SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Добавяте ли сателитките в директории?

Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Да използвам темата: бихте ли ми препоръчали WordPress базирани алтернативи на WordPress.com. Търся по-толерантен сайт, където да съм спокоен, че няма да ми изтрият сателитчето без предупреждение (не ми се е случвало, но съм чел много такива истории). Благодаря :)

blogspot; LiveJournal вършат чудесна работа, нищо че не са с WP
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Да използвам темата: бихте ли ми препоръчали WordPress базирани алтернативи на WordPress.com. Търся по-толерантен сайт, където да съм спокоен, че няма да ми изтрият сателитчето без предупреждение (не ми се е случвало, но съм чел много такива истории). Благодаря :)

Ако ще са повече сателитките, е по-ефективно да са на собствени домейни, отколкото с free поддомейни.
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Ако ще са повече сателитките, е по-ефективно да са на собствени домейни, отколкото с free поддомейни.
И защо така?
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

И защо така?

Поддомейни от един домейн, не оказват особена тежест при класирането на основния сайт, колкото и да са на брой според мен.
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Поддомейни от един домейн, не оказват особена тежест при класирането на основния сайт, колкото и да са на брой според мен.
Чакай малко, никой не прави сателит в блогоспот, за да класира блогспот. Да не говорим, че това което си написал НЕ Е вярно.

Когато имаш поддомейни в авторитетен домейн, авторитетът се предава на поддомейните, докато за отделни сайтове трябва тепърва да се гради. Има и още куп предимства на поддомейните, но достатъчно е писано във форума и не искам да се повтарям.
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Пообъркал се е малко :)

По темата: Всеки линк е от значение ;D
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Когато имаш поддомейни в авторитетен домейн, авторитетът се предава на поддомейните, докато за отделни сайтове трябва тепърва да се гради. Има и още куп предимства на поддомейните, но достатъчно е писано във форума и не искам да се повтарям.

Аз си взех 3-4 домейна за сателити от първи ред, като ги насочих към blogspot.com, където всъщност се хостват сайтовете. Това означава ли, че съм се прецакал, тъй като е било по-добре да ползвам поддомейни на blogspot.com, а не само хостинга им?
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Аз си взех 3-4 домейна за сателити от първи ред, като ги насочих към blogspot.com, където всъщност се хостват сайтовете. Това означава ли, че съм се прецакал, тъй като е било по-добре да ползвам поддомейни на blogspot.com, а не само хостинга им?
Тествай и ще разбереш. Просто със собствени домейни ще имаш грижи като сендбокс. Поне да си беше накупил стари домейни.
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Остави го този блогспот има стотици платформи с безплатен блог хостинг. Скоро се пусна една листа тук още я чистя и вадя актуалните. Отделно има доста читави MU платформи с безплатен хостинг. Тази схема, която си показал не е нещо особено. В БГ според мен няма смисъл от подобни схеми. Направо вкарвай контент в сайтовете с безплатен блог хостинг и линквай разумно и не наведнъж. Ето я листата http://djunev.info/bezplaten_blog_hosting.html

Вече 5 BG сайта вкарах в топ 5-10 основно само с такива сателити.
 
Последно редактирано:
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

Аз си взех 3-4 домейна за сателити от първи ред, като ги насочих към blogspot.com, където всъщност се хостват сайтовете. Това означава ли, че съм се прецакал, тъй като е било по-добре да ползвам поддомейни на blogspot.com, а не само хостинга им?

Прецакал, в смисъл че си си вземал няколко домейна? - не.
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

а поддомейните на едно и също IP ли ги хоствате?
 
Re: Добавяте ли сателитките в директории?

а поддомейните на едно и също IP ли ги хоствате?
Ако ползваш WPMU (предишното) няма как да са на различно ИП. Иначе да, когато е възможно, на различни ИП-та.
 

Горе