SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Честно казано dieti.net ми зарежда горе долу със същата бързина като cloxy cms. Ако на WordPress му сложиш някакво кеширане в паметта ще зарежда по същият начин без да губиш функционалност.
 
За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

:D то това малко е забранена техника май
Никак не е забранена даже :)
Щом описанието се връзва със съдържанието, техниката е легална.
 
За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

но какво общо има мобилния оператор MTN с мебелите ?
Нищо общо, но ми дава шанс да изляза на първа страница, при търсене на office in Pretoria.
И понеже съм правил обзавеждането на MTN в Претория, имам удобен случай да хвана този резултат при търсене в Google.
Освен това, онези които търсят старата фирма Swiss Joinery ще намерят мен (при търсене за Swiss Joinery, Pretoria, разбира се), а там съм на пето място, първа страница, непосредствено след самата фирма.
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Единствената по-сериозна разлика в скороста при некеширан лоад е във "дискъс" липсата, въпросният се рендва в уордпрес сайта и забавя зареждането тъй като се изпълнява многократно. Реалната скорост на зареждане е 0.1 vs 0.3 секунди в полза на новата система което е нормално.

Също липсват категориите под всеки пост, а знаем колко товари всяка една допълнителна заявка, извеждането и списъка със страниците.. ;D

От към натоварване е повече от нормално уордпреса да тежи тъй като има неповторим асортимент от плъгини, теми и възможности за всяка една нужда, което е и неговия проблем, не може да се прави сайт за всичко.

Във всеки случай евала за занимавката и несъмнено няколко хостера ше избършат пот от чело като ти видят перформанса на новия сайтец. :party:
 
Последно редактирано:
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Ако в Google потърсиш MTN office in Pretoria (това е офиса на втория по големина мобилен оператор в ЮАР), ще видиш на първа страница Nick & Nelly Joinery (моята фирма), която няма нищо общо с MTN офиса, но пък вече ми донесе една поръчка за 7 хиляди лева (обърнато в български левове)

Та мисълта ми е, description е важно за всеки един пост и е много важно как ще го вържеш със съдържанието.
Да, само дето MTN office in Pretoria се намира и в текста и тайтъла. А според теб се класираш заради дескрипшъна?
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Според мен колегата има предвид, че заради описанието му кликат на резултата, а не че се класира по-напред.

PS Видях резултата, едва ли е това :)
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Да, само дето MTN office in Pretoria се намира и в текста и тайтъла. А според теб се класираш заради дескрипшъна?
"MTN office in Pretoria" не е в заглавието а в описанието на снимката.
Заглавието е "My woodwork with Swiss Joinery"
В description имам "A beautiful memories about my woodwork time with Swiss Joinery, Pretoria".
В съдържанието се споменава "Swiss Joinery in Pretoria" и думата "company".
Както казах в предишен коментар, Гугъл мисли като човек и свързва думи и фрази, за да даде резултат.
Не е трудно да се свърже, Pretoria, company, MTN, особено, когато в поста има достатъчно снимки, свързани с Претория и една от тях е с MTN.
 
Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За един и същ резултат ли говорим - при мен го има в заглавието, desc няма нищо общо с това, за което пишеш?!?


"MTN office in Pretoria" не е в заглавието а в описанието на снимката.
Заглавието е "My woodwork with Swiss Joinery"
В description имам "A beautiful memories about my woodwork time with Swiss Joinery, Pretoria".
В съдържанието се споменава "Swiss Joinery in Pretoria" и думата "company".
Както казах в предишен коментар, Гугъл мисли като човек и свързва думи и фрази, за да даде резултат.
Не е трудно да се свърже, Pretoria, company, MTN, особено, когато в поста има достатъчно снимки, свързани с Претория и една от тях е с MTN.
 
За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За един и същ резултат ли говорим - при мен го има в заглавието, desc няма нищо общо с това, за което пишеш?!?
Ти сигурно говориш за този резултат My time with Swiss Joinery MTN office in Pretoria – Nick & Nelly Joinery което е всъщност страницата, която WP създава за снимката.
но преди него се позиционира този - My woodwork with Swiss Joinery | Nick & Nelly Joinery
Поне при търсене с google.co.za резултатите са в такъв ред.
 
За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Абе тук се получи дублиран пост, ама не знам как да го изтрия, та това е за да не се повтаря горния ми пост.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Ето и моята лепта по въпроса:

CiPress

Wordpress подобна платформа, която развивам и вече няколко човека от форума ползват активно. Все още е private beta. Някой ден ще стане и opensource :)

Към момента има импортнати 3 wordpress теми.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

А освен дизайна, има ли нещо друго общо?

Ето и моята лепта по въпроса:

CiPress

Wordpress подобна платформа, която развивам и вече няколко човека от форума ползват активно. Все още е private beta. Някой ден ще стане и opensource :)

Към момента има импортнати 3 wordpress теми.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Ами... не, нищо общо няма. Постоянно добавям близки функционалности (само необходими неща) - няма да го правя копие на wordpress.
Идеята е стегната блог платформа, която може да се разширява по желание, но не по начина на wordpress.
 
За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Re: За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Ти сигурно говориш за този резултат My time with Swiss Joinery MTN office in Pretoria – Nick & Nelly Joinery което е всъщност страницата, която WP създава за снимката.
но преди него се позиционира този - My woodwork with Swiss Joinery | Nick & Nelly Joinery
Поне при търсене с google.co.za резултатите са в такъв ред.
И в двата поста имаш текста MTN office in Pretoria. Дексипшънът НЯМА нищо общо с класирането. Доказвано е многократно. И не - Гугъл не мисли като човек, защото е алгоритъм. В противен случай щеше да бъде изкуствен интелект.
 
За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

За: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

Леко се отплеснахте от темата.. Cloxy, твоята платформа как работи? Това е много общ въпрос, та да конкретизирам.. Ако експортна една WP база данни, лесно ли се импортва?.. Ако базата ми е над 100 МБ (при ограничение на сървъра, се ползва допълнителен скрипт) с над 10 к поста и прочие.. смяташ ли, че ще може да се прехвърли всичко, без загуба на данни? Има ли въобще визуална среда за "по-прости" хорица, не програмисти? Допълнителни "луксове" като т.н. плъгини за какво ли не във WP, ще сработват ли, или след като завършиш CMS-са ще пишеш свои плъгини от А до Я за всичко? И последно.. тъй като се занимаваш със SEO, ще бъде ли платформата максимално ориентирана в тази насока? Това са въпроси, същевременно насоки.. Хубава е идеята на колегите за платен ресурс.. поне ти ще спечелиш! Аз съм привърженик на opensource платформите, което е тоята идея като цяло. Обаче, ще ти трябва екип, който да помага, дори безплатно - за осъществяването на една БГ Мечта (бих казал) - българска сео ориентирана многофункционална и лека платформа, и.. идеята е, да бъде максимално защитена от хакерски атаки. Наистина голяма мечта, но не непостижима! Ако имаше хора (а ИМА много разбиращи в БГ), които да помагат с труд и да инвестират, а не да вредят и плюят.. Реалността в България е неизбежна, за съжаление. Трябва ни мощен и безкромисен филтър за пресяване на тъпанарите...
 
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

@TheCrazyBastard, въпросите ти са доста, но ще се опитам да отговоря.

Реално съм си направил скрипт, който чете експортирана база данни от WordPress и я нормализира във формат за моята система, като базата данни при мен е SQLite (има я на всички хостинги, тя е част от PHP). Аз го правя на локалния компютър експорта, за да не тормозя хостингите.

Имам си административен панел, който смятам че е сравнително лесен, но не чак толкова лесен колкото на WordPress. Реално всичко може да се прави през панела, дори SQL заявки да се пускат. На всичките ни клиенти правим сайтовете върху тази система и всеки досега се оправя без никакви инструкции и документация. Реално аз от години печеля от системата ;)

Системата е максимално оптимизирана откъм SEO, Performance и стандарти. Можеш да огледаш моите сайтове, както и позициите им ;)

Плъгини - тази концепция не ми харесва. На WordPress най-големият му проблем са именно плъгините. Повечето са написани така, че не само бавят всичко, но и правят дупки в сигурността. Бъдещето според мен е в разширения на по-ниско ниво. Примерно ако ти трябва шарено страниране, си сваляш клас за това и си го правиш. Не е чак толкова лесно, но е бързо и сигурно.

Пак казва, пускам темата не да си правя реклама, а да покажа разликите в това да си на custom система. Когато прехвърля сайта ще пусна след една седмица и графика от SuperHosting.BG за процесорното натоварване, която съм сигурен, че ще е много интересна.

Моята система предпочитам да се разглежда като Framework, с който правим нашите клиентски сайтове, въпреки че не е точно Framework.

Допълнение:

От всичко до момента не сме сложили само Disqus, защото е малко проблемен. Него ще го сложим след пускането на новата версия. Но той е асинхронен скрипт, както и всички други скриптове, които се използват в проекта. Ако някой Tool ги отчита като забавяне, значи не работи правилно. На Гугъл инструментите примерно последно като гледах са много далеч от истината.
 
Последно редактирано:
Re: Интересно прехвърляне на сайт от WordPress към Cloxy CMS

cpu.png


Сайтът от събота следобед е прехвърлен на новата платформа. Прилагам графика от панела на SuperHosting.BG за процесорното натоварване на сайта през последните 30 дни. Виждат се два големи спада.

Първият е при включването на WP Super Cache, но продължи за кратко, защото кеширането направи невъзможни някои редиректи, които използвам и се наложи да го спра.

Вторият и най-сериозен спад е от разкарването на WordPress. Натоварването падна на 12 CPU минути за денонощие. Очаква се да падне до 4-5 минути при ъпдейт до SQLite >= 3.7.8

Всеки сам да си прави изводите колко товари WordPress и има ли за какво. Сайтът е същия със същите функционалности. Ще изчакам графики и от GWT.
 

Горе