SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кой ще ходи на WordCamp?

Re: Кой ще ходи на WordCamp?

bgk : явно в момента все още събират темите (колко познато ми звучи :) ). Лично аз ще се радвам да говори за http://yoast.com/blog-headings-structure/ .

Все още има достатъчно популярни теми за wp (вкл и платени) с по няколко H1 tags, H2 tags по принцип са вкарани в sidebar и ред други недомислици. За теб може да е елементарно, но за тези в залата ще е много полезно да чуят, че има върху какво да поработят.

Предполагам, че другите лектори ще кажат по нещо извън SEO, за което пък ние ще е добре да се замислим :)
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Изчакваме всички лектори да предоставят темите си за презентация за да изготвим програмата. Ще я публикуваме на страницата на сайта до 2 седмици преди датата на събитието.
Ни са шашкайте, ще има програма :)
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Събитието е все пак за блог платформа. Предполагам, че на блогърски език така трябва да се представят лекторите, леко и разказно (Бого и хакването най-вече...). :) Не ги съдете, те ще блогнат програмата :). А истината е, че събития се правят с имена - просто тук процеса, хронологично става открит - дали това е добър PR за самото събитие е друг въпрос.
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

25лв+ за?

Може би си струва дори и само заради това че ще успеят да ни съберат на още една сбирка - да се видим и да си поговорим ;)

Датата 2 октомври се вижда на сайта им но никъде не виждам най-важното: Къде ще се проведе?
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Дори само заради Joost de Valk си заслужават парите
Ще искам рефунд от теб, ако не ме изкефи :p
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Интересно е да чуя как може да се изкарат пари с ВП и дали това няма да важи и за Джумляница, Друпал и други ЦМС.
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Интересно е да чуя как може да се изкарат пари с ВП и дали това няма да важи и за Джумляница, Друпал и други ЦМС.

Ама ти с кой cms говориш - това е wordpress, с него могат да се изкарват милиони долари повече отколкото с тия другите "бози" :D

Майтапа настрана - ако искате да изкарвате наистина много пари не ползвайте готови решения ползвани от милиони хора - ще сте просто един от многото които използват същото. Едно е да се бориш с 10 сайта, друго със 100,000.
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Ама ти с кой cms говориш - това е wordpress, с него могат да се изкарват милиони долари повече отколкото с тия другите "бози" :D

Майтапа настрана - ако искате да изкарвате наистина много пари не ползвайте готови решения ползвани от милиони хора - ще сте просто един от многото които използват същото. Едно е да се бориш с 10 сайта, друго със 100,000.

Според мен не е задължително... ако си достатъчно добър да напишеш своя тема, някой плугини и къстом решения, дори една блог платформа би изглеждала много по-добре от авторски разработки :) Кофтито в случая е, че реално до WP имат достъп прекалено много хора и по-лесно се откриват дупките, пък и в някой случай WP идва доста тежък за идеята :) т.е не върви да инсталираш WP, само ако си решил да си направиш някаква проста форма за контакти.
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Virosss, сам си го казал в твоя пост - трябва да се ползват добри и пипнати функционалности до които нямат достъп много хора.

По принцип във wp и другите cms няма нищо лошо, но стандартните не стават освен ако не искаш да си един от стадото.

Ей, веднага задълбахме вляво към офтопиците :)
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Virosss, сам си го казал в твоя пост - трябва да се ползват добри и пипнати функционалности до които нямат достъп много хора.

По принцип във wp и другите cms няма нищо лошо, но стандартните не стават освен ако не искаш да си един от стадото.

Ей, веднага задълбахме вляво към офтопиците :)

Oт друга страна, клиента може да получава доста повече неща, ако ползва една такава система, вместо "по-професионална", често писана с крака на 4 маймуни
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Има ли някакви планове за кръчма след конференцията? Съжалявам, ако е коментирано другаде, не намерих... Понеже ще ми се наложи да пропусна и поне после да се видим... BTW подарявам и билет (ако е възможно да си предоставя мястото на друг).
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

То пък да не вземе да спре човек с алкохола и веднага започват офертите с кръчмите :) btw плановете за кръчма бяха за тази вечер и утре напоени лектори трябва да изтрезняват пред аудиторията :)
 
Re: Кой ще ходи на WordCamp?

Virosss, сам си го казал в твоя пост - трябва да се ползват добри и пипнати функционалности до които нямат достъп много хора.

По принцип във wp и другите cms няма нищо лошо, но стандартните не стават освен ако не искаш да си един от стадото.

Ей, веднага задълбахме вляво към офтопиците :)

мдам а ето тук един wordpress от стадото дето го купиха за 25 милиона ;D

AOL купи влиятелния технологичен блог TechCrunch като дадеш view source на http://techcrunch.com си пише какво е <meta name="generator" content="WordPress.com" /> ;D

пп а за ходенето незнам аз дали ще ходя щото не се виждам в списъка а трябваше да съм там но най-малкото скандал на входа ще има :cool:
 

Горе