SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Криптиране на "Изходен код" на страницата?

BGNEWS

New member
Здравейте колеги. Имам въпрос. В момента правя сайт на Joomla. Отделил съм доста време в търсене на модули, теми и тн. А и доста финанси, за да ги закупя. Та когато всеки дори и малко разбиращ (като мен) кликне на "Изходен код на страницата" ще види всичко, което аз използвам за поддръжката на сайта. Има ли възможност по някакъв начин да се свие този код или да се криптира и да стане "невидим", поне в по-голямата си част? Благодаря предварително за съветите!
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

След като уеб браузърът може да прочете кода в нормален вид, всеки може да го направи.
Безсмислено е, според мен, но иначе има варианти.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

изходния код защо ти е да го криеш???
За да не направят reverse engineering и да му откраднат php-to :).
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

bgkulinar удари точно болното място. Точно защото някой, който има свободни парички получава всичко на готово: теми които използвам, модули, плъгини... т.е. всичко :) Поне ако има вариант да се "скрие" името на основните модули и темата, всичко останало със здраве да си го използват :)
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Ами може ли някакво предложение? Поне да не е толкова лесно и за най-неуките като мен. Ако е по-добро още по-чудесно.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Мислиш ли, че може да има проблем? След като за всичко, в случая статии си имам мета описания, мета ключови думи, а също и въведени за всеки модул по отделно. Включително ежедневно изпращане на sitemap в google. Благадаря за помощта!
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

@BGNEWS - пичага насочи си вниманите в това как да предлагаш по - добра услуга , не мисли за глупости. Кой ще тръгне да ти краде html кода :eek:
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

С ionCube PHP Encoder няма ли да стане? Недостатъкът е, че трябва да го има инсталиран отделно на сървъра.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

BGNEWS, пишеш глупости, приятелю. BGK уцели точното място, ама не това, което си мислиш ти...

От хтмл кода никой не може да ти стигне до сорс файловете. Не се занимавай с глупости. Ако толкова те притеснява някой да не види кои платени теми си хакнал и ползваш безплатно, примерно, махни коментарите от кода просто...
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

С ionCube PHP Encoder няма ли да стане? Недостатъкът е, че трябва да го има инсталиран отделно на сървъра.

Той не иска да криптира ПХП-то, а ХТМЛ-то бе, човек :D
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

И като си криптира HTML-а, как ще го прочете googlebot-а?
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

То винаги качеството на услугата е водещо. Просто ми беше любопитно. Защото ми се струва прекалено лесно по този начин, но не знам. Може и на никой да не му се занимава. Благодаря все пак на всички за мненията и съветите.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

http://www.iwebtool.com/html_encrypter
http://www.voormedia.com/en/tools/html-obfuscate-scrambler.php

Например, но друг е въпроса Google как ще го възприеме.

Това няма как да му свърши работа, html а му е динамичен, променя се спрямо въведените данни, освен ако някой не го е направил на модул за joomla и да генерира кода динамично.

Единствения ти вариянт е да се поровиш в папките на модулите и темата и да намериш редовете където им добавя имената и да ги изтриеш.

Не мога да ти кажа точно каде да гледаш, защото имам много малък опит с joomla, в drupal примерно има темплейт файлове които регулират изходния код на модулите и темата и имат разширение .tpl.php за joomla трябва да попиташ някой който е по наясно.

Другото което може да се направи е да се компресира изходния файл, тоест да се махнат празните редове и пространтва, за browser а няма никакво значение(както и за паяка на гоогле), но за хората става доста по прудно за разчитане, защото е по-трудно да се ориентираш кое каде започва и свършва. Виждал съм wordpress сайтове, които са компресирани, но за joomla не знам дали има готов модул.

Естествено даже да направиш всичко описано по-горе пак няма гаранция че някой няма да възпроизведе сайта ти, аз примерно като ми се наложи да възпроизвеждам нещо гледам само крайните резултати(даже не поглеждам source кода), защото в 99% от случаите системата от която копирам е различна от тази на която работя. До сега няма нещо което да не съм успял да направя така че както каза колегата по добре се концентрирай върху функционалноста на сайта си.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Да, така е. Но като цяло е безмислено. До колкото разбирам, той иска да си кодира HTML кода, за да не видят кои плъгини е използвал и да не ги използват и да направят сайт като неговия.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Ключовата дума която се търси е "обфускиране" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Obfuscation ).
Въпросното ще разгони фамилията на сайта според това как е имплементирано разбира се...

Недодялано решение, като за недодялана идея:
http://php.net/manual/en/function.ob-start.php
последвано от присвояването на:
http://www.php.net/manual/en/function.ob-get-contents.php
Последвано от изчистването на изходния html буфер:
http://www.php.net/manual/en/function.ob-end-clean.php
Последвано от изобразяването на присвоения по-горе буфер и "почистването" му с един:
http://bg.php.net/manual/en/function.str-replace.php
Или каквото се реши там, КАТО се пренаписват и пътищата до модулите и т.н. през .htaccessa

Всичко това го правиш в индекса през който се извиква всичкия контент.

Решението е къопаво и недодялано, но ефективно за разлика от обфускацията която единствено ще разгони фамилията на сайта.

Ако ще правиш подобно нещо обаче по-добре наеми някой който е в час да ти го свърши персонално за сайта, посоченото "решение" по-горе е просто семпъл пример.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Сложи си това:

да, сложи си го и се моли, този който иска да ти види кода не разбира какво е конзолен браузър :D ставате смешни вече..... bgnews седни да си разработиш сайтовете докато станат интересни за конкуренцията и чак когато си бранд, тогава се чуди как да си "Защитиш" know-how -то.
 
Re: Криптиране на "Изходен код" на страницата?

Но иначе хубава темичка сте дръпнали по безсмислен/безмислен въпрос :)
До питащия: ако са ти толкова скъпи сорсовете правилния ти въпрос е:
Как да защитя надеждно сървъра си срещу проникване?
А html изхода да ти го краде който си иска. Роботите по цял ден само това правят, крадат html, и ние не само че не се плашим от това, но и се стремим да го стимулираме по всякакъв начин ;)
 

Горе