SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

iabank.bg - 10 работни дни за осребряване на чекове

iabank.bg - 10 работни дни за осребряване на чекове

iabank.bg - две седмици (или 10 работни дни)
статус: тествано
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Таксата им изглежда малко височка, но който бърза - плаща.

Засега съм доволен от Сосиете Женерал 10 кинта за осребряване в рамките на 30 календарни дни (пу-пу, да не ми е уроки).
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

ДСК изненадващо са съкратили сроковете за изплащане на чек. Само за 20 дена си взех паричките този път, вместо стандартният срок от около 40 дни.

Таксата е 0.2% от сумата, но минимум 8 евро, тоест за суми под 4000 евро плащате задълително 8 евро. ;D Има и десетина лева такса за изпращане на чека по куриер.

При отказ да издателя да се изплати чека, глобата е 15 евра.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

За адсенс чековете ползвам райфайзен. Официалното време за осребряване на чек е 20-30 дни, но реалното е 1 седмица.

Разходи за откриване и облужване на usd сметка:
75$ не снижаем минимум по сметката
10$ за откриване на сметка
5$ на месец за облсужване на сметката

Комисионна за осребряване на чек

0.15% или минимум 8 евро на чек

Ползвам от тях и дебитна карта, с която плащам в Интернет и нямам никакви проблеми. Харесвам хелп деска им. Имат интернет банкиране за фирми и за частни лица.

Руми
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

аааа опазил Господ от Райфайзен ... последният месец само ядове имам с тях ... обслужването е под всякаква критика ... бе голяма беля на главата си хванах :(
А исках цялата дейност да си преместя при тях ... НЕ ... по-добре по-далеч от РАЙФАЙЗЕНБАНК
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

$75 USD неснижаем остатък е доста височка сум. Мен ме дразнеха 10-те блокирани долара в пощенска, но 75 сие направо обирджийство. $10 за откриване на сметка срещу без пари във всички останали банки. $5 месечна такса това си е рекет. Подкрепям Мастер-от, макар че е старичък и не знам на колко бири е :icon16:

БТВ, вчера се разведох с пощенска, закрих си сметката и не си тровя нервите с тях.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Хм, младежи, карате ме да преосмисля банката си. Какво ли ще се случи ако пробвам да се договоря с тях? Да им цитирам вашите данни и да ги питам дали искат да ме задържат като клиент - без месечни такси??? Ще пиша какво е станало след преговорите, най-малкото ще е приятно да проверя колко са клиент ориентирани :)

пп Отивам на плаж с мента и спрайт, завиждате ли ;)
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Не бих си губил времето за преговори, просто бих си закрил сметката и бих изприпкал до най-близката банка.

ПП. За ментата - не, но за плажа и спрайта - категорично!
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Пощенска банка са много зле, скоро си изкарах Visa Electron, имам страшни проблеми с нея, на банкомата дава някакви странни суми, по-малко разбира се, в банката ми казват друго, не ми дава да тегля и т.н. Освен това тая Visa Electron не върши никаква работа за нищо по интернет. Направо нямам думи.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Здрасти Христов,

не всички карти стават за плащане в интернет. Като си вадиш карта трябва да обясниш за какво ще я ползваш, за да могат да ти предложат правилния продукт.

Аз имам visa electron от райфайзен и когато си я вадех преди повече от година поисках да мога да плащам с нея в интернет, въпреки че не е кредитна карта. Картите за интернет на гърба имат допълнителен 3цифрен код (CVV), ако нямаш такъв код, не можеш да я използваш за Интернет.

Малко ъпдейт за моята скъпа райфайзен сметка:
Таксите са й такива, защото е фирмена сметка. По-ниските такси, които споменахте за фирмени или за лични сметки са?
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Лични сметки. А Виза Електрон на Пощенск ВСИЧКИ са със CVV код, но на много места не я приемат - факт. Или пък има разминаване м/у наличността, която виждаш на банкомат и действителната сума, която имаш в сметката. А, бе пълен фалш.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Да и аз имам CVV2, но няма никаква файда от нея, единственото място до сега където ми я прие е да си захраня sporting bet сметката от нея :) а иначе съм я пробвал на 10000 места, че даже и paypal акаунта се опитах да регистрирам с нея и накрая пробвах с кредитната и стана от раз. :)
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Съжалявам за лошия ти опит :( Вземи си карта от друга банка.

Ако за теб е важно да имаш онлайн баланс по сметка (да се ъпдейтва при всяка транзакция) тогава си вземи на ДСК.

(Мисля, че кредитните карти правят изключение, защото при тях информацията се ъпдейтва на по-голям интервал.)

ДСК имат онлайн банкиране, където виждам всяка транзакция веднага след като съм я направила. Също така имат виртуална карта, която е вързана към разплащателната ти сметка и която можеш онлайн да заредиш с точната сума, която искаш да платиш. Това е предимство, защото ако ти научат номера на картата, с която плащаш в Интернет не могат да ти я източат. Винаги я дръж на 0.00 лв баланс и я зареждах онлайн точно преди да ти трябва.

Обикновено при кредитните карти като си купиш нещо и в банката ти слагат холд на тази сума, ако се случи, че оспориш транзакцията или по някаква причина ти възстановят парите, това се отразява при следващия ъпдейт на холдовете (1 път на 24 часа?).

Пожелавам ти успех!

Руми
 
Re: iabank.bg - 10 работни дни за осребряване на чекове

Re: iabank.bg - 10 работни дни за осребряване на чекове

nbsp каза:
iabank.bg - две седмици (или 10 работни дни)
статус: тествано

Абе нещо не е верно това.
На 30.08 им дадох един чек а още не ми го изплащат :(
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Тъй като IA Банк е банката, в която имам фирмена сметка, първо се обърнах към тях, когато получих първия си чек.

На мен също ми казаха срок от 10 дни, за което (казаха, че) вземат 10 евро за DHL + 5 евро за такса за осребряване на самия чек.

Информацията е от преди 2 дни. Но аз отидох в друга банка в крайна сметка.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

bgkulinar каза:
Насе, ти плати ли 10 евро за куриер?


Е сега идвам от там.
Когато го дадох ми казаха до 20 дни.
Днес отивам и ми сервираха - чека ви е потвърден ще ви го изплатим на 28.09.

Направо нямам думи...
по добре да го бях дал в RBB или UBB и щяха вече да са ми го изплатили.

Дано google по-скоро пуснат електронното превеждане на парите и към България.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Сори, че те прекръстих, ще черпиш кръстника.

Ами те толкова отдавна подадоха искане за опериране в БГ, ма сега някакво затишие. Нищо се не чува.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Аз лично ползвам ДСК, като цяло съм чувал че не струват, но поне аз проблеми не съм имал. Имат много удобно онлайн банкиране, но върви адски тромаво... Имаме сметка и в :fac: обб... :moon: много лошо обслужване и бъгав/неинтуитивен сайт за банкиране, който плюе грешки в неусвес.
 

Горе