SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво инфо връща paypal

the-tom-cat

New member
Трябва ми малко повече информация относно paypal, да си изясня нещата в главата!
Имаме онлайн магазин, кошница и всичко както си му е реда.
След приключване на пазаруването, клиента трябва да плати и щрака на "Check out", от там си го пренасочвава. Paypal връща ли някаква информация за извършено плащане? От къде моята система може да вземе инфо за плащанията? Има бутон "Return to Merchant", каква информация се връща с него? А ако клиента не натисне на него ?
 
Re: Какво инфо връща paypal

Значи принципа е следния, в твоята база си маркираш поръчката като paypal и като не платена. После като пращаш плащането към paypal нали имаш една форма в която пращаш различни параметри и там имаш ако е успешно всичко слагаш адрес към който да се пренасочи и си подаваш параметър с номера на поръчката :

PHP:
	<input type="hidden" name="return" value="http://tvoiadomein.com?nomer_na_poruchka=123">

ако не мине плащането, поръчката ще си седи не платена в твоята система.
 
Re: Какво инфо връща paypal

А точано това ме интересуваше ! Мерси !
Еми цъкни му една карма на чиляка.
 
Re: Какво инфо връща paypal

Нямам голям опит, но с тоя параметър, ако не се лъжа, ако чаткаш малко повече, ще видя какъв е генерираният ретърн сайт и ще си поръчвам и потвърждавам... а собственика ще си мисли, че всичко си ми е платено и ще ми праща продукти... :)

Доколкото знам paypal си имат някакво вградено API с което се прави всичко автоматично и май това е по-добрият вариант... аз съм на принципа, колкото по-малко вижда потребителя, толкова по-сигурно!
 
Re: Какво инфо връща paypal

@Virosss - правилна забележка, обаче нищо не ти пречи да си го кодираш (методи много) и да проверяваш от къде идва заявката.
 
Re: Какво инфо връща paypal

Нямам голям опит, но с тоя параметър, ако не се лъжа, ако чаткаш малко повече, ще видя какъв е генерираният ретърн сайт и ще си поръчвам и потвърждавам... а собственика ще си мисли, че всичко си ми е платено и ще ми праща продукти... :)
Днес открих един такъв "шит" на няколко сайта (почти всички, които пробвах) и като цяло си е доста гадно.
 
Re: Какво инфо връща paypal

При генериране на checkout бутона можеш да подаваш допълнителни параметри и можеш да посочиш адрес на който от paypal през POST ти подават данни за плащането. "return" hidden полето е просто полезна страничка за потребителя, колкото да му кажеш мерси, но не трябва да има никаква реална дейност относно плащането!
 
Re: Какво инфо връща paypal

много ме е срам, подведох човека.

@mlazarov - така е.

ето как трябва да се направи :
PHP:
<input type="hidden" name="notify_url" value="http://tvoiadomein.com/script_za_obrabotka.php">
и после тази спецификация за да се напише IPN Listener според тази спецификация :
https://cms.paypal.com/cms_content/US/en_US/files/developer/IPNGuide.pdf

принципно ако се кодира става и с горния вариант с return ето какво пише в спецификацията :
The URL to which the payer’s browser is redirected after
completing the payment;
демек няма да го прати там ако не мине плащането.
 
Последно редактирано:
Re: Какво инфо връща paypal

здравейте ,
виждам , че изяснихте въпроса и бих искал да попитам и аз нещо.
И аз имам интернет магазин. Полазвам готова платформа на OXID и плащанията ми са съвсем елементарни - наложен платеж и банков превод. т.е. плащането се извършва извън сайта. Бих искал да сложа директно плащане през сайта , като не е задължително да е само с кредитна карта. Опитах се да почета из сайтовете на epay , paypal ... , но се обърках повече. Някъде прочетох , че трябва да си платя и за SSL. Какъв е принципа на тези плащания и как може да се направи плащане през моя сайт?
а и да поясня , че сайта е насочен само към бг посетители и не се изискват международни продажби.
 

Горе