SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да "плаващ" част от сайдбара?

velkoto

New member
Първо ще ме извинявате за заглавието, ама не мога да го обясня по-грамотно :) Ето какво имам предвид: Етерични масла за празничен аромат в дома

При скролиране надолу в страницата, Фейцбук кутийката се движи заедно със страницата. Та въпроса ми е, може ли и евентуално как да се направи подобно нещо и на Wordpress?
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Мерси и на двамата. Направих го по начина на Скуби и се получи почти идеално :) Единствения проблем е с началната страница, че там слиза във футъра и го закрива. Дали има някакъв вариант, само на началната страница да не действа скрипта или просто да не слиза във футъра? Сайта е тоя женския от подписа ми.
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

<?php if( !is_home() ) : ?>
Кода който ползваш от мнението на scooby
<?php endif; ?>
Това ще показва кода, само ако НЕ си на началната страница.
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

<?php if( !is_home() ) : ?>
Кода който ползваш от мнението на scooby
<?php endif; ?>
Това ще показва кода, само ако НЕ си на началната страница.

Благодаря за бързия отговор. Стана работата :) За съжаление не мога да ви се отблагодаря с репутация и на двамата. Нищо следващия път:)

You must spread some Reputation around before giving it to scoobydoo again.
You must spread some Reputation around before giving it to ktomov again
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Радвам се че е станало. Само да отбележа, понеже видях че има рекламки след поста - това, което направи сега с плаващия сайдбар, а и също онзи плъгин дето се показва в дясно като стигнеш края на поста, значително ще окажат влияние на кликаемостта на рекламите. Ако искаш тествай със и без тези неща за да видиш какво е влиянието и си прецени дали си струват.

Едит: Забравих да спомена, че на началната страница това в сивия правоъгълник не ми се зарежда при мен. Също горе където има някакво изображение на мястото на логото, при мен е прозрачно изображение не знам дали това е целта. Поздрави.
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Радвам се че е станало. Само да отбележа, понеже видях че има рекламки след поста - това, което направи сега с плаващия сайдбар, а и също онзи плъгин дето се показва в дясно като стигнеш края на поста, значително ще окажат влияние на кликаемостта на рекламите. Ако искаш тествай със и без тези неща за да видиш какво е влиянието и си прецени дали си струват.

Не разбрах точно какво имаш предвид? Ще се намали кликаемостта на рекламите ли, според теб?

Едит: Забравих да спомена, че на началната страница това в сивия правоъгълник не ми се зарежда при мен. Също горе където има някакво изображение на мястото на логото, при мен е прозрачно изображение не знам дали това е целта. Поздрави.
Да, тепърва има за оправяне една камара неща. Бях го зарязал дълго време и сега тепърва пак го подкарвам и ще се справям и с другите неща:)
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Не разбрах точно какво имаш предвид? Ще се намали кликаемостта на рекламите ли, според теб?
Мда :). Всичко, което добавяш в същата област на видимост на потребителя, в която са и рекламите ти, намалява вниманието, което ще отделят за рекламите. Това не означава, че трябва да се махне всичко и да се оставят реклами само, просто ти казвам да имаш предвид. Може ефекта да е доста значителен.

Примерно аз бях сложил един плъгин като този в дясно долу дето изскача като се стигне края на поста. Бях супер надъхан. Но като експериментирах видях, че реално позитивния ефект е незабележим, а негативния значителен и го махнах :).
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Мда :). Всичко, което добавяш в същата област на видимост на потребителя, в която са и рекламите ти, намалява вниманието, което ще отделят за рекламите. Това не означава, че трябва да се махне всичко и да се оставят реклами само, просто ти казвам да имаш предвид. Може ефекта да е доста значителен.

Примерно аз бях сложил един плъгин като този в дясно долу дето изскача като се стигне края на поста. Бях супер надъхан. Но като експериментирах видях, че реално позитивния ефект е незабележим, а негативния значителен и го махнах :).

Ми Скуби, да ти кажа няма засега при мен спад в кликаемостта преди и след поставянето на този плъгин. От 2 месеца е с този плъгин и при един и същ трафик засега няма разлика, все така малко кликат :)
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Добре. Важното е че го наблюдаваш това нещо :). Това исках да ти кажа. Иначе ако искаш да увеличиш приходите ще те посъветвам вместо тези две текстови след поста, да сложиш една от най-големите картинни в средата центрирана (не две). Но вече спирам, че доста избягахме от темата :D.
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Добре. Важното е че го наблюдаваш това нещо :). Това исках да ти кажа. Иначе ако искаш да увеличиш приходите ще те посъветвам вместо тези две текстови след поста, да сложиш една от най-големите картинни в средата центрирана (не две). Но вече спирам, че доста избягахме от темата :D.

Мерси за съвета, ще го пробвам тия дни. :)
Поздрави и пак мерси много за помощта!
 
Re: Как да "плаващ" част от сайдбара?

Такам.. да вдигна малко таз тема. Та доскоро бях направил това по този начин, но скрипта ми влиза в пререкание с темплейта :) и ми изчезват снимките от nivoslider-а. Та някой да знае друг начин за подобен sticky widget?
 

Горе