SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Casamia

New member
Никнейм: Nogoptior

ip-212-117-177-213.server.lu

212.117.177.213

jsdovemodulus@gmail.com

Блокирам го по име, Ай Пи, мейл и по каквото се сетя още, ама на следващия ден пак се появява и то със същия никнейм и със същия е-мейл.

Трия го - не помага.

Човек ли е, бот ли е? как мога да го отрежа?
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

ако е със същия мейл просто бан на потребителя и ограничение за повторна регистрация със същия мейл
след това обаче ще смени мейла и пак наново :)
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Виж този мод. Аз лично не съм го ползвал, но доколкото знам той ползва за проверка базата на Stop Forum Spam, а тя е огромна и се обогатява всеки ден с нови спамъри.
We currently have 2245792 spammer records in our database.
Твоят "човек" е от Люксембурт и 365 пъти фигурира там.
Код:
http://www.stopforumspam.com/ipcheck/212.117.177.213
Ако решиш да се регистрираш там и вземеш АРІ, ще можеш и ти да добавяш своите спамъри в базата.
 
Последно редактирано:
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Ще го пробвам, благодаря ви.

Все пак, според вас, това бот ли е или е човек? Не мога да проумея как все се регва с един и същ мейл, въпреки, че съм го баннал.
Разбира се, че е бот. Човек никога няма да е толкова тъп и упорит точно в твоя форум. Има хиляди, на които може да спами без да има никакви проблеми.
Аз използвам SMF за автоматичен спам капан - имам по 10-15 регистрации от един същ бот последователно като обикновено сменят само ника. После стои пасивен известен период от време и чак тогава се активира като си "мисли", че вече е забравен и номерът му минава. :D
 
Последно редактирано:
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Инсталирах въпросния мод, но не изглежда да работи. Не виждам нищо, сякаш не е инсталиран. Има ли нещо специфично по повод активирането на мода?

Не знам точно този как се инсталира, но по принцип за мен инсталациите на мод в SMF са доста особени като методика. Преди това имах опит с инсталации на модове в рнрвв, но там няма нищо общо с това. На страницата за сваляне под мода има падащо меню, за да си избереш твоята версия и като натиснеш бутона, се отваря подробна инструкция за инсталация.
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Инсталирах въпросния мод, но не изглежда да работи. Не виждам нищо, сякаш не е инсталиран. Има ли нещо специфично по повод активирането на мода?

Направи си админ панела да е на английски език, защото според мен не е добавено необходимото за да го виждаш на български.

Ето как изглеждат бутоните в админ-а под мембър листа на английски

Отделно, тези които ги е видяло в базата със спамъри ти ги слага за одобрение (на скрийшота имаш 32-ма за одобрение) и ти преценяш какво да ги правиш
 

Прикачени файлове

  • Manage-members.png
    Manage-members.png
    5.8 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Сложи му нещо по сложно, да смята сбор или разлика. Ботовете се научиха кога е създадена българската държава ;).
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Пичове, що не казахте да го банна с .htaccess?:)

Трябва от най-простите неща да се започва. Реши се проблема. Другата хитрина, за която се сетих е да забраня името с инструмента за запазване на имена. Не знам точно кое от двете подейства, ама го няма тази сутрин.
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Пичове, що не казахте да го банна с .htaccess?:)

Трябва от най-простите неща да се започва. Реши се проблема. Другата хитрина, за която се сетих е да забраня името с инструмента за запазване на имена. Не знам точно кое от двете подейства, ама го няма тази сутрин.
Защото е много по-добре да имаш една по-универсална защита, отколкото ръчно да добавяш всеки един в .htaccess. Да не говорим, че колкото повече адреси се трупат в него, толкова по-бавно ще ти работи сървърът, защото ще прави проверка на стотици ІР всеки път.
 
Re: Как да блокирам спамер в Simple Machine Forum?

Прав си. Аз така и не го подкарах този мод. Някакви алтернативи има ли?
Ще ти пусна ЛС.
 

Горе