SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Благодаря ти ама

"разпечатка от месечния отчет на съответния афилиейт"

Това май няма да мога да го намеря.Другите две неща се са ли достатъчни?
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Ами моят човек обича да се презастрахова. Вероятно може и без него.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Благодаря ти
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Здравейте много яка темичка
Искам да си откривам фирма за и аз да питам нещо тука.Получавам пари само от афилиейтни програми.Значи въпросите ми са:

Каква дейност да се пише?
Има ли патенти, лицензи, резрешителни и всякакви други такси или особености за тази дейност?
Трябва ли ми касов апарат и трябва ли да се пуска фактура когато ми изплатят парите?
Понеже основно промотирам с адуордс, това може ли да се отчита като разход и ако да то важи ли да се тегли ДДС?
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Имам известни съмнения, че ЕТ плаща данаци колкото ООД-то. При ООД-то като ти остане някаква печлба и варху нея се плаща данък 10%, ако искаш да си прибереш парите в джоба плащаш още 5% данък дивидент. Докато при ЕТ-то има едни изравнявания на осигуровките които трябва да плащаш в края на годината.. солено меоже да ти излезе... Защото при ООД-то може да си нагласиш 240 лв. заплата и да плащаш осигуровки само за нея, докато при ЕТ-то не е точно така.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Имам известни съмнения, че ЕТ плаща данаци колкото ООД-то. При ООД-то като ти остане някаква печлба и варху нея се плаща данък 10%, ако искаш да си прибереш парите в джоба плащаш още 5% данък дивидент. Докато при ЕТ-то има едни изравнявания на осигуровките които трябва да плащаш в края на годината.. солено меоже да ти излезе... Защото при ООД-то може да си нагласиш 240 лв. заплата и да плащаш осигуровки само за нея, докато при ЕТ-то не е точно така.

Да но межеш да купуваш неща на името на фирмата, т.е да избегнеш тези %ти при дивидентите.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

взимаш деклация за доходи за физическо лице / ЕТ .
Попълваш си всички допълнително доходи и я подаваш в данъчното :)

Внимание! Ако някой направи това ще плаща глоби. Причината е, че не се е регистрирал по БУЛСТАТ. Тази регистрация е невъзможна, поради липса на документи, удостоверяващи извършването на определена дейност.

Накратко: има бъгове в закона, които не позволяват легално да се платят данъци като физическо лице (неплащането също не е законно).

Разбира се, не е лоша идея да се плати на счетоводител, който да каже така ли е, или не е така.

Повече:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=2351

Ако някой все пак е успял да си плати данъците си (като физическо лице) без да го хванат в нарушение, моля да пише за това във форума - ще е полезно за всички, които желаят да си платят данъците без да се занимават с регистриране на фирми.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Банковото бордеро е ДОСТАТЪЧНО основание за плащане на данъци от физическо лице.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Банковото бордеро е ДОСТАТЪЧНО основание за плащане на данъци от физическо лице.

Това къде точно в закона го пише? Плащал ли си данъци (без глоби) по този начин (без регистрация по БУЛСТАТ)?
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

A, теб глобявали ли са те, затова, че си плащал данъци?
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

A, теб глобявали ли са те, затова, че си плащал данъци?

Да, едва ли ще те глобят ако си подадеш декларация.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Имам въпрос. Един познат счетоводител ми каза, че е по-добре да си регистрирам онлайн магазина по патент, защото така общината щяла да се занимава с мен, а не данъчните. За целта трябвало да се регистрирам като обект и да си купя касов апарат и да плащам данък според това, колко квадратни метра е обекта. Възможно ли е наистина това да се направи за онлайн магазин?
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Вероятно не си разбрал. Независимо къде е магазинът (реален или виртуален) ще се занимаваш с данъчни (НАП).

Търговски отдел на общината дава лиценз за реален търговски обект, което няма нищо общо със счетоводството. Ако минеш онлайн магазин по патент, няма да се занимаваш с общината, ако изобщо е възможен такъв вариант.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

A, теб глобявали ли са те, затова, че си плащал данъци?

Не съм пробвал, защото до колкото разбрах могат лесно да ме хванат за това, че не съм се регистрирал по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се. Няма смисъл сам да се натискам да плащам глоби...
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Аз пък знам, че (Е)ООД е задължено до размера на капитала на дружеството. Т.е. Ако имаш капитал 5000лв, то задълженията който трябва да платиш се разпределят като процент от целия капитал. т.е. Имаш магазин и си взел на кредит стока /примерно за 10 000 лв от които 4000 за стока А и 6000 за стока Б/ ако фалираш поради някаква причина то кредиторите могат да претендират за съответно 4 и 6 хилки, но въпроса е колко пари има във фирмата легални и ако по документи имаш само 5000 то съответно единия доставчик на стока А ще има право на 40% от тези 5000, а другия на 60%.

Друг е въпроса, ако предявят иск срещу управителя на фирмата за там някаква причина, но на практика могат единствено да си разделят 5000 лв помежду си.

Така, че кулинаре ме си много прав за имуществото за това е ограничена отговорността - защото си отговорен до размера на капитала на дружеството. Сега ако някой е глупав и си прехвърли апартамента, колата, замеята и всички движими и недвижими имущества на собствената фирма - ми сори ще му ги вземат :)

Вярно, това се базира на учебен мат'риал от 2000 г, ама не вярвам, че ООД е променило значението си ;)
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Както съм написал, в най-честия случай собственикът е и управител на дружеството (особено ако е ЕООД), а управителят е НЕОГРАНИЧЕНО отговорен.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

bgkulinar : да не си станал колега през последните седмици :)
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

bgkulinar : да не си станал колега през последните седмици :)
Около две години се занимавах с регистрация на фирми и работех с адвокати, та съм понаучил туй-онуй. :)
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Явно на никого в България не му е ясно като какво се регистрира онлайн магазина (или поне всеки в общината има различно мнение). Може ли някой, който има, да каже като какво е регистриран? Трябва ли ми касов апарат или мога да си спестя този разход?
 

Горе