да дават разрешения.
3.Да не ..
4.да ...
Кокретни идеи и всички да застанат зад тях. Така да ревем това е против нашата свобода и т.н. няма да направим нищо.
Аз ще ви дам следният пример.
В Германия и по-точно Бавария полицията може да те обискира на улицата 3 пъти ако иска и го правят. Ако си влязъл в контакт с някой "бандит" ти ставаш заподозрян и теб почват да те подслушват по телефон и т.н. без отделни разрешителни. Подслушват се разговорите, не разпечатки с кой си говорил и колко. Там взимат преводач слагат го със слушалките и превежда от съответният език. Никой не се чувства с нарушени права, градовете в Бавария са с най-ниска престъпност макар и пълни с чужденци (гърци, турци, араби, българи, африканци и т.н) Това, че някой го е страх да не му видят с кого говорил и какво правил в интернет не е много наред. Ако има за какво да те следят ще те следят много по-отдавна от сега. По-добре да се озакони и да се ограничи достъпа на тази дейност, отколкото да се прави от разни служби, които не дават обяснение на никой и нищо.
Има по-важни и критични работи свързани с работата на правителството и те се забравят или остават на заден план.
Ето и какво е най-важно според мен: Задържането на стотици милиони задължения към фирми (ДДС,обществени поръчки и т.н) това е големият проблем.
Когато фирмените задължения са в такива високи мащаби ще започнат фалиране на малки фирми, които нямат пари да плащат заплати, наеми и други разходи.
Когато някой го уволнят мисля, че ще му е през ... дали го подслушват или не :)


Весела Коледа приятели от мен бъдете позитивни.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

Аз съм твърдо убеден, че ще изям червените квадрати, но ще ви кажа и моето мнение и наблюдения. Всички пререагирате все едно ще ви гледат в къщата с камери. Замислете се по колко начина могат да ви гледат, слушат или даже да живеят с вас ако искат (полицията и техни конкуренти). Тези които искат да се спре закона ей така няма да постигнат нищо. Трябва да се протестира със създадени точни неща примерно:
1.Не искаме случайни хора да могат да гледат разпечатки и други данни.
2.Не всички окръжни съдии да могат да гледат и да дават разрешения.
3.Да не ..
4.да ...
Кокретни идеи и всички да застанат зад тях. Така да ревем това е против нашата свобода и т.н. няма да направим нищо.
Аз ще ви дам следният пример.
В Германия и по-точно Бавария полицията може да те обискира на улицата 3 пъти ако иска и го правят. Ако си влязъл в контакт с някой "бандит" ти ставаш заподозрян и теб почват да те подслушват по телефон и т.н. без отделни разрешителни. Подслушват се разговорите, не разпечатки с кой си говорил и колко. Там взимат преводач слагат го със слушалките и превежда от съответният език. Никой не се чувства с нарушени права, градовете в Бавария са с най-ниска престъпност макар и пълни с чужденци (гърци, турци, араби, българи, африканци и т.н) Това, че някой го е страх да не му видят с кого говорил и какво правил в интернет не е много наред. Ако има за какво да те следят ще те следят много по-отдавна от сега. По-добре да се озакони и да се ограничи достъпа на тази дейност, отколкото да се прави от разни служби, които не дават обяснение на никой и нищо.
Има по-важни и критични работи свързани с работата на правителството и те се забравят или остават на заден план.
Ето и какво е най-важно според мен: Задържането на стотици милиони задължения към фирми (ДДС,обществени поръчки и т.н) това е големият проблем.
Когато фирмените задължения са в такива високи мащаби ще започнат фалиране на малки фирми, които нямат пари да плащат заплати, наеми и други разходи.
Когато някой го уволнят мисля, че ще му е през ... дали го подслушват или не :)


Весела Коледа приятели от мен бъдете позитивни.

От утре очаквам от теб да публикуваш във форума всичката си лична кореспонденция. Много сте ми смешни и жалки. И сега може да те подслушва всеки - но НЕЗАКОННО, всеки може да убива, коли, беси, но НЕЗАКОННО.
Никой не говори, че има какво да крие. Тези които имат какво да крият, го крият, има си начини и ги знаят ... Елементарно е - всяка седмица нов GSM и нова сим карта. Нов лаптоп и публичен WIFI ... които има какво да крие - го крие
Този с червеното квадратче само да знае, че като си е сложил мобилен телефон в джоба вече си е сложил чип и го следят. И тези които могат да го следят са готови да продат тази информация ако някой плати.
Даже са ти малко червените квадратчета - отивам в една заложна къща и си купувам 30 телефона за без пари. Пращам един мангал и си купувам 50 прими, би конекти, фрог нещо си и други подобни и ще ме следиш за ...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Големият брат ще ни следи през интерфейс!

bgkulinar писах кой с кого, а не какво, за второто си остава съдебен надзор

В областта на бизнеса, кой с кого и кога, е много съществена информация, която детектив надали ще може да набави пълноценно по ред причини.

Относно неслучайните хора, не знам гледате ли новини, но точно последните дни се разнася случая как шеф на кат е изнесъл информация за време, суми и маршрути на охранявани междубанкови трансфери. Е именно "избрани" имали достъп до тази информация.

Ини как изчезва секретен доклад от кабинета на премиера? Стегнете се малко! С пари всичко става явно там.

Относно закона аз съм против единствено срещу частта с интерфейса. Останалото са смислени неща до голяма степен и нямам възражения.

Ако вземат та си го приемат ще почна да предлагам услуга "VPN Exit" сами може да се сетите какво ще прави и от къде ще излиза.
 
Последно редактирано:

Горе