SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Интересна статия... ама т'ва ако се случи ще е адски глупаво. Какво правят хората с exact match на фирмени домейни? И изобщо на всякакви хубави домейни с екзакт мач?
Нека да решават проблема без да се намесват така грубо в бизнеса. Логично е ако правиш килими да си регистрираш kilimi.com, а не - pravqkilimi.com. Просто елементарно. И сега ако напраскат някакви забрани или ограничения... и айде... СЕРП-а ще добие съвсем различен вид.

Интересно мислене :) Обаче ако имаш сериозен бизнес или план за такъв (2+ години), който включва налагането на бранд, какво правим ако бранда не е "Килими", а примерно... "Персио"? В рекламите ще трябва да се казва ясно, че сайтът на бранда е kilimi.com, а не persio.com/bg? Ще изпотрошиш криви пари, само за да се опитваш да набиеш в канчето на хората, че името на домейна на бранда... не е името на бранда.

В Google.com от няколко месеца наблюдавам, че ботът третира домейните с имена на брандове доста "по-снизходително". Засега стигам до изводите, че е по-добре да се ползва бранд за домейн както за Local SEO, така и за Organic.
 
Последно редактирано:
За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Засега стигам до изводите, че е по-добре да се ползва бранд за домейн както за Local SEO, така и за Organic.
Я, обясни на по-ппростите като нас, каква е разликата между Local SEO и Organic 8).
 
Re: За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Re: За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

В Google.com от няколко месеца наблюдавам, че ботът третира домейните с имена на брандове доста "по-снизходително". Засега стигам до изводите, че е по-добре да се ползва бранд за домейн както за Local SEO, така и за Organic.

На мен ще ми е много интересно да посочиш 3-4 примера, които си наблюдавал де, за да стигнеш до тия изводи. :wink:
 
За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

При мен ситуацията е такава, че избрах ключова дума.com за фирмен сайт. От 1-месец насам постояно сменя позициите и то доста подскача. Сега го наблюдавам вече 4-ти ден се е забил на 28-ма позиция пък ще видим...
 
За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Local и Organic (не са микснати)
local-organic.jpg

Еее, супер система за снимки има - колко "голяма" снимка изкара направо...

rblhtv.png
 
Последно редактирано:
За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

За: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Еххх, мислех, че последния мой отговор в темите мога да си го редактирам, с цел да го допълвам. В случая ще се наложи да попиша доста, а имам по 1-2 часа свободни на ден. Явно ще го разбирам на отделни постове.

За момента мога да дам няколко линка към мой материал, свързан с темата:
http://seoptimizacia.com/optimizacia-za-lokalno-tarsene-google-places-local-seo-1.seo
http://seoptimizacia.com/optimizacia-lokalno-tarsene-google-places-local-2.seo
http://seoptimizacia.com/optimizaci...rsene-v-google-places-local-seo-v-chast-3.seo

Ще се опитам да подготвя и читав материал за форума, с добре подбрани примери. Надявам се до 1-2 седмици да съм готов с него, стига да ми остане време.
 
Re: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Само не разбрах защо набутахте Local и Organic в тая тема. Явно някои заучени думички навсякъде могат да се ползват.
Иначе, брандирането е предпочитано то самия Google. Като цяло за всяка фирма така или иначе е по-добре да си има собствена марка и да си я развива. Гледната точка на google беше обяснена от Matt Cutts в едно от видиата в webmaster central. Според него са получавали оплаквания, че много от ключовите думи са заети и това убива малките стартиращи бизнеси. За това той заяви че показателите, свързани с ключови думи в домейна са намалени и тенденцията е да се брандира собствена марка.
Един мой познат преди четири години си регистрира два .бг домейна, по неговото хоби, от една дума и до ден днешен не е сложил сайтове. Така и ще си изгният.
 
Re: Ключова дума = точен домейн, скоро не!?

Ако цялата история завърши с хубав край, т.е. ако премахнат тези домайни, то това ще ги освободи от бремето което носят да бъдат exact match и собствениците им ще трябва да ги продадат за да им дадат шанс да пробият наново. Все пак тяхната цена като лесно запонящи се домайни няма как да се измени.
 

Горе