SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

bgkulinar

Меринджей
Направо съм възмутен как в 21 век - времето на интернет и информационните технологии, достъпът до информация е максимално ограничен и то за информация, касаеща личните ти финанси. И така малко предистория:

До скоро бях много доволен клиент на Пощенска банка, но в един момент ми се струпаха куп неприятности:

1. Забравих си ПИН-а на картата, поисках преиздаване и след 3 седмици чакане се оказа, че не могат да ми преиздадат ПИН и ми издадоха нова карта (безплатно, ама 1 месец не мога да си барам парите).

2. Трябва да чакаш един месец, ако случайно искаш да направиш справка кое плащане от кой търговец е поискано. Добре, че съм много нетърпим към разни бюрократи, та се сдобих с инфото за два дни.

3. Последния ми осребрен чек там, ми го осребриха за почти 40 дни и то защото се обадих и ги натиснах - парите били в някаква сметка и трябвало не знам какво си.

4. Когато вдигнаха минимума ма таксата за осребряване от 5 долара на 10 евро, никой по никакъв начин не ме уведоми. Седя и се пуля какви са тия 19.56 лева разходи.

Върхът на наглостта беше опитът ми да си регистрирам дебитната карта за разплащане в Paypal. За да стане валидацията Пейпалци те чарджват с 1.50 евро (които ти връщат при първото плащане), и в разпечатката трябва да има до тяхното име 4 цифрен код, с който да се приключи валидацията. Да, ама не. След много разговори, изгубено време и скъсани нерви се оказва, че НЯМАЛО такъв номер. Тъпото е, че не можеш да провериш какво пише на транзакцията на търговеца. Когато поисках да ме свържат с кората, които отговарят за картовите разплащания, ми отговориха, че това било конфиденциална информация и не можели да ми я предоставят.

Питам като не могат да ми предоставят тази информация, да ми дават подробна разпечатка на плащанията. Оказва се, че и това не можело. На по-любознателните предоставям информацията, която можеш да вземеш от Пощенска (в червено е номерът на картата ми). Видно е, че не може да се разбере кой е търговецът, камо ли някакво допълнително инфо.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

моят глас е за ПИБ ;)
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

wbg каза:
моят глас е за ПИБ ;)
ПИБ беше първата банка, с която започнах да работя т.е. да си осребрявам чековете. Проблемът с тях е, че вземат много пари за осребряване. Освен това парите, които са по сметката могат да се ползват само с картата, тъй като са вързани с Борика (някаква тяхна измислица). Ако виждате парите на сметката си, това не означава, че можете да ги ползвате, трябва да изчакате да "ги отразят" в Борика. Междувременно за всяка отказана транзакция поради липса на наличност се цакат 75 стотинки. За всяка проверка по наличност на картата се цакат 15 стотинки. Не че е много, но се дразня от многото им дребни таксички. Иначе други забележки към тях нямам.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

за ОББ някакви отзиви?
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Само за кредитната им политика ;). Иначе скоро ще споделя за Сосиете женерал.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

да платя да си видя сметката , по-добре да си тегля ножа братче . Добре че не чакам на бг банки да ми осребряват :) наистина си е голям проблем братчета предлагам да направим една банка Webmasterbank да не ни правят на маймуни . :icon16:
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Аз съм в прокредит. За справки онлайн, плащания и обслужване нямат равни ! Никога не са ме карали да чакам, и не съм чул "това не може да стане" .

За чекове не съм ги ползвал.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Един приятел обажда iabank.bg седмица за чекове. Утре отивам да пусна един ТЛА и ще кажа от първа ръка.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

почти всички чекове ги обналичавам в asset - iabank.bg вече 2 години и нещо

7 работни дни и около 10 долара - част от цената била за куриер - за по-бързо

перфектно е за чекове

иначе ползвам fibank.bg за всичко останало
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

oggin не ми прецаквай банката още не е отворена , а ти срина всичко :icon16:
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Шах! :)
Oggin, сериозно ли за 7 дни? :)
UBB ми е рекордно бързото време - между 14 и 23 дни за всеки чек +10$ за малките чекове :)
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

съвсем сериозно 7 работни дни или около 10 се падат като цяло
на първа инвестиционна в момента срока е минимум 35 дни
аз съм го писал някаде и преди време това
а да намерих

http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=13443
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

bgkulinar каза:
wbg каза:
моят глас е за ПИБ ;)
ПИБ беше първата банка, с която започнах да работя т.е. да си осребрявам чековете. Проблемът с тях е, че вземат много пари за осребряване. Освен това парите, които са по сметката могат да се ползват само с картата, тъй като са вързани с Борика (някаква тяхна измислица). Ако виждате парите на сметката си, това не означава, че можете да ги ползвате, трябва да изчакате да "ги отразят" в Борика. Междувременно за всяка отказана транзакция поради липса на наличност се цакат 75 стотинки. За всяка проверка по наличност на картата се цакат 15 стотинки. Не че е много, но се дразня от многото им дребни таксички. Иначе други забележки към тях нямам.
Ако ползваш интернет банкирането им и ако им кажеш да ти ги внесат в нормална сметка нямаш гореспоменатите проблеми с Борика. Иначе за таксите си прав.
Също скоро един приятел ми спомена за Онлайн банкиране при ДСК. Издавали са някаква Виртуална VISA, която межеш да го ползваш само за онлайн разплащания. Картата е била тип "Дебитна", т.е ао имаш пари в тази сметка си правиш онлайн разплащането, ако не прехвърляш си на момента от другата сметка в която си държиш парите и си правиш разплащането. И най-важното, няма годишна такса. На мен би свършила идеална работа, защото точно такъв тип кредитна карта ползвам от ПИП, но с годишна такса :)
Някой ако е имал взимане/даване с ДСК да сподели.

п.с. Този сайт на АСЕТ БАНК май е правен с ония безплатни темплейти дето се разпространяват в нета :)
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

ilianskim каза:
oggin не ми прецаквай банката още не е отворена , а ти срина всичко :icon16:

sorry, но ако предложиш нещо по-добро веднага ще дойда при теб ;)
няма грам лоялност в мен ... поне не и към банките ;D
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

wbg каза:
Ако ползваш интернет банкирането им и ако им кажеш да ти ги внесат в нормална сметка нямаш гореспоменатите проблеми с Борика.
За да ти издадат дебитна Виза Електрон ти правят такава сметка, дето си имаш проблеми с Борика, а интернет банкирането се ползва само, за да си проверяваш движенията по сметката, не можеш нищо друго да правиш.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

nbsp каза:
Един приятел обажда iabank.bg седмица за чекове. Утре отивам да пусна един ТЛА и ще кажа от първа ръка.
Шефе, какво стана, истина ли е седмичното осребряване?
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

още не съм ходил, утре взимам адсенса и ако остане време отивам да тествам
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

Аз ходих. За малки чекове не си струва. Искат 15 евро за DHL + 5 евро на чека в случай, че са от различни издатели. Срок около 2 седмици. С думи прости ако имаш няколко чека и ги пуснеш наведнъж ти се намаляват разходите по DHL-а. Сметките са без месечна такса обслужване. Но това са само приказки - като прегледам договора ще стане ясно какво, как и колко. ;)

И нещо важно , чековете експирясват на 6 -я месец.
 
Re: Дебитна карта от Пощенска банка? Не, благодаря!

И нещо важно , чековете експирясват на 6 -я месец.
има различни. например чековете на shareasale са void after 90 days
 

Горе