SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Закон за защита на потребителите - протест

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
здравейте колеги ,

надявам се сте чели за промените в Закона за защита на потребителите , в БАЕТ се обмислят начини за справяне с проблема , но положението става много критично !
ако разрешим да мине закона и главно член 53 значи погребваме електронната търговия в България.

има и идея за масов протест чрез сайтовете

смятате ли че е разумно да поставите някакъв графичен знак на сайтовете си за известно време чрез който да се протестира срещу това безумие ?

примерно нещо като тия ?

e-commerce-53.gif


или от сорта ... каквото се измисли и е най-добро ?
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

Дай малко повече инфо ако не ти е проблем.
Подочух това онова, но не съм се ровил. Ако можеш метни някой линк или paste тук малко информация.
Попринцип съм за протест, но определено искам да ми се изяснят малко повече нещата.

Както видяхме всички протестите работят, политиците и тъпите(лично мнение от кофти срещи с тях) ченгета ги е шубе от хората. И без това опозицията само чака нещо за да поиска оставка на правителството... така че ... колкото повече хум, толкова по-добре :)
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

MacTeP каза:
Дай малко повече инфо ако не ти е проблем.
Подочух това онова, но не съм се ровил. Ако можеш метни някой линк или paste тук малко информация.
Попринцип съм за протест, но определено искам да ми се изяснят малко повече нещата.

Както видяхме всички протестите работят, политиците и тъпите(лично мнение от кофти срещи с тях) ченгета ги е шубе от хората. И без това опозицията само чака нещо за да поиска оставка на правителството... така че ... колкото повече хум, толкова по-добре :)

Доставчикът да няма право да изисква или приема авансово плащане предвиждат промени в Закона за защита на потребителите, приети на първо четене от парламента.

За това трябва да иде реч
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

по темата има доста na internetbulgaria.org , но най свястната статия за това което става сега е на в Пари от вчера
http://www.ipo.bg/Default2.aspx?ArticleID=db4822b6-1196-47b9-bd4d-bd0bc4e991d6

по страшното е поведението на властимащите по въпроса вчера ...
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

Дай някакъв релаен банер и го слагам. Протест се прави с конкретни искания, петиция и прочее.
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

прав си bgkulinar и ти благодаря за желанието да помогнеш

ще разделя тези банери а може да се появи още някакъв

очаквам в БАЕТ да измислим най-късно утре точния текст и да придобие вид за да го поставим някъде

с този пост просто исках да видя дали Ви се струва удачно да подкрепите такъв вид протест

няма смисъл от протест ако начина не е добър нали ?
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

От това което чета... намерете политическа сила която да застане зад идеята че това което е прието е грешно.
Не мисля че някой от опозицията ще пропусне да натрие носа на управляващите.
Няма да е зле и да се вдигне малко шум и по другите медии, не само по интеренет, според мен е много важно и нормалните хора(на които трябва да се обясни по прост начин) да разберат какво става, защото колкото повече... толкова повече.

Също така няма да е зле да се направи и някакъв сайт(мисля че кулинара предложи по-горе) в който да има ясни искания и тн... Ако трябва помощ, мисля че никой от нас няма да откаже, също така всеки който мисли че каузата е правила... може да турне линкче натам... така че да могат повече хора да схванат какво става :)
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

да се политизира проблема е най-голямата грешка
още по-голяма е ако се получи подкрепа от атака дсб или някой от сорта
м димитров от сдс отдавна помага но в никакъв случай не трябва да се дава на една партия да го размахва

проблема е на всички българи и на търговците и на потребителите
търговците губят бизнеса си , потребителите губят правото да купуват по-евтино и по-удобно
и тук не говорим само за търговия със стоки в интернет
тук говорим за всичко което е свързано с нормални разплащания посредством мрежата

в момента събираме текста и организираме сайта

наистина ще съм благодарен на всякаква подкрепа
планирани са много интервюта пресконференции и всякакъв друг шум
но според мен силата на мрежата е най-голяма
ако хората виждат нещо на всеки сайт те разбират че има проблем и заемат гражданска позиция
... иначе просто проблема отшумява ... а това точно този път не трябва да става
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

Колеги , оказа се че няма време

До края на седмицата приемат закона

Моля за Вашата подкрепа http://www.petitiononline.com/stop53/

Ако разпратите на повече хора и сложите и линк ще е чудно

stop53.gif
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

Сложих банера, но имам страшно много забележки, резултат може би от бързането.

1. Петицията е сложена в сайт, на който няма зададен енкодинг - сещай се колко потребители ще се сетят да го сменят, за да прочетат за какво иде реч.

2. Има прекалено много адсенс, което лично ме дразни, особено що се касае за некомерсиални каузи.

3. Исиква се ЕГН (дотук добре), което обаче се публикува, което пък е недопустимо във връзка със защитата на лични данни.

4. Има и БГ сайт за петиции
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

аз нямам много касателство , но ще подкрепя идеята като имате стабилни банери и текстове дайте линкове към тях
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

прави сте разбира се

1. за енкодинга и за сайта знам , но е най-известния
2. адсенсе се маха срещу пари - може би довечера ще опитам да платя и да ги махнат
3. егн е по-желание а не задължително / който иска си го слага
4. нарочно избегнах бг сайта - може би сгреших обаче

идеята можете да подкрепите или не , стабилни неща няма как да има защото закона се приема до края на седмицата

поради всички тия причини се отказахме и от отделен сайт за целта

всичко се прави на скорост с каквото имаме под-ръка и е най-бързо
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

правят се и в момента , медиите са на наша страна
просто закъсняхме и не го направихме както трябва
все пак за случая по добре лошо отколкото нищо
 
ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ПРОТЕСТ!

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ПРОТЕСТ!

Уважаеми колеги, далеч съм от мисълта, че някой ще промени нещо под виртуалния натиск.
За това пуснах своя начин на протест спрямо този напълно несправедлив и противоречащ на здравия разум закон.
Моята идея е публикувана на адрес:
http://dancing.igrite.com
Тази вечер ще пусна реклама към страницата за да може максимален брой хора да попитат чиновниците, защо не могат да пазаруват от Интернет!
Ако вие харесвате тази идея пуснете във вашия сайт подобни страници или поставете линк към този адрес.
Единствения начин да променим нещо е да упражним РЕАЛЕН натиск върху несправедливата система. А не да си говорим само празни приказки по форумите във виртуалното пространство!
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

блогнал съм статия за протеста с текстове от закона от сайта http://www.internetreklama.com/ oggin мисля че е твой ако имаш нещо против статията ще я махна ето я тук

тази петиция ми излиза на маймунски , нещо с енкодинга не е много наред .
 
Re: Закон за защита на потребителите - протест

Проблемът с енкодинга е, че изобщо липсва и всеки браузер се справя кой както може.
 

Горе