SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

По въпроса с касовия апарат - такъв ти трябва, ако клиентите ти плащат в брой (доставка на място и парите ги взема куриерът, наложен платеж)! Ако всичко минава по банков път (ипей,пейпал) - няма нужда.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Благодаря много!
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Както съм написал, в най-честия случай собственикът е и управител на дружеството (особено ако е ЕООД), а управителят е НЕОГРАНИЧЕНО отговорен.

Ето едно едно наистина вярно мнение.
Ще се опитам да Ви обясня нещата, както седят реално а не теоритично !
Така да минем на темата .
Лицето Х има 30 процента акций в ООД . Той НЕ Е УПравител на същото дружество. Каквото и да се случи , ако той никога не е бил управител и не е давал съгласието си писмено за незаконна дейност или финансови злоупотреби е ЧИСТ. отговорен е до 30 % от капитала.

Друг случай . Лицето Х има 30 процента от капитала . Чест случай и проблеми много за този човек. Шефа му има 70 процента , защото този с 30 те не е дал един лев за нищо. Правят се всякакви ДДС схеми и други . Лицето с 70 % е чист , а този с 30 и управител Е СЪДЕБНО ОТГОВОРЕН И ВСЯКО ЕДНО НЕЩО КОЕТО СЕ ДОКАЖЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ И СЕ НАКАЗВА.

УПРАВИТЕЛЯ ОТГОВАРЯ ЗА ВСИЧКО В ЕДНО ДРУЖЕСТВО И Е СЕРИОЗНО ОТГОВОРЕН . ТОй има право да не се съгласява с нарежданията на собствениците , ако прецени че не са законни и може да има последствия за него след това.

Затова най-много се интересувайте за правата си, ако сключвате договор за управление. Всичко Ви се пише на гъза.


В случай че дружеството е ЕООД и вие сте си управител, ако сгафите ще Ви гони прокуратура. И Там ако решат може да Ви заведат и съдебно дело при проблеми. Гаф е всичко - примери : лош счетоводител по 50 процента отговорност, но първо се плаща от дружеството и после се съди счетоводителя . непризнати фактури, което лесно се бие в съд заради европейската директива че ако ви сте изрядни никой не може да Ви спре ДДС то .

ПЛАЩАЙТЕ САМО ПО БАНКА - НИКОГА В БРОЙ. ПОЛУЧАВАЙТЕ САМО ПО БАНКА НИКОГА В БРОЙ. ДОРИ ДА ВИ ДАВАТ В БРОЙ , ВКАРВАЙТЕ ПЛАТЕЖНОТО ПО ВАШАТА СМЕТКА ОТ ТЯХНО ИМА .

КАСОВИЯ АПАРАТ Е САМО ПРОБЛЕМИ. ОТЧЕТИ ВСЕКИ ДЕН , КОГАТО ИМАТЕ ПРИХОДИ - МЕСЕЧЕН , ВОДЕНЕ НА ТЕТРАДКА И ХИЛЯДА ГЛУПОСТИ КОИТО НИКОЙ НЕ ГИ ПРАВИ И ПОСЛЕ 200 ЛЕВА ГЛОБА.

Винаги се съветвайте с ИЗПАТИЛИ ХОРА А не с адвокати , защото работата на адвоката е да те измами , че да може да те защитава после.



Фирма всеки може да си регистрира в момента за около 10 дни, заради финансовите отчети или отпуски. иначе за 5-6 дни става. Плащате си държавната такса и сте готови. Дружествените договори са лесни ще ги дам на който го интересува срещу една лека кръчма :) по 4-5 бири и някой друг картоф.

ХАЙДЕ че ако продължа ще стане роман. извинявам се ако има грешки заради бързото ми писане , но наистина бързам

Питайте ако имате грижи , ще помагам с най -голямо удоволствие , ако мога и знам.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Бъркате понятието отговорност. Това което се има предвид под ограничена такава в ООД е финансова по ЗЗД и няма нищо общо с криминалната, за която говорят по горе. Управителя е материално отговорен пред собствениците. Криминалната отговорност е за всички свързани по документалния ред(т.е. най горния, който уличат, може и собственик да е).

Като се казва огроничена отговорност се има предвид, че няма собствениците да изплащат дълговете на фирмата ако банкрутира. Управителя също няма да ги плаща, освен ако не е пряко отговорен(криминално) и осъден по съответния ред(от собственици и/или длъжници).

В горния пример управителя като е подписвал документите да е мислил. Формално той е извършил измамата.
 
Последно редактирано:
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Не е нужно да е извършена измама, за да има загуби, за които да е отговорен (финансово) управителят.

Пример - Управителят инвестира рисково и фирмата задлъжнява с 1 млн лева. Кредиторът може да вземе от собственика на фирмата само това, което притежава като дялове от фирмата, докато управителят отговаря и с личното си имущество т.е. неограничено.

Никога не съм бъркал финансова с наказателна отговорност. Но, който иска - да вярва. Койтоне иска - да спи спокойно :).
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Пример - Управителят инвестира рисково и фирмата задлъжнява с 1 млн лева. Кредиторът може да вземе от собственика на фирмата само това, което притежава като дялове от фирмата, докато управителят отговаря и с личното си имущество т.е. неограничено.
грешиш. Отговаря с личното си имущество пред работодателя си, т.е. собственика, както и всеки друг служител, носещ материална отговорност. Всички външни субекти могат да имат претенции само към юридическито лице с което имат съответните взаимоотношения(договори), т.е. фирмата. Вече при криминално деяние нещата стават по различни в някои случаи.
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Уважаеми съфорумци,дали мога да получа повече яснота по моя случай,а той е следния:През 2007(ноември)си отворих ЕООД с основна дейност услуги.До ден днешен извършвам услуги,но не съм декларирал никаква дейност,нямам издадена и една фактура,нямам регистриран касов апарат и не съм подавал годишна данъчна декларация(всъщност не саъм имал вземане-даване по никакъв начин с НАП досега).Въпросът ми е дали имам натрупани някакви задължения към НАП(глоби,такси и прочее) или съм в''графа замразени фирми''(незнам точния термин),тоест-няма данъчна история(оборот,касов апарат,фактури),няма задължения.:confused:
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Уважаеми съфорумци,дали мога да получа повече яснота по моя случай,а той е следния:През 2007(ноември)си отворих ЕООД с основна дейност услуги.До ден днешен извършвам услуги,но не съм декларирал никаква дейност,нямам издадена и една фактура,нямам регистриран касов апарат и не съм подавал годишна данъчна декларация(всъщност не саъм имал вземане-даване по никакъв начин с НАП досега).Въпросът ми е дали имам натрупани някакви задължения към НАП(глоби,такси и прочее) или съм в''графа замразени фирми''(незнам точния термин),тоест-няма данъчна история(оборот,касов апарат,фактури),няма задължения.:confused:

1) Говори със счетоводител.

2) Данъчна декларация е задължително да подаваш, със сигурност има глоби.

3) Прочети пак 1)
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

1. Ако не извършваш дейност би следвало да подадеш празна декларация
2. Дължиш осигуровки за целия период плюс лихвите (самоосигурено лице)
 
Re: Малко повечко информация за фирмата?

Re: Малко повечко информация за фирмата?

Уважаеми съфорумци,дали мога да получа повече яснота по моя случай,а той е следния:През 2007(ноември)си отворих ЕООД с основна дейност услуги.До ден днешен извършвам услуги,но не съм декларирал никаква дейност,нямам издадена и една фактура,нямам регистриран касов апарат и не съм подавал годишна данъчна декларация(всъщност не саъм имал вземане-даване по никакъв начин с НАП досега).Въпросът ми е дали имам натрупани някакви задължения към НАП(глоби,такси и прочее) или съм в''графа замразени фирми''(незнам точния термин),тоест-няма данъчна история(оборот,касов апарат,фактури),няма задължения.:confused:

До края на годината я пререгистрирай и декларирай на НАП, че не извършваш дейност.

В противен случай фирмата ще бъде служебмо закрита както и всички останали, които не са се пререгистрирали до края на годината. Ще ти друснат и сметката. Ако не те открият на дадения адрес за да те назначат за ликвидатор, ще назначат такъв служебно и става доста дебела сметката. Обмислят удължаване, но това не променя нещата. В края на годината в съдилищата и в Агенцията по вписвания ще бъде хаос.
 

Горе