SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнения за БГ хостинг фирми

H1pNoTiC

New member
Към коя фирма сте си хостнали сайтовете, доволни ли сте, защо избрахте тях. Идеята на темата е да добием представа къде как се работи и какво се предлага, тъй като няма как да бъдат тествани всички хостниг компании от един обикновен потребител.
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

inbg.eu
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Аз ползвам Хост.БГ. Когато си регистрирах сайта и домейна още бяха БулХостинг, но Хост БГ ги купиха. Доволен съм от тях, но немога да разбера какви са тия луди цени, сравени с цените на другите фирми
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

FColor и NS1.bg (последните са част от goto.bg). Върху тях имам наблюдения и може да се каже, че съм нямал проблеми за сега :)
Тези дни взех хостинг и от inbg.eu - добри думи казват за него ;)
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

В момента хоствам при dxbg.com
Само веднъж сайта е бил Down защото сменяха хардуер и софтуер на машините 99.9 % uptime ;)
Доволен съм за сега
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

тъй като ползвам хостинг (заради c клас) при 12 фирми в България, мога да споделя че навсякъде услугата е добра.
проблемите (когато има такива) са предимно от datacenter (DC), a не от самия доставчик. за съжаление има и фирми при които support-а не е на добро ниво (най-често се предлагат всевъзможни обяснения , но така и не чувам истината за проблема)

Никой не е застрахован от проблеми със сървъра или проблеми в DC, така че при избор на хостинг компания трябва да се знае колко сървъра има, в колко DC, колко често прави backup на данните. Всичко това е необходимо, за да сте спокойни че дори и да се случи нещо със сървър или DC , ще могат да реагират бързо и да възстановят работата на сайта Ви дори и на друго място.

Сред компаниите в БГ и аз разбира се си имам свои фаворити - сред тях са superhosting.bg (цялостна визия), host.bg (поне при мен все се случва да получавам много бърз support), но важните си български сайтове държа на inbg.eu (по обясними причини) :D
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

H1pNoTiC каза:
Аз ползвам Хост.БГ. Когато си регистрирах сайта и домейна още бяха БулХостинг, но Хост БГ ги купиха. Доволен съм от тях, но немога да разбера какви са тия луди цени, сравени с цените на другите фирми


Това е така защото сървърите са от различно ниво в сравнение с останалите.
Както каза и oggin основно проблемите възникват в датацентъра. В случая на host.bg се хоства в нетерра което е възможно най-свестния център.

Като цяло мнение може да се гради когато има цялостна услуга. Т.е.
- сървъра е мощен и не бави заради някой който си е забравил лоопващ скрипт
- бърз съпорт. Така или иначе съпорта е front line на една хост фирма
- downtime
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Аз съм на ICN, а от скоро имам и 1 сайт на dxbg.com.
От ICN съм доволен, с много малки изключения - от време на време пада връзката до usa сървъра, където е моя сайт, но го оправят сравнително бързо.
А защо ги избрах - възможност за наложен платеж, супер съотношение цена-услуга и утвърдено име като хостинг компания.

За dxbg.com нямам много впечатления, като на пръв поглед не ми вдъхват доверие.. и при тях има разни малки проблеми, но предполагам няма перфектна фирма.
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Аз хоствам при icq.bg и webstore.bg, общо казано доволенсъм от услугите, които предлагат.
Icq.bg - нямат ъптайм.
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

В момента използвам само ICN - много съм доволен , а съпорта е на изключително ниво - поне при мен - отговарят ми доста бързо и с всякаки обяснения
Преди това бях на tophost - но ... ще цитирам от един друг форум - 'ако искате 50% uptime - това е вашия избор' ;D
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Аз съм на www.hostbulgaria.com - Само веднъж ми се наложи да говоря с съпорта поради мой грешки, и беше отстранен за минути.
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Fcolor - Перфектно обслужване и 24 часа поддръжка
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

И от мен +1 за суперхостинг. Но се движа на ръба на пропастта с това измислено /20 мин?!/ процесорно време...
 
Re: Мнения за БГ хостинг фирми

Аз използвам услугите на space.bg по точно флекси хостинг, техническата поддръжка е на много висок ниво.
 

Горе