SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Електронно преброяване, ама друг път

tipin

New member
Тестовете на системата гарантират, че 400 000 души в секунда могат да подадат он-лайн преброителните си карти.
Вече е блокирала системата, сигурно 400 001 души са подали за секунда...
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Къде се броите, бе хора? Чух или четох, че освен електронно, ще трябвало допълнитлено и мануално пак да се броим, но с по-малко въпроси, верно ли е?
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Е*аси и преброяването, всъщност май целта не е само бройката да знаят ами и всичко останало. Започнах да попълвам, но някои въпроси ме дразнят много....
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Къде се броите, бе хора? Чух или четох, че освен електронно, ще трябвало допълнитлено и мануално пак да се броим, но с по-малко въпроси, верно ли е?

Даваш номерчето на преброителя и си ок. Странно без ввв не се отваря сайта.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Е*аси и преброяването, всъщност май целта не е само бройката да знаят ами и всичко останало. Започнах да попълвам, но някои въпроси ме дразнят много....

че пиши каквото ти сака душата нали не е на място да провери преброителя
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Коментираха го сутринта по радиото, че системата се е сгромолясала за известно време, което ама въобще не ме учудва, кой знае колко пари се изръсиха и този път.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Колкото и да са се изръсили, пак ще е много по-малко от това да плащат на преброители.
Аз подкрепям електронните услуги и ги ползвам.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Преброяването е чисто декларативно. Т.е каквото кажете на преброителя това трябва да запише. Ако се преброите електронно ви дават един номер, който преброителя ви трябва да си запише.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Системата си бачка. Аз се преброих.

Няколко уточнения:
една анкетна карта се попълва за едно жилище, а не за всеки член на семейството по отделно
никой няма да ви следи какво попълвате. Например може да се изкарате неук, но има ли смисъл? Идеята на преброяването е да се разбере какви хора живеят в България. А в последствие с тези данни може да се правят интересни анализи - например колко хората с компютър, или колко са хората със собствено жилище и т.н. :)
От тези данни може да си направите изводи каква е аудиторията на българския интернет например, и това е пълно изследване, а не представително, както в повечето случаи, ако на някой му говори нещо това. Лошото е че данните няма да са налични поне преди средата на годината - обработка вкарване и т.н.

Кулинарю, въпросите надали ще са различни, просто човека, който дойде ще може да ти отговори или поне насочи какво да пишеш в дадени полета, неудобството от идването е единствено, че трябва да отделиш време на този човек точно когато е дошъл, а не в удобно за тебе време.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Някой да се е съмнявал, че ще стане фал ? Веднага се почна..: "институтът не носи отговорност, ако потребителите имат проблеми с интернет доставчика си..."
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Все още си чакам паролата за достъп....

и аз така, вече един час. :) явно двамата с теб имаме проблем с доставчика на e-mail услуги. Моя е Гугъл - ще им пиша да им се скарам, че не им работи мейла ;)
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Аз успях да се преброя, но наистина за паролата се чака доста. При мен беше около час и половина. През гугъл пощата се регистрирах.
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Аз успях да се преброя, но наистина за паролата се чака доста. При мен беше около час и половина. През гугъл пощата се регистрирах.

Колко време отнема попълването :confused:
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Всеки лично ли трябва да присъства на тази простотия, или може и друг от семейството му да го запише?
 
Re: Електронно преброяване, ама друг път

Колко време отнема попълването :confused:
около 30 - 50 мин.(щото търсех кое колко квадрата е)

Всеки лично ли трябва да присъства на тази простотия, или може и друг от семейството му да го запише?
Ами аз регистрирах още двама от членовете на семейството. Просто им попълваш данните и това е.

Най - много ги псувах на информацията за работата: име на фирма / организация; вашата професия; и накрая опишете подробно какъв е предмета на дейност и после опишете подробно вашата позиция - що не си ... мамата, нали съм написал каква позиция заемам.
 

Горе