SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Може би затова се опитват да вкарат поне един абзац от съдържанието преди рекламните блокове.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Конкретно този сайт не е засегнат от Панда 1 / 2.

Аха, да ти е жив и здрав :)
Още по-интересно. Може да има повече контент и най-вече, това че сайдбара му е в ляво да го спасява от мечешката прегръдка, но други да го отнасят заради това. Като гледам реакцията и на гугъл адсенс, и те не знаят какво става. Тези нови препоръки за реклами под и над чертата са опит да дадат някакво обяснение какво се случва, въпреки че е против всичко което досега са казвали. Имам някакво предчувствие че около 2-3-ти Май ще има ново раздвижване.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

А какво точно трябва да се разбира под думата "Контент Ферма"?

Директории, социални мрежи, сайтове даващи някакъв линк към други сайтове?
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

пууу 9 страници изчетох така и не разбрах как ги цели калпавите сателити Гугъл

алгоритмично това добре а как точно?

ясен ми е алгоритъмът за тематичност примерно - вземат се всичките думи от страницата и се разхвърлят по темите в които се срещат и която тема се напълни най-здраво (облак май му викаха на тоз алгоритъм) това е темата на сайта

а как ще разбира дали пиша простотии в сайта или просто такъв ми е литературният стил?
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

А какво точно трябва да се разбира под думата "Контент Ферма"?

Директории, социални мрежи, сайтове даващи някакъв линк към други сайтове?

Всичко което си изброил. + което гугъл правят по техните сайтове. Просто разчистват конкуренцията :)

пууу 9 страници изчетох така и не разбрах как ги цели калпавите сателити Гугъл

алгоритмично това добре а как точно?

Не само сателити, големи, стари сайтове също са хванати от пандата. Ако разбереш как ги цели съвсем скоро може да си милионер :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Тъй:

Сайт 1, ~600 страници, преди 4 дни маха всички реклами от G (преди 336 между заглавие и съдържание), на 4тия ден 50% от страниците са индексирани и трафика започва да се покачва (включително връщане на позиции от страница 10 към страница 1)


Сайт 2
, 350 страници, преди 4 дни променя разположението на рекламите - от 336 между заглавие и съдържание на 336 след 3ти параграф. На 4тия ден 70% от страниците са индексирани, започва да светкат в зелено резултатите :)


При Сайт 2 след корекцията не се наблюдава спад на CTR и eCPM!

Ако сте на Wordpress и искате да тествате това, което направих в сайт 2, ето кода:

PHP:
<?php
$show_after_p = 0;
$content = apply_filters('the_content', $post->post_content);
if(substr_count($content, '<p>') > $show_after_p)
{
	$contents = explode("</p>", $content);
	$p_count = 0;
	foreach($contents as $content)
	{
		echo $content;
 
		if($p_count == $show_after_p || $p_count == 3 )
		{
		?>
<!-- рекламата отива тук -->

		<?
		}
		echo "</p>";
		$p_count++;
	}
}
?>

Горният код замества изцяло the_content в single.php,
в примера рекламата се вмъква след 1ви параграф ($show_after_p - 1) и след 3ти параграф, ако не ви трябва след 3ти може да разкарате || $p_count == 3 от if-а.

Не претендирам за най-добро или оптимизирано решение, при мен с preload кеширане не се забелязва забавяне :)

Ще пиша при ново инфо :)

редакция
Промените в SERPs може да не се дължат на описаното, няма как да знаем :)
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

При мен сайтът с пада няма спад на индексираните страници. Смених му домейна, да видим как ще е нататък.

ЕДИТ:Странно, и на мен ми вади адсенса като част от контента. Нямам място за снимка.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

При мене се наблюдава доста спад, но е сменен контента по повечето ми сайтове.
Незнам какво правят, но нещо странно парсват.
ggle.jpg


Как прекосиха целия сайт и намериха думите точно там незнам.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Пандата не е вкарана за сайтове на български.
Но парсване на страниците по принцип им е бъгнато, или поне скрийншотите, като това, което пуснах преди няколко дни :)

В предния пост съм ползвал индексация, правилното е реиндексация на новото съдържание ;)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Един хелт сайт с абсолютно същото разположение на рекламите (ляво в първи параграф) бележи покачване, обаче това си му е тренд, не е заради пандата. Мисълта ми е, че ако махна рекламата от първия параграф, ще ми падне драстично ЦТР.

ЕДИТ: Сега разгледах внимателно и виждам, че трафикът значително е скочил (над 40%) след Панда 2.
След като онзи ден сайтът направи добър скок на посещенията и доволно количество евра, вчера и днес направо се сгромоляса. Имам чувството, че като ти се вдигнат приходите и веднага ти зашлевяват шамар. Дано да е само временно, че направо ми се плаче.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

След като онзи ден сайтът направи добър скок на посещенията и доволно количество евра, вчера и днес направо се сгромоляса. Имам чувството, че като ти се вдигнат приходите и веднага ти зашлевяват шамар. Дано да е само временно, че направо ми се плаче.

Как се сгромоляса, трафик, позиции, CPM?
Вчера пак имаше промени в алгоритъма и тези сайтове които са били близо до ръба са усетили движение. Имам един нов сайт, на 3 месеца, който вчера скочи драстично, само нагоре по почти всички думи които му следя, скока е с от 3 до 22 позиции. Направен е точно по фермерски маниер, с изходящи линкове от постовете, разликата е че в него няма адсенс. Имам и един друг който няма линкове и реклами, но си стои и позициите му са променени в рамките на 1-2 и то нагоре и надолу.
А иначе на някакви интервали от време и аз имам месеци с подобни дни, със спад. В тях трафика си е в нормалните стойности, но CPM е 2 пъти по-нисък от нормалния за месеца. Случвало ми се е вече 4-5 пъти имаше 3 месеца в които се повтаряше всеки месец в началото, около 6,7,8,9 дата. Трае средно 3 последователни дни. Не е свързано с празнични и почивни дни.

На моите, които бяха ударени от втората панда, до някъде успях да върна трафика, но не и прихода.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Става нещо странно... В най-конкурентната ниша, която следя, има размествания сериозни в топ5 - #1 е супер странен индийски сайт по темата, с нулево съдържание, пет големи рекламни блока от горе...
#2 е старият (преди панда) номер 1, който беше паднал на около 11-13 позиция.

#3-4 запазва позиция,
а 5 е старият (след панда) #1...

Няма логика в новият #1, предният е в пъти по-добре откъм всичко, освен че има много повторения на ключовата дума из title, alts etc...
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Няма логика в новият #1, предният е в пъти по-добре откъм всичко, освен че има много повторения на ключовата дума из title, alts etc...

Откъм линкове гледа ли ги?
Виж ги как са с линковете от социални мрежи, дали са много или малко на брой източниците на връзки, тръстед домейни ли са и дали имат различни варианти за анкорите.


Има повишена чувствителност към процента на точните анкори.

едит: Наско, сега забелязах друго странно нещо, и трите ми сайта ударени от втората панда, днес не мърдат, нито нагоре нито надолу. Каквото са променили вчера това си остава за днес. Следя ги по над 100 думи и израза. В 90 % са бетон, а нормално над 50% от тях имат промени по позициите си.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Как се сгромоляса, трафик, позиции, CPM?
Ами прихода се сгромоляса, посещенията паднаха двойно. Т.е. върнаха се позициите преди Панда 2.

П.П. Е, няма такъв пад, баси

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • padliekakvoe.jpg
    padliekakvoe.jpg
    5.6 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:

Горе