SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Нещо ново, и положително! :)
Мат кътс: short version is that it's not data that's updated daily right now. More like when we re-run the algorithms to regen the data.
http://www.webmasterworld.com/google/4309374.htm

Т.е. корекциите не се отразяват така, както беше до сега :)
Now we wait :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Интересно, аз бях забелязал някакви 12-14 дневни интервали... Ще чакаме. Дано го пробват в Австралия този нов алгоритъм :)
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

For a health related query, would you trust information from this site?
Сега да не вземат да поискат и одобрение от ФДА за всяка хелт статия, да ги ...

Дано го пробват в Австралия този нов алгоритъм :)
И на мен ми е интересно как ще се справят с бушменския език :D.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Наско, на двата сайта, при които махна рекламите или ги премести надолу, задържаха ли се положителните промени в серпа или беше временно?
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Не знам какво да казвам вече...
Определено имаше видимо покачване, после се стабилизира за няколко дни, после падна рязко, стабилизира се на ниското ниво, от три дни е пак на горе...

Имам чувството, че в определени DC сайтовете са излезли от пандализацията, но е само предположение от анализ на данните, не мога да го докажа с връзки :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Благодаря за отговора. Същата работа и при мен, голямо движение, нагоре и надолу, през няколко дни. Понякога дори ден за ден. Чудех се дали е само при мен така. Вече не откривам пряка зависимост между рекламите и класирането.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Както споделих с някои от вас и във фейсбук :) Пробвайте с добавяне на нови линкове. Спирането на индексирането на страници, резултати от търсене и тагове, също сме го обсъждали, работи. При мен дава добри резултати нов събмит на засегнатите сайтове, дори и без добавяне на ново съдържание.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Нов събмит на какво? :)


Нов събмит на сайта (индекса) в директории. На моите не бях им пускал нови линкове към главната от месеци. Само към новите статии пусках по някоя и друга социалка.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

След като онзи ден сайтът направи добър скок на посещенията и доволно количество евра, вчера и днес направо се сгромоляса. Имам чувството, че като ти се вдигнат приходите и веднага ти зашлевяват шамар. Дано да е само временно, че направо ми се плаче.
И аз забелязах това последните 3-4 дена за моите USA сайтове. 5 от сайтовете ми от по 5000-6000 посетителя само за 1-2 дена паднаха на под 100 посетителя, т.е. направо спряха. Индексираните страници не са се променили, но ... И аз промени не съм правил. Сайтовете са почти без текстово съдържание, те са за фотоси и картинки. Текста е само Terms of services, който е еднакъв на 90% за всичките ми сайтове и опасенията ми са, че тази Панда ли какво ли май заради този еднакъв ToS ми изплющя новите сайтове, считайки ги за "копия" на най-стария ми, понеже той не загуби позиции и посетители, а само новите, направени с този ToS и темплейт. Но те си имат съвсем различен снимков материал, но явно гугъл това въобще не (няма как) да го отчита и реже на база текста.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

@exoexo
Направи noindex страницата с ToS и така няма да е дублирано съдържание. Но то от една страница нищо няма да стане. По-скоро проблема е че нямаш никакъв текст на сайта. Добре ще е да имаш различни и смислени alt атрибути на изображенията си.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Всъщност ToS ми е на всяка страница, като footer. Именно защото нямам никакъв текст, затова и така бях сложил ТоС ... обаче сега това доста ми коси нервите и мисля вариянти. Не знам и вече "наказаните" сайтове дали и кога ще се върнат в играта след "ремонта".
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Това го направих вчера, понеже ми бе първата идея. ТоС е вече в картинка. Така обаче сайтовете съвсем останаха без грам текст, само картинки. Сложих и алт тагове на всички картинки. Кодирах и скрипт за да мога на по-късен етап да добавя някакъв текст към всеки сайт и страница, който да е уникален, но малко трудно да се измисли текст.
А иначе сайтовете продължават да падат по посещения. Явно Пандата първо е минала през най-големите, с най-много посетители, понеже те първи изгърмяха. Сега започва с по-малките и те вече имат 5-10 пъти по-малко посещения, явно замина СЕРП-а и там. Но докато свърша с ъпдейта на всички сайтове ще минат още поне 2-3 дена. А после кой знае кога ще бъдат оценени наново и дали промените ще са били убедителни за да се въстановят някакви по-нормални нива. Уви няма как да направиш промени и да видиш резултат има ли на мига и ако не да опиташ друго.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Това, че оправих ТоС, за да не го счита за дублирано съдържание на всичките ми сайтове явно май ще даде резултат. Днес от сутринта трафика започна да се качва и до момента вече се е увеличил 3 пъти спрямо полунощ. С това темпо се надявам до 3-4 дена да се върна на позициите от преди, ако всичко е наред. Дано нямам и други грешки по сайтовете. Ама от де да ми дойде на ум, че заради еднаквия ТоС на всичките ми 25 сайта Гугъла ще вземе да ги помисли за дублирани и да ги отнесе така ... но човек се учи постовянно, а и те постоянно променят нещо. Важното да го преживеем и да се оправят нещата ;) А аз не очаквах толкова бързо да започне завръщане на позициите, но явно понеже сайтовете бяха с доста посещаемост и Гугъл май ги преглежда почти всеки ден и така. По-малките ми сайтове нямат промяна още, даже потъват все още, но най-големите явно бяха отново преоценени и започнаха да се стабилизират отново.

Успех на всички случайно пострадали от Панда (или други животинки) !
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

При мен има ново раздвижване днес с посока и нагоре и надолу. Чакам два дни и ще видим дали е за хубаво :) При вас нещо!? Дали е 2.2?
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Както споделих с някои от вас и във фейсбук :) Пробвайте с добавяне на нови линкове. Спирането на индексирането на страници, резултати от търсене и тагове, също сме го обсъждали, работи. При мен дава добри резултати нов събмит на засегнатите сайтове, дори и без добавяне на ново съдържание.
С добавяне на няколко нови линка, малко "редизайн" на съдържанието адсенс -50% и като чели се позакрепва положението!
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Това всичко за контент фермите има ли го въобще на БГ търсенето. Имам един агрегатор на материали на определена тематика на Български, който просто изчезна от резултатите а се радваше на доста прилична популярност. Английския му еквивалент си излиза и затова ми е много странно. Огледах се за някакви съощения в Уебмастър Тулс ама не ? някакви идеи ???
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Мисля, че проблема не е в контента, а в линковете. Мерките не са срещу контент ферми, а срещу линк ферми. Направих експеримент, спинах 1000 статии /1000 различни, не 1000 от 1/ заредих ги в една "контент ферма" без никакви линкове на никъде и се индексира доста добре, по дума която е ТОП100, много сериозна ниша. Даже и ПР3 има. Така че, едва ли алгоритъма на Г е толкова мощен от към тема граматика. Мисля си, че има доста жива сила в алгоритъма - особнно след последното писмо което получих за един БГ сайт:
Код:
Известие от Google Инструменти за уеб администратори за открити неестествени връзки
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

какво значи неестествени линкове според теб /тях. Агрегатора в случая нямаше никакви екстра линкове освен към оригинала.
 

Горе