SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Готви се нещо от Google отново...

Re: Готви се нещо от Google отново...

При мен, гледам, че за част от ключовите думи , след големия спад, в момента дори подобри позициите... но за други положението е много зле....
 
Re: За: Готви се нещо от Google отново...

Re: За: Готви се нещо от Google отново...

Големи порязвания днес спад с над 15% заради новия алгоритъм в google images


Това се дължи на новия изглед при търсене на имиджи.. за БГ още не е засегнато, но за USA е.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

И при мен има спад от към снимките, пак ще ядем теслата с тия промени от Г.
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Днес пак е лудница, животното продължава да пасе усърдно вече 5-ти ден :)
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...

Днес пак е лудница, животното продължава да пасе усърдно вече 5-ти ден :)
Абсолютно! Този път при мен в 1 ниша има доста покачване, а в другите голям спад.
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...

40% спад в трафика към момента. Миналата година по това време пак ми бяха намазали ските, но след месец и половина си възвърнах трафика, сега обаче май раната ще е по-дълбока :|
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

няма ли да се спре да видим кво да праим най-сетне :D
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...

няма ли да се спре да видим кво да праим най-сетне :D
Да спира вече, че ще ми докара инфаркт :D Говорейки в цифри за трафик, аз съм ощетен с около 6000-7000 уникални на ден
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Според данните от Search Engine Fluctuation Charts :: SERPmetrics, вчера е имало огромен пик за топ 100. По-голям и от 17-ти януари и от Панда #24.

serp.jpg
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

Аз за пръв път виждам такава голяма промяна в този инструмент за Гугъл.
(Винаги като видя този сайт и си мисля, как на Бинг чертата се ветрелей като шантава всеки ден и на никой не му пука, а тази на Гугъл само да помръдне леко и целия свят полудява :D)

EDIT: Ще видим утре колко градуса ще покажат за вчера и мозовците.
 
Последно редактирано:
Re: За: Re: Готви се нещо от Google отново...

Re: За: Re: Готви се нещо от Google отново...

Да спира вече, че ще ми докара инфаркт :D Говорейки в цифри за трафик, аз съм ощетен с около 6000-7000 уникални на ден

Зле е. Аз от 2 сайта с около 4к :))
 
Re: Готви се нещо от Google отново...

Каквото и да правят резултатът при мен е следния..... Рязък огромен спад за период около 10 дни и трафикът се срина доста. Към днешна дата всички позиции се оправиха дори с леко покачване към по-добро.

Това което ми прави впечатление, че доста "отпадък" изчезна от серпа. В същото време наблюдавайки webmaster tools-а ми прави впечатление, че Google, ми е индексирал нови над 6000 страници които до миналата седмица явно не е виждал.
 
За: Re: Готви се нещо от Google отново...

За: Re: Готви се нещо от Google отново...

Странна работа, в един Бг-сайт според статистиката по държави в adsense, имам няколко стотин чуждестранни импресии, които генерират по няколко евро на ден (средно по 0.8 цента на клик).
Въобще не мога да хвана откъде са тези посещения. От десетина дни тези посещения се увеличиха, но от тогава няма нито един клик от тях.
Мисля си, че може да е свързано с новият начин на показване на изображенията.
Как няма едно нещо да е стабилно във времето в тази търсачка.
 
За: Готви се нещо от Google отново...

За: Готви се нещо от Google отново...

При мен нещата направо са абсурдни но здраве да е.
Ъпдейта е голям и поне според мен нелогичен, но гугълизми, какво да направиш.
От нишата която следя май излиза че по-добре да не си буташ сайта, отколкото да го буташ, поне така излиза накрая. Поне едно нещо се изясни с този ъпдейт- прогнозите в SEO бранша са трудна работа.
При мен нещата са объркани от off-page страната, защото съм внимавал да не шавам много с текста, защото сайта не е блог а фирмен.
Ще се локализират проблемите и ще се решат и дано Google пак не си смени логиката на алгоритъма.
 

Горе