SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли нижда от SEF на стар сайт?

dream

New member
Да кажем че сайта е на 2 години.
Оптимизиран, подържан и т.н
Но примерно сега ако реша да променя адресите.
Примерно:
www. mysite. com/newthread.php?do=newthread&f=8
на:
www. mysite. com/интересно

Това ще се отрази ли зле за сайта след като се променят всички връзки към него.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Това го направих един път и резултата беше 4 месеца никъде в google го нямаше и след това качи с 25-30% предишните посещения от google
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Зависи какво целиш със СЕФ УРЛ. Ако е заради самото СЕО - не си струва. Ако сменяш изцяло структурата, тогава - може.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

И аз имам такива сайтове, но прецених, че като за момента работят ок, няма да ги пипам, че да не прецакам работата. :)
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Зависи какво е ауторитито на сайта и конкуренцията.
При мен е преиндексирало целия сайт с новите адреси за 20-30 дни без загуби в серп

Позитива бе, че след това ми изкара site links.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Възможно е да има и такъв обрат, но защо да рискува? Едва ли само от УРЛ, ще спечели СЕРП?
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Според мен значението на SEF урл-и се преекспонира. В конкурентни ниши ефектът е незабележим. Не си заслужава ако питаш мен.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

И аз съм в подобна дилема дали да пренапиша един статичен сайт със стабилни позиции в търсачките. Дали с редирект 301 ще стане безболезнено ? Няма ли да се изгуби поне ПР -а ?
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Правилото, ако работи едно нещо, не го пипай, важи с всичка сила и в уеб.

Разбира се, че с 301 ще стане най-безболезнено, но защо да го правиш, ако сайтът ти вади пари? ПР ти е най-малката грижа, ако си прецакаш СЕРП.

БТВ, с каноникъл също може да пренасочиш към новите УРЛ. Т.е. запазваш старите, на които слагаш каноникъл към новите. Не съм го тествал, но няма причина да не стане.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

Сайта си работи но трудно се поддържа - всеки път пиши код слагай картинки на ръчичка. В момента пробвам един подобен статичен сайт с редирект 301 и за момента стана безпроблемно стои на челото в SERP-a с редиректнатите страници.

А какво имаш впредвид с каноникъл не зная аз не съм много в час в СЕО-то съм на гости ;-)
 
SEF и стар сайт

SEF и стар сайт

Е, това е личното ми мнение и опит. Някой може да се изкаже в обратната насока.

Това е така, ама ако има проблеми с индексацията ще не ще ще трябва да го направи. Например ако види че много от страниците му не се индексират.

По принцип тия неща е хубаво да се мислят когато замисляш сайта още и трябва да са настроени още от създаванато му.
 
Re: Има ли нижда от SEF на стар сайт?

БТВ, с каноникъл също може да пренасочиш към новите УРЛ. Т.е. запазваш старите, на които слагаш каноникъл към новите. Не съм го тествал, но няма причина да не стане.

Става с каноникъл но има и загуби :)
 

Горе