SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да си взема парите от PayPal?

Re: Как да си взема парите от PayPal?

Не е ли срочна депозитна сметка при ЦКБ по-добрия вариант? Минимумът е 50 USD / EUR, а не 250 за откриване и има и срочни сметки с едноседмичен падеж. Според тарифата не взимат такси за входящи преводи във валута. Превеждаш и след една седмица изтегляш сумата на гише.
 
Re: Как да си взема парите от PayPal?

Добре сте отворили тази тема, та да се оплача: продадох едно нещо в eBay.com за $112 и гледам в PayPal-a само 107. Разчовърках и разликата се оказа "Amount fee", да ги #$% и #*&#$@н*$*#e :mad:
Отделно от eBay предстои да ми лепнат 9% за продажбата...

Така, олекна ми :p
 
Re: Как да си взема парите от PayPal?

Да, и аз забелязах нещо странно. За това, че съм получил 10$ ми е взело такса близо 1$ о.O
 
Re: Как да си взема парите от PayPal?

Не е ли срочна депозитна сметка при ЦКБ по-добрия вариант? Минимумът е 50 USD / EUR, а не 250 за откриване и има и срочни сметки с едноседмичен падеж. Според тарифата не взимат такси за входящи преводи във валута. Превеждаш и след една седмица изтегляш сумата на гише.

Някои банки не взимат такса за входящ превод във валута когато сумата е малка. За по-големи суми - 0,1% от сумата + двайсетина лева. Тази такса се отнася за SWIFT.

Обаче прехвърлянето на пари от PayPal не става директно по сметката чрез SWIFT, а чрез дебитната карта. Там има съвсем други тарифи. Някои банки нямат такса за превод от PayPal към картата. Някои обаче имат и в тарифата им това е написано неясно или изобщо не е написано (от ПИБ твърдят, че в тарифата им пише, че имат такса 1% за такива операции, обаче аз не виждам такава такса в тарифата им!).

Имай предвид, че PayPal си начисляват своя такса за прехвърляне от PayPal към картовата сметка.

Вече има български магазини, които приемат PayPal като начин на плащане. Има и български Форекс брокери, които приемат PayPal.
 
Re: Как да си взема парите от PayPal?

Имай предвид, че PayPal си начисляват своя такса за прехвърляне от PayPal към картовата сметка.
Тя е фиксирана и е 2 евро на прехвърляне, независимо от сумата, която за БГ акауни може да е макс до $500 долара на ден.
 
Re: Как да си взема парите от PayPal?

А като имам някакви пари в PayPal сметката и си ги харча директно от там, мога да пропусна да ги декларирам, нали :rolleyes:
 

Горе