SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да блокирам агрегатора

futbola

New member
Значи това ми е проблема искам да блокирам гатора на агрегатора, който ми взема уникалното съдържание и си излиза на първо място в Гуглето, като мен ме посочва само с линк - източник някъде си надолу. Моят уникален пост въобще не излиза на първа страница :(

Същия проблем се получава и когато постна в Svejo.net, което спрях да правя.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

Значи това ми е проблема искам да блокирам гатора на агрегатора, който ми взема уникалното съдържание и си излиза на първо място в Гуглето, като мен ме посочва само с линк - източник някъде си надолу. Моят уникален пост въобще не излиза на първа страница :(

Същия проблем се получава и когато постна в Svejo.net, което спрях да правя.


Ако е конкретен агрегатор, можеш да го блокираш по IP.

Сгалаш в .htacees
Код:
order deny,allow
allow from all
deny from 192.168.0.1

Колкото до Свежо, събмитвай, само че, сменяй заглавието и текста. Така твоето съдържание ще е намираемо по повече думи.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

Спри RSS или го ограничи като брой символи/думи.

RSS -то е през feedburner и е само на title И excerpt, не е на целия пост, но въпреки това Google явно решава че по важен за него е агрегатора
 
Re: Как да блокирам агрегатора

това е много неразумно - да банваш агрегатор който спазва правилата и дава линк. На ръце трябва да го носиш. Даже има платени услуги аналогични - сайтове си плащат за да ги агрегират. Точно заради трафика през линка, гугъл ще реши със сигурност до няколко месеца че ти си оригинала и ще ти вдигне тръста високо. Банват се агрегатори по IP, които не спазват правилата а не щото временно бил по-високо.
 
  • Like
Реакции: nbsp
Re: Как да блокирам агрегатора

това е много неразумно - да банваш агрегатор който спазва правилата и дава линк. На ръце трябва да го носиш.

По принцип съм съгласен с теб, но наблюдавам трафика - до мен стига сигурно 1% от него и това продължава повече от месец, а сайтовете са конкурентни в някаква степен и аз нищо не печеля от уникалните си постове печели агрегатора а аз не получавам нищо от Гугъл
 
Re: Как да блокирам агрегатора

vha777 е много прав. По-скоро трябва да поработиш по оптимизацията на собствения си сайт, вместо да банваш източниците на линкове към него. :)
 
Re: Как да блокирам агрегатора

По-скоро наблегни на линковете към твоя сайт, осигури си бърза индексация за твоя сайт - пингвай, добави РSS емисията си в вебмастер тулса, направи няколко сателита в задния двор на гугъл - блогспот и вкарай РСС-са си там. Той бързо ще се усети през тях. Работи по твоя сайт. Щом имаш линк не го спирай. Още повече щом излиза пред теб значи е линк от добър сайт.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

vha777 е много прав. По-скоро трябва да поработиш по оптимизацията на собствения си сайт, вместо да банваш източниците на линкове към него. :)

nbsp добре ти го каза, оптимизирай си сайта! А вместо да търсиш начин да банваш някой агрегатор можеш да пишеш първо на собственика му да спре да те агрегира.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

По принцип съм съгласен с теб, но наблюдавам трафика - до мен стига сигурно 1% от него и това продължава повече от месец, а сайтовете са конкурентни в някаква степен и аз нищо не печеля от уникалните си постове печели агрегатора а аз не получавам нищо от Гугъл

Много ме съмнява че е 1%. По мои измервания - от самоагрегиране "CTR" на линка е между 10% и 40% в зависимост от "новината", тематиката, картинката и т.н. Това при средна големина на пост 300 думи и агрегирано около 100.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

Много ме съмнява че е 1%. По мои измервания - от самоагрегиране "CTR" на линка е между 10% и 40% в зависимост от "новината", тематиката, картинката и т.н. Това при средна големина на пост 300 думи и агрегирано около 100.
А според моите дори CTR е по-висок :)
 
Re: Как да блокирам агрегатора

При самоагрегирането не гледаш как да скриеш линка към оригинала нейде нали ? Как мога да измеря трафика точно към тази страница на агрегатора, просто си правя мои си лични сметки, но един посетител на ден при положение че страницата със сигурност е била прегледана поне 50-100 пъти си е 1-2% нали ?
 
Re: Как да блокирам агрегатора

направи няколко сателита в задния двор на гугъл - блогспот и вкарай РСС-са си там. Той бързо ще се усети през тях.

как се вкарва рсс в блогспот ?
 
Re: Как да блокирам агрегатора

как се вкарва рсс в блогспот ?

Когато си в акаунта си в блогспот. Под името на блога на който искаш да добавиш емисия от някой сайт => натискаш върху "Оформление" => търсиш в шаблона къде можеш да направиш "Добавяне на притурка" => добавяне на притурка RSS емисия - позволява до 5 връзки в емисия
 
Re: Как да блокирам агрегатора

При самоагрегирането не гледаш как да скриеш линка към оригинала нейде нали ? Как мога да измеря трафика точно към тази страница на агрегатора, просто си правя мои си лични сметки, но един посетител на ден при положение че страницата със сигурност е била прегледана поне 50-100 пъти си е 1-2% нали ?

Не знам какво разбираш под криене. линка си е линк. а меря с комбинации от аналитик и awstat, щото тоя параметър ми е важен. Все пак, не съм аз този който те агрегира и не виждам защо ми се сърдиш. Имам над 2000 агрегатора, на 6 езика , всичките имат данни за контакти и никой за толкоз години не се е оплакал. Но тези които ми шикалкавят - да ми пускат само заглавие и 5 букви след него ги режа веднага - на мен глупаци които не знаят как работи системате и тарикати не ми трябват.
 
Re: Как да блокирам агрегатора

Само за да натрия носа на умниците като vha777,който ме нарече и глупак. След като накарах агрегатора да ме махне като орязах rss-a само до заглавие и сложих в summary-то препратка към собствения си сайт, още на другия ден уникалния ми пост си е на 1-ВА позиция в Гуглето при търсене на част от заглавието. В съответната страница са влязли директно 11 души, при положение че от агрегатора влизаха 1-2. НЕЩО ДА КАЖЕТЕ ?
 
  • Like
Реакции: nbsp

Горе