SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

shredder

New member
Здравейте,

На 7-мо място съм в не толкова конкурентна ниша в Google.BG а в Google.COM съм на 4-та - за една и съща ключова дума. Случвало ли ви се е? Как сте се справили с този "проблем“?

Поздрави с бири :)))
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Ако ме питаш дали съм изключил персонализираните резултати - да изключени са. Освен това го правя с опцията на Firefox - Privete browsing - където не се записват кукита и такива неща. Отделно тествам и през tool-a Rack Checker - където там е под разбиране тази опция.

офф - Честит ти 1500 пост :)
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

вероятно защото имаш повече връзки от западни ресурси, отколкото от български (кирилски) в сравнение с конкурентите си ?
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Има логика в думите на oggin, но в моя случай сякаш не е от това. Даже и в момента погледнах връзките отново и 95% от тях са от БГ сайтове. Като имате предвид че всички връзки са от слаби сайтове като социалки и директории и такива простотии. Възможно ли е понеже единият линкбилдинг го правих с ключовата дума на кирилица, а другата част на латиница в смисъл - (ПРИМЕР ДАВАМ САМО) - прасета/praseta.
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

хостинга също може да е лек фактор, но като цяло бих заложил на произхода на линковете
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Що се отнася до хостинга - с IP и БГ сървър съм :) Ще продължавам да търся и да тествам и без това SEO не е точна наука да каже някой с категоричен отговор :) Просто ми беше интересно дали е имало хора с подобен "проблем" като моя. Мерси за отделеното внимание!
 
За: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

За: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

А провери ли конкуренцията ти в googlе.com? Може би конкурентите сайтове са слаби в глобален мащаб и са по-силни на местно ниво, затова googlе.com предпочита твоя проект....
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Основните "големите" конкуренти (ТОП1-3) са си на същите позиции. При другите съм по-напред. На мен целта ми е Google.BG. Замисъла на темата ми беше как по някакъв начин да подскажа на Гугал че искам да съм по-нагоре в Google.BG а не в .COM (примерно с sitemap, htaccess и т.н) :) От къде може да бъркам - както каза Огнян - от къде идват връзките. До момента извода ми е че съм използвал голяма част линкове с латиница. Но и аз гадая :)
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

В Google Webmaster Tools коя целева държава е избрана за домейна? Пробвай оттам да зададеш България.

Нещо друго от моя опит - много често когато оптимизирам даден сайт, той първо заема добри позиции в google.com и чак след няколко седмици в google.bg, така че да се надяваме, че това е един добър предизвестител на скорошни добри позиции в google.bg :)
 
За: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

За: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Според мен причината е друга: В google.bg алгоритъма е един, в google.com има леки разлики. Най-вече в анти-спам филтрите. Погледни сайтовете, които са преди теб в google.bg, но не са преди теб в google.com.

Този казус занимава вниманието ми от доста време и колкото повече дълбая, толкова повече стигам до извода, че слабите сателити, сайтове с кофти репутация (и линкове от тях), сайтовете разчитащи твърде много на линкове от директории, букмарк сайтове и сходни се класират по-добре в google.bg, отколкото в google.com.
Явно просто имат по-малка тежест в Google.com и според мен това е алгоритмично.
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

@cloxy - Да, Google Webmaster Tools, го бях направил но отдавна преди още да стартирам проекта.

В интерес на истината и аз имам същите наблюдения за Google.com и Google.BG. Но не бях сметнал 2 и 2 :) Защото преди да влезе в ТОП10 на Google.BG , беше влязъл в Google.com даже на 6-то място.

@ivo.apostolov - в твоите думи също има доста логика.На не малко семинари съм чувал че в чужбина сателитите не са това което е при нас.
 
Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

От колко време ти е сайта. А тия на конкуренцията?
Един опит на бързо - един нов и един стар сайт. Новия само 1 съвпадение от 6, докато стария само 4 съвсем малки разлики от 16.

4249317R.jpg


4249325K.jpg


Дъртото си е дърто.
 
За: Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

За: Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

вероятно защото имаш повече връзки от западни ресурси, отколкото от български (кирилски) в сравнение с конкурентите си ?
Според мен това става не защото западните ресурси са повече, а защото от там линковете са с ключова дума на български. При мен на всички мои сайтове съм наблюдавал същото нещо, но само за думи които са чисто български прасе/prase. Но примерно за думи които и на английски са като на български /или може би е обратно:)/, например Интернет/ Internet това не се наблюдава. В момента боря един сайт на френски и там ефекта е същия. В google.fr съм на 2 страница, а в com съм в топ 5. Но това според мен важи само за сайтове на които е правен линкбилдинг и които и в регионалните търсачки се класират добре, както е сайта на автора на темата.
 
За: Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

За: Re: Защо съм по-напред в Google.com а не в Google.bg?

Просто ми беше интересно дали е имало хора с подобен "проблем" като моя. Мерси за отделеното внимание!
Преди време един клиент имаше домеин edikvosi.IN В гугл.бг за кратко се класира на второ място, след което падна и не можеше да отлепи 6-7 позиция. Но в google.in се класираше на първо място по ключовата си дума.

БТВ, персонализацията се изключва с куки - странно, но е факт!
 

Горе