SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Конкурс за домейн.

sezam

New member
От мислене блокирах и реших да потърся помощ.Домейна ще бъде най общо казано за хотели/туризъм или портал за реклама на хотели с различна информация.В домейна е желателно да има думата-hotels.Задължително е да бъде свободен на BG ,желателно е да е свободен на COM.
И за втори домейн за социална мрежа-Задължително е да бъде свободен на BG ,желателно е да е свободен на COM.

Моля предложения на лично!
Щях да пропусна,сигурен съм ,че това за вас не е важно,но-награда 300 000 импресии банер реклама,по моите цени за реклама това е около 150 лева-)).Аудиторията е 80% жени между 20-55 години с банер 300/250 на добра позиция-)
 
Re: Конкурс за домейн.

Аз говоря за сериозен сайт в тази област-:))Не забелязах да има кой знае колко сериозни.Само домейна ми е проблема-:)))

Такива сайтове/портали няма ли вече към 10000 - 20000 ? Как ще си набираш съдържанието ?
 
Re: Конкурс за домейн.

Не,не съм специалист и затова търся съвет и помощ.Сайта ще бъде за реклама на хотели,ще се опитам да направя нещо по различно от сайтовете в момента в тази област.От прочетеното разбрах,че е добре в името да се съдържа основната дума по която да се търси в гугъл,четох за и против тирето...Няма ограничение за името на домейна.Вероятно в бъдеще ще има версии на различни езици,или най-малкото,всеки хотел по желание ще може да добави текст на английски,немски,руски...За да бъда коректен,ще кажа ,че пуснах тема и в "предприемач",но ще "купя" име на домейна и от двата форума,така че награда ще има за всеки един от двата.

Не разбрах искаш с тире да бъде? И държиш на множественоо число на английски
 
Re: Конкурс за домейн.

Ако съм разбрал правилно, имаш ресурс (пари, хора, време, авторски материали) да създадеш изключително добър сайт за хотели?
Ако това е така, преимуществото, което ще ти даде наличието на ключовата дума в името на домейна би било пренебрежимо в дългосрочен план, спрямо "репутацията", която би могъл да спечелиш, ако името на домейна ти е лесно за запомняне, води до положителни асоциации и няма как да бъде сбъркано.

Тоест... ако правиш наистина стойностен сайт, аз по-скоро бих ти препоръчал да ползваш име, КОЕТО НЕ СЪДЪРЖА КЛЮЧОВАТА ДУМА В НЕГО. Това би те откроило на пазара, макар и да ти даде известно НЕпреимуществото (поне в самото начало) спрямо конкурентите ти от SEO гледна точка.

Преди известно време бях гледал за точно такъв домейн (за сайт на същата тематика) и бях харесал banan.bg - но сега видях, че е зает и поне в момента не се сещам за друг, който е тип COOL.

Но моя съвет е, ако правиш наистина сериозен сайт, да избереш домейн, който е лесен, cool, и не може да се сбърка (тоест хората като кажат примерно: "виж за хотела в Банана" да е ясно за кой сайт става дума).

Разбира се, това е само моята гледна точка :)

П.П. Пример: slon.bg (на който бях съсобственик до скоро) почти без никакво SEO излиза в топ5 за групово пазаруване, макар да не съдържа ключовата дума в себе си.
 
Re: Конкурс за домейн.

Та да се включа с предложение, което:
- се помни лесно
- навява позитивни емоции
- удачно е за туристически сайт
- кратко е като име
- почти няма шанс да се сбърка

И то е... rio.bg
 
Re: Конкурс за домейн.

Съгласен съм с Иво.

Иначе според твоите изисквания:
tvoiathotel.com/bg
moiathotel.com/bg

Ako ми хрумне и нещо друго, ще пиша пак
 
Re: Конкурс за домейн.

Съгласен съм.И аз мислех да бъде така,но като ви четох,сео съветите тук и ме разколебахте-:))Повечето твърдят ,че е едва ли не най-важното е да се съдържа думата в домейна,дори мисля,че някой беше споменал в трудна ниша,ако не се съдържа в домейна,няма шанс да излезе на челни места.Даже имам избран и домейн.След вашия коментар пак се връщам на него-:))Но приемам всякакви предложения,обявената награда ще бъде дадена.

Ако съм разбрал правилно, имаш ресурс (пари, хора, време, авторски материали) да създадеш изключително добър сайт за хотели?
Ако това е така, преимуществото, което ще ти даде наличието на ключовата дума в името на домейна би било пренебрежимо в дългосрочен план, спрямо "репутацията", която би могъл да спечелиш, ако името на домейна ти е лесно за запомняне, води до положителни асоциации и няма как да бъде сбъркано.

Тоест... ако правиш наистина стойностен сайт, аз по-скоро бих ти препоръчал да ползваш име, КОЕТО НЕ СЪДЪРЖА КЛЮЧОВАТА ДУМА В НЕГО. Това би те откроило на пазара, макар и да ти даде известно НЕпреимуществото (поне в самото начало) спрямо конкурентите ти от SEO гледна точка.

Преди известно време бях гледал за точно такъв домейн (за сайт на същата тематика) и бях харесал banan.bg - но сега видях, че е зает и поне в момента не се сещам за друг, който е тип COOL.

Но моя съвет е, ако правиш наистина сериозен сайт, да избереш домейн, който е лесен, cool, и не може да се сбърка (тоест хората като кажат примерно: "виж за хотела в Банана" да е ясно за кой сайт става дума).

Разбира се, това е само моята гледна точка :)

П.П. Пример: slon.bg (на който бях съсобственик до скоро) почти без никакво SEO излиза в топ5 за групово пазаруване, макар да не съдържа ключовата дума в себе си.
 
Re: Конкурс за домейн.

не знам дали си наясно в какви дълбоки води нагазваш и колко време и ресурс трябва да отделиш. всеки един от милионите туристически- хотелиерски сайтове има претенцийте да е "сериозен", включая и туроператорите, които са сериозен играч на пазара.
иначе съм съгласен с Иво [без предложението за домейна :) ]
 
Re: Конкурс за домейн.

Други предложения?Благодаря и за полезните съвети който ми давате.
 

Горе